• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švedijoje ir Lenkijoje vykstančiame 28-ajame pasaulio vyrų rankinio čempionate antradienį baigėsi pirmojo etapo kovos. Šiame etape startavo 32 komandos, suskirstytos į 8 grupes po 4. Po 3 geriausias kiekvienos grupės komandas žengė į antrąjį etapą, o blogiausios grupės ekipos tęs kovą dėl 25-os pozicijos.

Švedijoje ir Lenkijoje vykstančiame 28-ajame pasaulio vyrų rankinio čempionate antradienį baigėsi pirmojo etapo kovos. Šiame etape startavo 32 komandos, suskirstytos į 8 grupes po 4. Po 3 geriausias kiekvienos grupės komandas žengė į antrąjį etapą, o blogiausios grupės ekipos tęs kovą dėl 25-os pozicijos.

REKLAMA

Iš A grupės į kitą etapą žengė ispanai (6 tšk.), juodkalniečiai (4 tšk.) ir iraniečiai (2 tšk.). Viltis kovoti dėl aukščiausių vietų prarado Čilė (0 tšk.). B grupėje favoritų statusą pateisino prancūzai (6 tšk.), aplenkę slovėnus (4 tšk.). Šeimininkai lenkai (2 tšk.) įveikė tik Saudo Arabiją (0 tšk.) ir antrąjį etapą pradės sudėtingoje situacijoje be įskaitinių taškų.

C grupėje istorinę pergalę šventė Žaliojo Kyšulio salų rinktinė, kuri jau pirmajame ture 33:25 nugalėjo Urugvajų. Šiai rinktinei tai buvo pirma pergalė per pasaulio čempionato istoriją. Žaliasis Kyšulys planetos pirmenybėse debiutavo 2021 m., kai 27:34 pralaimėjo vengrams, o visų likusių čempionato mačų nežaidė, nes didelė dalis komandos narių užsikrėtė covid-19.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su Žaliuoju Kyšuliu (2 tšk.) tolyn žengė šeimininkai švedai (6 tšk.) ir brazilai (4 tšk.). Urugvajus (0 tšk.) kovos dėl žemesnių pozicijų.

REKLAMA

D grupėje vilčių neturėjo Pietų Korėja (0 tšk.), o portugalai, islandai ir vengrai surinko po 4 tšk., tad teko skaičiuoti įmestus ir praleistus įvarčius tarpusavio mačuose. Pagal šį rodiklį pirma vieta atiteko portugalams (+3), antra – islandams (+2), trečia – vengrams (-5).

Sudėtingų skaičiavimų nebūtų prireikę, jei islandai nebūtų „subyrėję“ rungtynėse su vengrais. Įpusėjus antrajam kėliniui islandai dar pirmavo (25:19), bet likus 5 min. rezultatas tapo lygus (28:28), o vėliau vengrai dar dviem įvarčiais išplėšė pergalę (28:30). Islandai neįmetė įvarčio beveik 8 paskutines rungtynių minutes.

REKLAMA
REKLAMA

 

Tuo tarpu pergalingose portugalų rungtynėse su vengrais (27:20) darbavosi makedonai Gjorgji Nachevski ir Slave Nikolovas, kurie jau 48-ą sekundę iš aikštės išvijo Adrianą Siposą.

 

Šie teisėjai kartu su čempionate dirbančių kroatų pora figūruoja „TV2“ kanalo tyrime dėl sutartų rungtynių. Taip pat buvo pasirodžiusi informacija, kad „Sportradar“ nustatė, jog G.Nachevski turėjo ryšių su organizuotomis nusikaltėlių grupėmis. Patys teisėjai „TV2“ kanalui komentuoti įtarimus atsisakė, o Europos rankinio federacija pranešė, kad iki šiol nieko nežinojo apie lažybų bendrovių „juoduosius sąrašus“.

REKLAMA

Pasaulio čempionate yra ir lietuviškų akcentų. Jame darbuojasi Lietuvos teisėjų pora Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. E grupėje lietuviai teisėjavo serbų rungtynėms su Alžyru (36:27 serbų pergalė) ir F grupėje Argentinos bei Šiaurės Makedonijos rungtynėms (argentiniečių pergalė 35:26). Lietuviams tai jau ketvirtas pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Prieš tai lietuviai teisėjavo 2009, 2015 ir 2017 m. čempionatuose.

REKLAMA

E grupės nugalėtojais tapo vokiečiai (6 tšk.), aplenkę serbus (4 tšk.), katariečius (2 tšk.) ir už borto likusius alžyriečius (0 tšk.). Iš F grupės tolyn žengė norvegai (6 tšk.), olandai (4 tšk.) ir argentiniečiai (2 tšk.), o be taškų liko Šiaurės Makedonija.

Sparčiai progresuojanti Egipto rinktinė tapo G grupės nugalėtoja su 6 tšk. Jie 31:22 patiesė net ir kroatus (4 tšk.). Tuo tarpu trečią vietą užėmė JAV rinktinė (2 tšk.), kuri 28:27 įveikė Maroką (0 tšk.). Amerikiečiams tai buvo pirma pergalė pasaulio čempionatų istorijoje. Prieš tai jie pralaimėjo net 25 mačus paeiliui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulio čempionų titulą ginantys danai (6 tšk.) neturėjo lygių H grupėje ir visus mačus laimėjo dviženkliu skirtumu. Antra vieta džiaugėsi Bahreinas (3 tšk.), trečia – belgai (2 tšk.), o už borto liko Tunisas (1 tšk.). Pirmą kartą į pasaulio čempionatą patekę belgai savo istorinę pergalę iškovojo prieš tunisiečius – 31:29.

REKLAMA

Antrojo etapo grupės:

I grupė:

1. Ispanija 4 tšk.

2. Prancūzija 4.

3. Slovėnija 2.

4. Juodkalnija 2.

5. Lenkija 0.

6. Iranas 0.

II grupė:

1. Švedija 4.

2. Portugalija 2.

3. Islandija 2.

4. Vengrija 2.

5. Brazilija 2.

6. Žaliasis Kyšulys 0.  

III grupė:

1. Norvegija 4.

2. Vokietija 4.

3. Serbija 2.

4. Nyderlandai 2.

5. Kataras 0.

6. Argentina 0.

IV grupė:

1. Danija 4.

2. Egiptas 4.

3. Kroatija 2.

4. Bahreinas 2.

5. Belgija 0.

6. JAV 0.

Antrojo etapo kovos vyks sausio 18-23 d. Po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas pateks į ketvirtfinalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų