Kinijos ministras pirmininkas Li Keqiangas kalbėdamas su žurnalistais Berlyne pabrėžė, kad kova su klimato kaita yra „pasaulinis konsensusas“ ir „tarptautinė atsakomybė“.
Premjeras taip pat patikino, kad „Kinija pastaraisiais metais buvo ištikima savo įsipareigojimams“, ir priminė, kad jo šalis buvo viena pirmųjų valstybių, ratifikavusių 2015 metų Paryžiaus klimato susitarimą.
Vokietijos lyderė Angela Merkel, praeityje dėl savo pastangų kovoti su klimato kaita vadinta „klimato kanclere“, pasveikino šį Li Keqiango pasisakymą.
Kiti Europos lyderiai dar aktyviau ragino JAV vyriausybę neatsisakyti tarptautinių kovos su klimato kaita priemonių.
„Prašau, nekeiskite politinio klimato į blogąją pusę“, – parašė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas socialiniame tinkle „Twitter“ po to, kai Amerikos lyderis informavo, kad ketvirtadienį 19 val. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku paskelbs sprendimą dėl tolesnio dalyvavimo Paryžiaus klimato sutartyje.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas savo ruožtu pareiškė, kad jo šalis ir toliau darys spaudimą JAV mažinti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekius, net jeigu D.Trumpas nuspręstų trauktis iš šios sutarties.