Rugpjūčio 6 d. sukako lygiai dvidešimt metų nuo tada, kai buvo sukurtas pasaulinis voratinklis (World Wide Web, WWW) – paskirstyta sistema, suteikianti prieigą prie tarpusavyje susijusių failų, esančių skirtinguose kompiuteriuose, prijungtuose prie interneto.
Pasaulinio voratinklio kūrėju laikomas iš D. Britanijos kilęs seras Timas Bernersas-Li (Tim Berners-Lee). 1976 metais jis baigė mokslus Karališkajame Oksfordo universiteto koledže ir nuo 1980-ųjų dirbo CERN (Ženevoje). Būtent ten Bernersas-Li ir sukūrė pirminį World Wide Web modelį. Po to buvo sukurtas universalus dokumentų identifikatorius (Universal Document Identifier, UDI), hiperteksto ženklinimo kalba HTML ir HTTP protokolas.
1990-ųjų metų rudenį buvo paleistas pirmasis interneto serveris bei atsirado pirmoji interneto naršyklė. Po viso to, pasaulinis voratinklis buvo įtrauktas į projektą „Internetas“ ir 1991 metų rugpjūčio 6 d. atsirado pirmasis interneto tinklalapis.
Šiuo metu interneto serverių kiekis skaičiuojamas milijonais, o įvairių interneto tinklalapių yra beveik 20 milijardų.
Pasaulinis voratinklis virto didžiule žinių ir duomenų saugykla, daugeliui žmonių tapusia pagrindiniu darbo įrankiu ir informacijos šaltiniu.