Ir tikrai, kai kalbama apie drabužius, turėtumėte juos skalbti pagal tai, kiek kartų juos nešiojote, o ne pagal laiką. Pvz., džinsus reikia skalbti kas tris dėvimus. Namų ūkio skalbiniai, rankšluosčiai ir patalynė turi būti laikomi įprastu laiku – pavyzdžiui, paklodes ir pagalvių užvalkalus reikia plauti kartą per savaitę, rašoma goodhousekeeping.com. Laikas yra svarbus, tačiau taip pat svarbus ir valymo būdas. Kitą kartą skalbdami, laikykitės šių gairių:
Atskirkite drabužius protingai: nors dažniausiai juos skirstome į šviesius ir tamsius, yra keletas kitų būdų, kaip drabužius išskirstyti, kad būtų užtikrintas švaresnis rezultatas. Atskirkite nešvarius ar purvinus daiktus nuo lengvai nešvarių drabužių, o abrazyvinius audinius (džinsus) nuo švelnių.
Neperkraukite mašinų: suteikite drabužiams laisvę suktis aplink būgną ir tolygiai paskirstykite skalbimo priemones. Reguliariai valykite savo skalbimo mašiną: šiltu vandeniu, skalbimo priemonėmis ir balikliais atsikratykite daugumos bakterijų.
Pasirinkite tinkamą vandens temperatūrą: Subtilūs audiniai, tokie kaip vilna, šilkas ar nėriniai, turi būti skalbiami šaltame vandenyje. Tačiau karštas vanduo yra geriausias pasirinkimas, kai bandote pašalinti dėmes ar mikrobus. Pasirinkite geriausią ploviklį: rinkitės išbandytą skalbinių ploviklį, tinkantį jums ir jūsų šeimai.
Kaip dažnai skalbti drabužius?
Po kiekvieno dėvėjimo skalbkite: pėdkelnes, apatinius, marškinius ir palaidines. Kiekvieną dieną: indų šluostes, rankų rankšluosčius, valymo šluostes. Kiekvieną savaitę: patalynę, vonios kilimėlius. Po 3 dėvėjimų: pižamas, liemenėles, šlepetes, sukneles, sijonus, megztinius, džinsas. Kiekvieną mėnesį: chalatus. Kas 3 mėnesius: dušo užuolaidas, pledus, kilimėlius, striukes ir paltus.