Azijos valstybė tapo pirmąja, kuri leido pardavinėti laboratorijos sąlygomis užaugintą mėsą, skelbiama BBC.
Skirtingai nuo anksčiau rinkoje pasirodžiusių kitų „mėsos pakaitalų“, šiuo atveju yra užauginama tikra mėsa: sukurta paimant kamienines gyvūno raumenų ar riebalinio audinio ląsteles ir įdėjus į terpę, palaikančią jų augimą.
Šios produkcijos gamintojai iš JAV „Eat Just“ tvirtina, kad tokia mėsa ne tik yra „švaresnė“ dėl mažesnio mikrobų kiekio, bet ir labiau „etiška“, nes nereikia žudyti gyvūnų.
Pirmiausiai taip užauginta vištiena bus naudojama „vištienos grynuoliuose“, skelbiama pranešime žiniasklaidai. Singapūro valdžios teigimu, nepaisant suteikto leidimo ir toliau bus stebimas šios produkcijos saugumas, tęsiamos konsultacijos su ekspertais dėl jos tinkamumo.
Bendrovės teigimu, iš pradžių planuojama bendradarbiauti tik su vienu restoranu. Tačiau, vos tik pavyks padidinti gamybos pajėgumus, mėsa turėtų pasiekti ir mažmeninę prekybą, rašoma „NBC News“.
„Eat Just“ atstovai taip pat tvirtina, kad „mėsa, gauta laboratorijoje, yra žymiai švaresnė mikrobų kiekio atžvilgiu“. Gamintojų tyrimai taip pat parodė didesnį baltymų, įvairių aminorūgščių, sveikų riebalų ir mineralų kiekį.
Dar vienas šios produkcijos privalumas – jai nereikia gyvulių auginimui skirti didelių žemės plotų, kas galėtų iš dalies paaiškinti, kodėl būtent Singapūras pirmasis pasaulyje išdavė leidimą.
Dėl kitų šalių sprendimo dar gali tekti palaukti. Pavyzdžiui, JAV yra stipri gyvulių augintojų ir kitų ūkininkų lobistų grupė, pasisakanti prieš dirbtinės mėsos atsiradimą rinkoje, rašoma „Engadged“.