Būtent maisto saugumo temai skirta lapkričio 15–23 d. Lietuvoje ir 46 Europos šalyse vykstanti Globalaus švietimo savaitė – Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos inicijuota kampanija, kviečianti pasirūpinti tais, kuriems trūksta maisto bei primenanti, kad maisto produktai neturėtų būti užteršti sveikatai kenksmingais priedais, o jų auginimas ir gamyba – nepažeisti darnos su aplinka ir aplinkiniais.
„Šios Globalaus švietimo savaitės tikslas – paskatinti susimąstyti, ar sotus gali atjausti alkaną, (priešingai nei gerai žinomoje patarlėje „Sotus alkano neatjaučia“), koks maistas patenka ant mūsų stalo, ar jis auginamas ir gaminamas darnoje su aplinka, taip skatinant atsakingą, o ne besaikį vartojimą – pasakoja Globalaus švietimo savaitės renginių Lietuvoje organizatorė Jolanta Markevičienė. – Viskas pasaulyje yra susiję. Jaučiame pasekmes, jei kiti, net ir už tūkstančio kilometrų, patiria socialinių, ekonominių ar ekologinių kataklizmų. Taip pat ir su maistu. Ar tikrai galime būti ramūs, jog valgom ne tik sočiai, bet ir sveikai, ar kad maistas ant mūsų stalo neprisidėjo prie ekologinės krizės kitame pasaulio krašte, nepadidino socialinės ir ekonominės atskirties?“
Globalaus švietimo savaitės metu vyks renginiai, konkursai vaikams ir jaunimui, švietimo sistemos dalyvių forumas. Lapkričio 17 dieną (pirmadienį) Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) rengiama Veiksmo diena „Saugus maistas: man, tau, kiekvienam!“. Programoje – filmo „Kelias į mokyklą“ (rež. Pascal Plisson), pasakojančio, kodėl kai kuriose šalyse mokykla yra vienintelis kelias vaikams ne tik gauti išsilavinimą ir užsitikrinti sau ateitį, bet ir nemirti badu, peržiūra, kulinarinėmis dirbtuvės „Skanu, sveika ir užauginta Lietuvoje“, interaktyviais pristatymais „GMO ant mūsų stalo” ir „Nigerijos vaikai: kuo skirtingi, kuo panašūs?”.
Lapkričio 21 d. (penktadienį) parodos MOKYKLA 2014 metu, LVJC kartu su partneriais rengia švietimo sistemos dalyvių forumą „Ar mokykla atvira šiuolaikiniam pasauliui?“, kurio tikslas aptarti švietimo sistemos perspektyvas, galimybes ir gebėjimą ugdyti globaliai mąstančius, atsakingus už save ir savo aplinką piliečius. Forume kviečiami dalyvauti ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, moksleiviai, tėvai, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Forume filosofijos mokslų daktaras Stasys Paulauskas kalbės apie naujovių kūrimo ir įgyvendinimo metodologiją, logiką ir etiką bei naujadaros mokyklą, Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas pristatys temą „Švietimas: XIX ar XXI amžius?“.
Globalaus švietimo savaitės metu Lietuvos mokyklose vyksta skurdo mažinimo, solidarumo problemas paliečianti maisto rinkimo bei dalijimosi juo akcija „GERUMO PIETŪS“, rengiama kartu su „Maisto banku“, maisto saugumo temą kokybinės sudėties prasme nagrinėjantis savaitės meniu konkursas „Valgau tai, kas...“, skirtas pagalvoti, kokį sveiką ir naudingą maistą gali pasigaminti patys vaikai ir jaunuoliai, fotoreportažų konkursas „Mano krašto maistas“, propaguojant vietinio maisto vartojimą ir kt.