Tuo tarpu padėtis Jungtinės Valstijos ir Didžioj Britanija pelnė geriausius įvertinimus per visą tyrimų laikotarpį.
TI paskelbė metinę ataskaitą apie korupcijos suvokimo indeksą (Corruption Perceptions Index, CPI), kurioje nurodoma, kad Danija antrus metus iš eilės lieka šalimi, kurioje korupcija – pati mažiausia. Ataskaitoje nurodoma, kad ši Skandinavijos valstybė surinko 91 balus iš 100.
Prasčiausia padėtis išlieka Šiaurės Korėjoje ir Somalyje – abi šalys buvo įvertintos 8 balais.
Berlyne įsikūrusios organizacijos kasmet skelbiamas sąrašas laikomas autoritetingu šaltiniu, vertinant vyriausybių, policijos, teismų, partijų ir biurokratų korupciją.
Šis indeksas skaičiuojamas pagal ekspertų nuomones apie viešojo sektoriaus korupciją, atsižvelgiant į įvairius veiksnius – pavyzdžiui, ar korupcija susitepę vyriausybės pareigūnai patraukiami atsakomybėn, ar lieka nenubausti. Taip pat vertinamas kyšininkavimo lygis šalyje ir valstybinių institucijų pasirengimas reaguoti į piliečių poreikius.
Jungtinės Valstijos šiemet pakilo vienu laipteliu į 16-ąją vietą, įvertintos 76 balais – vienodai su Austrija.
Jungtinė Karalystė palypėjo į viršų trimis padalomis ir užėmė 10-ą vietą, kai buvo įvertinta 81 balu – kaip ir Vokietija bei Liuksemburgas. Į mažiausiai korumpuotų šalių dešimtuką taip pat pateko Suomija, Švedija, Naujoji Zelandija, Nyderlandai, Norvegija, Šveicarija, Singapūras ir Kanada.
2015 metų tyrime Lietuva pakilo per septynias vietas – jau skirtas 61 balas iš 100 galimų (2014 metais – 58 balai) ir 32 vieta 168 šalių sąraše. Pernai Lietuva buvo 39 vietoje iš 174 tirtų valstybių. Lietuva užima 18 vietą tarp ES ir Vakarų Europos valstybių, metais anksčiau ji buvo 20.
„Transparency International“ pabrėžė, kad padėtis Europoje ir Vidurio Azijoje, kurios šiame tyrime buvo apjungtos į vieną regioną, dar turėtų būti gerinama.
„Žemus balus pelniusioje Vengrijoje, Lenkijoje ir Turkijoje politikai ir jų globotiniai vis labiau užvaldo valstybines institucijas, kad įtvirtintų savo įtaką“, – perspėjo ekspertai.