Paryžius – viena labiausiai turistų pamėgtų vietų. Jis ypatingas tuo, kad kiekvienas žmogus gali jame atrasti kažką savo ir kiekvienas jį gali pamatyti kitaip. Paryžius palieka vis kitokį įspūdį net skirtingu metų laiku jame besilankantiems žmonėms.
Naktį šis miestas taip pat pražysta naujomis spalvomis. Neatsiejama naktinio Paryžiaus gyvenimo dalis – kabaretai, kurie bene labiausiai perteikia romantiškųjų prancūzų kultūros savitumą.
„Mulen Rouge“ – žymiausias Prancūzijos kabaretas, apie kurį rašyta ir kalbėta labai daug. Tačiau šį kartą norėtųsi kiek daugiau dėmesio skirti 1951 metais įkurtam kabaretui „Crazy Horse“, garsėjančiam apnuoginta natūra ir lazeriniais efektais.
„Crazy Horse“ – intelektualus veiksmas scenoje. Kiekvienas erotinis pasirodymas turi koncepciją, idėją. Tai universalus spektaklis, išaukštinantis grožio energiją ir moterį. Ir visa tai pagardinta prancūziškais prieskoniais.
Paryžiaus kabaretas “Crazy Horse” (nuotr. SCANPIX)
Griežta šokėjų atranka
Vienas iš išskirtinių šio kabareto bruožų – šokėjų atrankos principas. Jos turi atitikti griežtus, vėliau tapusius netgi atpažįstamais, „firminius“ išorės bruožus.
Šokėjos atrenkamos pagal ūgį, lieknumą, pasitempimą, bendrą bruožų panašumą ir net krūtinės formą ir apimtis. Pavyzdžiui, į kabaretą gali patekti tik 168–172 metrų ūgio merginos. Daugiausiai dėmesio per atranką skiriama apatinei merginų kūno daliai – dideliam išlinkimui iš nugaros.
Paryžiaus kabaretas “Crazy Horse” (nuotr. SCANPIX)
Šou dalyvaujančios merginos negali būti pasidariusios jokių plastinių ar kosmetinių operacijų. Veidai taip pat labai svarbūs – daug dėmesio skiriama šypsenai ir dantims. Dar vienas svarbus akcentas – lygi oda be defektų, kadangi visas spektaklis yra statomas pasitelkiant šviesas ir labai svarbu, kaip šviesą atspindi oda.
Beje, merginos yra sveriamos kiekvieną savaitę! Kiekvienai šokėjai yra nustatomas idealus svoris ir ji negali jo viršyti arba netekti. Jei mergina priauga arba netenka vieno kilogramo – kol ji negrįš į savo idealųjį svorį, pasirodymuose dalyvauti negalės.
Kai šokėjos pasirodo scenoje, susidaro įspūdis, kad prieš akis viena ir ta pati moteris, padauginta dešimt kartų „copy–paste“ principu.
Paryžiaus kabaretas “Crazy Horse” (nuotr. SCANPIX)
Įkūrėjas kabaretui suteikė naujų spalvų
Šio kabareto įkūrėjas Alainas Bernardinas nuo pat pradžių išsižadėjo siauro pasirodymų žanro ir į programą įtraukdavo klounų, mimų, iliuzionistų, žonglierių pasirodymus, lazerinius efektus, akrobatinius šokėjų triukus.
Ryškūs ir įsimenantys pasirodymai su ugnimi, fokusai, subtili šokėjų choreografija iškart išskyrė „Crazy Horse“ iš kitų vienodo tipo projektų.
Įžymybių pamėgtas šou
1992 metais Alainas Bernardinas nusižudė ir jo verslą perėmė trys sūnūs, kurie į šou ėmė kviesti tokias įžymybes kaip Dita Von Teese, Carmen Electra, Pamela Andreson ir t.t.
Kabareto viduje ant sienų kabo apsilankiusių čia įžymybių sąrašai: čia buvo ir JAV prezidentas Johnas Kennedis, ir aktorius Dustinas Hofmanas, ir dizaineris Karlas Lagerfeldas, ir aktorė Sophia Loren, ir aktorius Chuckas Norrisas, ir futbolininkas Pele, ir dainininkas Elvis Presley, ir kiti žinomi pasaulio veikėjai.
„Crazy Horse“ lankytojų sąrašas (nuotr. Balsas.lt)
Paryžiaus kabaretas “Crazy Horse” (nuotr. SCANPIX)
Šiuo metu Paryžiaus kabarete „Crazy Horse“ dirba 45 šokėjos iš 15 šalių, tarp jų – šokėjos iš Prancūzijos, Australijos, Naujosios Zelandijos, Rusijos, Italijos, Azerbaidžano, Šveicarijos ir Rumunijos. Šokėjų amžius – nuo 21 iki 33 metų.
Nepigus malonumas
Apsilankymas kabarete „Crazy Horse“ – nėra pigus malonumas, tačiau jis tikrai vertas tų pinigų, kuriuos jam išleistumėte. Galima sakyti, kad pabuvojęs Paryžiuje ir neapsilankęs kabarete, turistas tarsi išsižada pakankamai ryškios pažinties su miestu dalies.
Pats pigiausias bilietas į pasirodymą – 65 eurai. Už šiuos pinigus jus galėsite stebėti kabaretą prie baro, kas nėra labai patogu, be to, šių vietų negalima rezervuoti iš anksto.
Populiariausias pasirinkimas tarp lankytojų – 125 eurus kainuojančios vietos vidury salės. Į kainą taip pat įeina ir šampanas. Šiose vietose atsiveria puikus vaizdas.
Paryžiaus kabaretas “Crazy Horse” (nuotr. SCANPIX)
Už 140 eurų mokestį kabareto svečiai turės galimybę ne tik pasimėgauti šampanų, bet ir lengvais užkandžiais.
Nors šios kainos ir gali pasirodyti labai didelės, galima jas palyginti su tų pačių pasirodymų kainomis kitose šalyse: už kabareto „Crazy horse“ pasirodymą Maskvoje žmonės negailėjo ir 500 dolerių.
Patinka tiek vyrams, tiek moterims
Kabareto pasirodymai patinka tiek vyrams, tiek moterims (apie tai galima spręsti pagal tai, kad žiūrovų vyrų ir moterų pasirodymo metu salėje būna apylygiai, o po šou ne tik vyrai, bet moterys išeina švytėdami). Čia nėra nieko stebėtino, juk beveik neįmanoma likti abejingam gracingiems moteriškiems judesiams, originaliems ir meniškiems pasirodymams, skambant prancūziškai muzikai ar kitoms įžymioms melodijoms.
Paryžiaus kabaretas “Crazy Horse” (nuotr. SCANPIX)
Žaismingos šokėjos sukuria gerą nuotaiką, juokauja, krykštauja, užburia savo natūraliu grožiu ir plastiškais judesiais. Kai kuriems triukams atlikti joms reikia nemažai jėgų – čia norėtųsi prisiminti pasirodymą su virve, kurio metu mergina pati įsisupa į virves ir atlieka su jomis sudėtingus triukus.
Efektingi pasirodymai išsiskiria sinchroniškais šokiais, kuriems taip pat reikia nemažai įdirbio: merginos idealiai tiksliai atlieka tuos pačius judesius vienu metu.
Beje, sklinda gandai, kad kabareto savininkai prieš pačius pasirodymus kelias valandas draudžia merginoms bendrauti net ir su vyriška personalo dalimi, kad visą savo sukauptą energiją ir seksualumą dovanotų vien publikai.