Arbūzų augintojos teigimu, pirmaisiais metais jos šiltnamyje šie moliūginių šeimai priskiriami augalai augo itin prastai dėl blogai parinktos žemės – priemolio, kurios sudėtį ji vėliau pakeitė.
„Arbūzams geriausiai tinka priesmėlis ir šiemet aš auginau arbūzus molingoje žemėje, bet iš tos molingiausios atradau pačią lengviausią, kur molis jau yra permaišytas su mulču. Dabar aš savo dirvožemį mulčiuoju, jis yra geresnis, pagerintas, persimaišęs su šiaudais, žole ir nebėra toks sunkus. Šitame dirvožemyje arbūzai auga gerai, bet jie labai greitai suserga“, – patarimais, kaip auginti arbūzus šiltnamyje, dalinosi ji.
Pasak laidos pašnekovės, ji greitai pati spėjo įsitikinti, kad arbūzai geriausiai auga priesmėlyje, net ir gaudami mažiau šilumos. Esą atvirame lauke jos pasodinti arbūzai augo savarankiškai ir turėjo daug mažiau susirgimų.
Arbūzų taip pat nepatartina laistyti. Jeigu vasara labai sausa, kol lapai neuždengę viso žemės ploto, patartina purenti dirvą.
„Arbūzas yra kilęs iš pusdykumių, visi arbūzų protėviai augo būtent pusdykumėse, ten yra smėlėta, sausa, karšta“, – aiškino L. Narvydienė.
Ekologišką daržą puoselėjanti kaunietė atskleidė, kad arbūzus sėja per du, tris kartus. Balandžio viduryje – ankstyviausius daigus, o po to, nuo balandžio 20-os iki gegužės 1-os sėja likusius. Arbūzus į lauką ji išneša tik po alyvų žydėjimo, kai nebebūna šalnų.
Daugiau arbūzų augintojos patarimų žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Daugiau patarimų, kaip auginti arbūzus sužinosite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių ūkis“ žiūrėkite sekmadieniais 09.00 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ RASITE: