• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vitaminas D ne veltui vadinamas „saulės“ vitaminu. Jis reikalingas mūsų kaulams, dantims ir raumenims. Tačiau ar žinote, kada reikėtų nebevartoti papildomo vitamino D?

Vitaminas D ne veltui vadinamas „saulės“ vitaminu. Jis reikalingas mūsų kaulams, dantims ir raumenims. Tačiau ar žinote, kada reikėtų nebevartoti papildomo vitamino D?

REKLAMA

Apie 20 proc. suaugusiųjų ir 16 proc. vaikų Anglijoje patiria vitamino D trūkumą. Daugybei žmonių nors ir nėra didelio jo trūkumo, tačiau vis tiek jo gauna nepakankamai. Pagrindinis vitamino D šaltinis yra saulės šviesa, nes su maistu jo gauti pakankamai yra gana sudėtinga.

Dėl šios  priežasties daugybė žmonių renkasi vitamino D maisto papildus. Tačiau jų nereikia vartoti ištisus metus, rašome express.co.uk.

Vitaminas D yra būtinas kalcio ir fosfato kiekio organizme reguliavimui, kurie padeda išvengti kaulų deformacijų. Kartais reikia papildomai vartoti vitamino B papildus, kad užtikrintumėme, jog gauname pakankamą jo kiekį.

Kai jūsų oda atsiduria saulėkaitoje, organizme prasideda grandininė reakcija, kuri leidžia patiems pasigaminti reikiamo vitamino D. Visgi žiemos mėnesiais oda nesugeria pakankamai saulės šviesos, todėl ir nepagamina pakankamai vitamino D.

REKLAMA
REKLAMA

Įprastai visus reikiamus vitaminus ir mineralus gauname su valgomu maistu. Tačiau kartais prireikia papildomos pagalbos, jeigu nepavyksta gauti reikiamų medžiagų natūraliu būdu.

REKLAMA

Vitaminą D savyje turi tik nedaug maisto produktų. Jo galima rasti riebioje žuvyje, kiaušinio trynyje. Pasak NHS, dėl šios priežasties vitaminus D reikėtų vartoti žiemos metu.

Kada nereikia vartoti vitamino D?

Nuo vėlyvo kovo iki rugsėjo vartoti papildomo vitamino D nereikėtų. Tačiau vos tik atėjus spaliui reikėtų pasirūpinti šio vitamino atsargomis.

10 µg tabletės ar kapsulės įprastai turėtų užtekti, kad suvartotume šio vitamino dienos normą, tačiau tiksliausią dozę galite sužinoti pasitarę su savo gydytoju.

Suaugusieji neturėtų suvartoti daugiau nei 100 µg vitamino D per dieną, o vaikams nuo 1-erių iki 10 metų – ne daugiau 50 µg, o kūdikiams iki 12 mėnesių – ne daugiau 25 µg.

Vartoti vitaminą D svarbu ir pandemijos metu, nes jis užimą svarbią vietą jūsų imuninės sistemos stiprinime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų