Tyrimo, kurį atliko kompanija „Gallup", metu buvo apklausta maždaug 150 tūkst. žmonių, gyvenančių 148 pasaulio šalyse. Visiems respondentams buvo pateikti tie patys klausimai apie tai, kaip jie praleido vakar dieną: ar gerai pailsėjo, ar daug šypsojosi ir juokėsi, ar nuveikė arba sužinojo ką nors įdomaus. Jų taip pat klausė, ar jautė aplinkinių pagarbą ir pasitenkinimą.
Kaip bebūtų keista, tačiau tyrimo duomenys atskleidė, kad dažniau už kitus teigiamai į šiuos klausimus atsakė Panamos ir Paragvajaus (po 85 proc.), Salvadoro ir Venesuelos (po 84 proc.), Trinidado ir Tobago bei Tailando (po 83 proc.), Gvatemalos ir Filipinų (po 82 proc.), Ekvadoro ir Kosta Rikos (po 81 proc.) gyventojai. Taigi pozityviausių šalių reitingo viršūnėje tarp 10-ies lyderių atsidūrė net 8 Lotynų Amerikos šalys.
Pačios žemiausios reitingo lentelės pozicijos atiteko Singapūrui, Armėnijai ir Irakui. Tačiau ne ką daugiau teigiamų emocijų už šių šalių gyventojus patiria Serbijos, Jemeno, Gruzijos, Baltarusijos, Madagaskaro, Togo ir Lietuvos gyventojai.
Nors paprastai manoma priešingai, tyrimas atskleidė, kad laimingi nesijaučia ir Haičio gyventojai. Jie teigiamų emocijų patiria tiek pat, kiek ir Azerbaidžano bei Afganistano gyventojai.
Turistų pamėgtoje Turkijoje padėtis tik šiek tiek geresnė negu Siera Leonėje – vienoje iš pačių vargingiausių pasaulio šalių. O turtingiausia pasaulio valstybė – Bahreino karalystė šiame reitinge nusileidžia Pakistanui, Moldovai ir Ukrainai.
Tyrimas taip pat atskleidė, kad ispanai patiria daugiau teigiamų emocijų už kaimynus italus, o prancūzai – už vokiečius. Kanadiečiai patiria daugiau teigiamų emocijų negu amerikiečiai, Airijos gyventojai – už britus. O štai Kataro ir Uzbekistano gyventojų vertinimai vienodi.
Dėl tokių paradoksų kai kurie ekspertai tyrimo rezultatus vertina skeptiškai, tačiau vargingųjų šalių gyventojai, mokantys džiaugtis gyvenimu, teigia nieko stebėtino juose nematantys. Jie mano, kad istoriškai taip susiklostė, kad vienose kultūrose požiūris į gyvenimą yra optimistiškesnis, o kitose pesimistiškesnis.
Kaip įrodymas pateikiami gatvės pardavėjos iš Paragvajaus Marijos Solis žodžiai: „Gyvenimas trumpas, ir nėra jokių priežasčių liūdėti. Net jei mes būtume turtingi, vis tiek turėtume aibę problemų.“