JAV ir Prancūzija
Izraelio ir Libano paliaubos apsaugos Izraelį nuo Irano remiamos kovotojų grupuotės „Hezbollah“ grėsmės ir sudarys sąlygas „ilgalaikei ramybei“, pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas prieš įsigaliojant paliauboms.
„Šiandien paskelbus paliaubas baigsis kovos Libane ir Izraelis bus apsaugotas nuo „Hezbollah“ ir kitų teroristinių organizacijų, veikiančių iš Libano, keliamos grėsmės“, – sakoma bendrame abiejų vadovų pareiškime.
JAV ir Prancūzija stengsis „užtikrinti, kad šis susitarimas būtų visiškai įgyvendintas“, ir vadovaus tarptautinėms pastangoms „stiprinti Libano kariuomenės pajėgumus“, priduriama jame.
J. Bidenas pasveikino susitarimą kaip „gerą naujieną“ ir taip pat sakė, kad JAV vadovaus naujoms pastangoms užtikrinti paliaubas tarp Izraelio ir palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ Gazoje.
E. Macronas sakė, kad Libano paliaubos turėtų „atverti kelią“ karo pabaigai Gazoje.
Izraelis
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu padėkojo J. Bidenui už „dalyvavimą užtikrinant paliaubų susitarimą“.
Telefonu jis sakė J. Bidenui, kad vertina JAV vadovo „supratimą, jog Izraelis išlaikys savo veiksmų laisvę jį įgyvendinant“, pranešė B. Netanyahu biuras.
Prieš Izraeliui patvirtinant susitarimą, B. Netanyahu sakė, kad „paliaubų trukmė priklausys nuo to, kas vyks Libane“, o paliaubos leis Izraeliui „sustiprinti“ spaudimą „Hamas“ ir sutelkti dėmesį į „Irano grėsmę“.
Libanas
Libano ministras pirmininkas Najibas Mikatis sakė, kad paliaubos yra „esminis žingsnis“ atkuriant stabilumą regione.
Padėkojęs Prancūzijai ir Jungtinėms Valstijoms už dalyvavimą, N. Mikatis taip pat pakartojo savo vyriausybės įsipareigojimą „stiprinti kariuomenės buvimą pietuose“.
Iranas
Iranas, „Hezbollah“ ir „Hamas“ rėmėjas, pasveikino Izraelio "agresijos" Libane pabaigą įsigaliojus paliauboms.
Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Esmaeilas Baghaei pareiškė „sveikinantis žinią“ apie Izraelio „agresijos prieš Libaną“ pabaigą ir pabrėžė, kad Iranas „tvirtai remia Libano vyriausybę, tautą ir pasipriešinimą“.
Vokietija
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pasveikino susitarimą ir pavadino jį „vilties spinduliu visam regionui“.
„Žmonės abiejose sienos pusėse nori gyventi jausdami tikrą ir ilgalaikį saugumą“, – pareiškė A. Baerbock, įvertinusi susitarimą kaip „diplomatijos sėkmę“.
Jungtinė Karalystė
JK ministras pirmininkas Keiras Starmeris gyrė „seniai lauktas“ paliaubas, kurios „suteiks tam tikrą palengvėjimą civiliams gyventojams“ tiek Izraelyje, tiek Libane.
Ragindamas paliaubas „paversti ilgalaikiu politiniu sprendimu Libane“, K. Starmeris pažadėjo būti „priešakyje pastangų nutraukti užsitęsusį smurto ratą, siekiant ilgalaikės ir tvarios taikos Artimuosiuose Rytuose“.
Jungtinės Tautos
Aukšto rango JT pareigūnė palankiai įvertino paliaubų susitarimą, tačiau įspėjo, kad „laukia nemažai darbo“, kad susitarimas būtų įgyvendintas.
„Tam būtinas tvirtas ir nepalaužiamas abiejų šalių įsipareigojimas“, – pareiškime teigė JT specialioji koordinatorė Libanui Jeanine Hennis-Plasschaert.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!