Pora uždega pirotechnikos priemonę ir atsitraukia į šalį tikėdamiesi išvysti gražų vaizdą, tačiau fejerverkas ne kyla į dangų, o sprogsta žmonių lygyje. Tenka skubiai nešti sveiką kailį. Staiga sprukti priverstos ir šios vakarėlį sode rengiančios merginos – sprogęs fejerverkas barsto žiežirbas į visas puses. Išties nuo pramogos iki nelaimės – tik vienas neatsargus žingsnis. Petardos, fejerverkai, konfeti, šaltosios ugnelės – šventinių prekių pasirinkimas labai didelis. Kiek tautiečiams negaila pakloti už danguje spragsinčias švieseles?
Pagal tai, kokio galingumo fejerverkai yra, jie skirstomi į kategorijas.
Ketvirtosios kategorijos fejerverkus gali naudoti tik profesionalūs pirotechnikai. Pardavėjai sako, kad lietuviai retai apsieina be šios pramogos: pinigus į dangų leidžia krikštynų, vestuvių, gimtadienių proga – tad ir prekyba vyksta ištisus metus. Tačiau daugiausiai nuperkama paskutinėmis metų dienomis.
Būtina nuo fejerverko atsitraukti saugiu ant pakuotės nurodytu atstumu, ir jokiais būdais nepulti prie jo, jei fejerverkas iš karto neiššovė. Galbūt tiesiog dagtis dar tebedega ir procesas tik laukia. Niekada nepirkite sudrėkusių, pažeistų, baigusių galioti gaminių. Tiesa, sužaloti gali net ir, atrodytų, pačios nekalčiausios šaltosios ugnelės.
Uostamiesčio medikai kol kas džiaugiasi, kad šį sezoną dar neteko tvarstyti pirotechnikos padarytų žaizdų, tačiau buvę ir labai skaudžių atvejų, kai netenkama pirštų ar sužalojamos akys. Tiesa, jei pirotechniką sugalvotumėte leisti uostamiestyje, nesugalvokite to daryti Teatro aikštėje – čia visą mėnesį skelbiama zona be pirotechnikos.
Plačiau apie tai TV3 reportaže