5 proc. dalyvių spėjo, kad ši diena pasirinkta dėl to, jog tai – Benedikto (lot. Benedictus – palaimintasis) vardo diena, o 4,5 proc. – jog ši diena yra pirmoji pavasario lygiadienio diena.
Pasaulinės Dauno sindromo dienos pasirinkimą lėmė 21-oji chromosoma
(12 nuotr.) Grupė „MaNNaZZ“ (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
TV laidų vedėja Beata Nicholson. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Atlikėjas Jurgis Brūzga. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Mokslo ir menų mokykla „Taškius“. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Menininkė Skaistė Semenikė. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Aktorė Monika Šaltytė. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Šeiko šokio teatras. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Alytaus privatus lopšelis-darželis „Vaikystės namelis“. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Aktorė Emilija Latėnaitė. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Krepšinio komanda „Neptūnas“. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Grupės „Kitava“ narė Rasa Stoškuvienė. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Ateities mokykla „FORVARDAS“. (Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos akcijos #nenurašykopalaikyk nuotr.)
Absoliuti dauguma – 90,5 proc. dalyvių – žinojo teisingą atsakymą: Dauno sindromą turintys asmenys turi papildomą 21-ąją chromosomą (3 chromosomas vietoj 2), todėl Pasaulinė Dauno sindromo diena švenčiama kovo, trečiojo metų mėnesio, 21-ąją dieną. Ši diena pradėta švęsti 2005 m. Prancūzijoje, o 2012 m. Jungtinių Tautų paskelbta Pasauline Dauno sindromo diena. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį ir formuoti teigiamą požiūrį į šią negalią turinčius žmones ir jų artimuosius.
Kiekvienoje žmogaus organizmo ląstelėje yra branduolys, kuriame saugoma visa genetinė informacija. Genai yra atsakingi už įgimtus bruožus ir yra susigrupavę į struktūras, vadinamas chromosomomis. Paprastai kiekvienos ląstelės branduolys turi 23 chromosomų poras, kurių pusė yra įgimta iš tėvo ir motinos. Dauno sindromas diagnozuojamas tada, kai asmuo turi visą arba dalinę papildomą 21-ąją chromosomą. Ši papildoma chromosoma nulemia Dauno sindromui būdingus bruožus ir lemia vystymosi raidą. Maždaug 1 iš 800 kūdikių gimsta turėdamas Dauno sindromą.
Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija šiemet jau trečią kartą kvietė Lietuvos gyventojus kovo 21-ąją pasipuošti skirtingomis kojinėmis ir taip išreikšti palaikymą šiai visuomenės grupei. Į akciją su šūkiu „Ne nurašyk, o palaikyk“ atsiliepė tūkstančiai Lietuvos gyventojų – nuo darželinukų iki ministrų.
Dėkojame visiems atsakiusiems. Siūlome atsakyti į naują klausimą.
Šiuolaikinė autizmo gydymo praktika remiasi garsaus kompozitoriaus, kuris turėjo autizmui būdingų bruožų, kūriniais. Kas tas kompozitorius?
Balsavo: 648
REKLAMA