• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus tarybos narys Juras Požela, keletą metų ėjęs Jaunimo reikalų departamento (JRD) vadovo pareigas, stebisi pastaruoju metu mokslininkų, nagrinėjančių nelygybės mokyklose temą, darbų rezultatais, kurie rodo, jog socioekonominė padėtis vis giliau skiria turtingesnius ir vargingus mokinius.

REKLAMA
REKLAMA

J. Požela teigia, jog pastarojo meto tyrimų duomenys išties verčia susimąstyti: vargingieji moksleiviai diskriminuojami.

REKLAMA

„Panašu, kad valdžia šios problemos nemato ar apsimeta nematanti. Dar blogiau – kai kuriais savo sprendimais nelygybę net skatina" – įsitikinęs J. Požela.

Pasak politiko, „beveik pusė apklaustų Lietuvos moksleivių mano, kad socialinė mokinio padėtis daro įtakos mokytojo vertinimams, o 28 proc. respondentų gėdijasi savo socialinės padėties ir net artimųjų. Tai parodė Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų instituto mokslo darbuotojo, VDU Sociologijos doktoranto Kęstučio Trakšelio tyrimas".

REKLAMA
REKLAMA

Pasak J. Poželos, tokių pavyzdžių vis daugėja. „Pavyzdžiui, žemiausiam socialiniam sluoksniui priklausantys vaikai neša vadinamojo elitinio sluoksnio vaikų kuprines namo, o paskui dar leidžia, kad šie juos apspjautų. Vaikai pasakoja, kad už tokį orumo pažeminimą jie dar gauna iš turtingųjų ir keletą litų" – dėstė politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai nustatė, kad patys moksleiviai save skirsto į grupeles pagal du labai svarbius dalykus – mobilųjį telefoną ir drabužius. Kuo naujesni ir brangesni šie daiktai, tuo jų šeimininkas labiau gerbiamas. Vaikai taip pat puikiai žino, kiek jų bendraklasiai kišenėse turi pinigų, naujausių tyrimų rezultatus pateikė J. Požela.

REKLAMA

„Bet kam 7– 10 metų vaikui mokykloje reikalingas mobilus telefonas ir pinigai? Gal picai užsisakyti? Nesiūlau iš karto uždrausti ir atimti – tik susimąstyti" – sakė Sostinės tarybos narys ir buvęs Jaunimo reikalų departamento vadovas.

Pasak J. Požėlos, „diskriminaciją ir patyčias mokyklose sumažintų ir sugrąžintos uniformos. Sutinku, kad tai galėtų būti vieni iš paprastesnių būdų problemai spręsti ir tokius sprendimus turėtų priimti ne Seimas ar Vyriausybė, bet mokyklų vadovai ir vaikų tėvai".

Politikas teigė, jog „valdžia turėtų ieškoti galimybių bent jau pradinių ir ikimokyklinių klasių vaikus mokyklose maitinti nemokamai. Tokį nutarimą jau buvo priėmusi praėjusio Seimo kairiųjų vyriausybė, tačiau į valdžią atėję dešinieji sprendimą atšaukė".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų