Trečiadienį Vyriausybė svarstys Partnerystės (bendro gyvenimo neįregistravus santuokos) įstatymo projektą, kuriame registruota partnerystė iš esmės prilyginama santuokai.
Partnerystei, kaip ir šeimai, bus taikomas monogamijos principas. Bus draudžiama kurti partnerystę tarp artimų giminaičių, nustatoma tam tikra amžiaus riba ir veiksnumo reikalavimas.
Įstatymas leis partnerystę nutraukti lengviau nei santuoką, tačiau ne taip liberaliai, kad tai trukdytų apsaugoti šeimos santykius. Administracine tvarka partnerystę galės nutraukti asmenys, išgyvenę bendrai trumpiau nei metus ir neturintys bendrų nepilnamečių vaikų.
Prognozuojama, kad už partnerystės įregistravimą bus imama panašaus dydžio valstybės rinkliava, kaip ir už santuokos įregistravimą - 20 litų. Tikėtina, kad asmenų, pageidaujančių įregistruoti partnerystę, skaičius neviršys sudaromų santuokų skaičiaus - apie 16 tūkst. per metus.
Šiuo metu bendro gyvenimo neįregistravus santuokos teisinius santykius reglamentuoja Civilinis kodeksas, nustatantis turtinius santykius tarp vyro ir moters, kurie, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, bendrai gyvena ne mažiau kaip vienerius metus, turėdami tikslą sukurti šeimą. Kodeksas apibrėžia sugyventinių turtinius santykius, tačiau nenumato esant kokioms sąlygoms ir kokia tvarka įregistruojama ar išregistruojama partnerystė. Šiems klausimams reglamentuoti ir buvo parengtas įstatymo projektas.
ELTA