Keturių partijų atstovai ketina kreiptis į prezidentą Rolandą Paksą, kad šis užtartų nuo teisminio persekiojimo žemdirbius, šių metų pavasarį blokavusius kelius.
Pirmadienį (09.15) Seime surengtoje spaudos konferencijoje apie tai pranešė Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos pirmininkė Kazimira Prunskienė.
"Mes manome, kad jo (R. Pakso - BNS) aiški pozicija gali būti svarbi nutraukiant žemdirbių persekiojimą", - sakė K. Prunskienė, pareiškusi, kad žemdirbių veiksmus išprovokavo valstybės vykdoma žemės ūkio politika.
Pasak parlamentarės, į prezidentą dėl žemdirbių persekiojimo be VNDPS ketina kreiptis Kazio Bobelio vadovaujama partija "Lietuvos krikščionys demokratai", Valentino Mazuronio vadovaujama Liberalų demokratų partija ir Romualdo Ozolo vadovaujama Nacionalinė centro partija.
Klaipėdos ir Kalvarijos teisėsauga yra pateikusi įtarimus Žemės ūkio rūmų pirmininkui Jonui Ramonui ir dar keliems asmenims dėl riaušių kurstymo.
Dėl J. Ramono gegužės pabaigoje organizuotų kelių blokadų ties Klaipėda ir magistralėje "Via Baltica" prie Lenkijos ir Latvijos pasienio postų vežėjai patyrė daug nuostolių.
Už riaušių organizavimą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių metų.
Lietuvos žemdirbiai, reikalavę iš Vyriausybės daugiau pinigų už parduodamą pieną, kelius blokavo gegužės 21-22 dieną.
Bendrą kreipimąsi į prezidentą rengiančios partijos, pasak K. Prunskienės, svarsto galimybę bendradarbiauti ir artėjančiuose Seimo rinkimuose formuojant centro bloką.
"Tiek K. Bobelis, tiek R. Ozolas, tiek V. Mazuronis pozityviai vertino partijų suartėjimą", - spaudos konferencijoje teigė K. Prunskienė.
Savo ruožtu vienas VNDPS lyderių Ramūnas Karbauskis BNS teigė, kad "valstiečiai" ir vieni yra pasirengę laimėti rinkimus.
"Mes esame pasirengę laimėti vieni. Nebūsime tie, kurie eis, prašys pagalbos, bet jeigu bus gerų pasiūlymų, mes juos svarstysime", - sakė jis, pažymėjęs, jog susitarimai dėl galimo bendradarbiavimo turėtų paaiškėti iki gruodžio.
Gruodį VNDPS šaukiamas suvažiavimas turėtų patvirtinti oficialią partijos poziciją artėjančiuose Europos Parlamento ir Seimo rinkimuose.
Savaitgalį posėdžiavusi partijos taryba pasisakė už tai, kad partija dalyvautų rinkimuose savarankiškai, atskiru sąrašu ir keliant kandidatus visose vienmandatėse apygardose, tačiau neatmetė galimybė ir sudaryti bendrus kandidatų sąrašus.
K. Prunskienės teigimu, tokius sąrašus sudaryti VNDPS jau pasiūlė krikščionių demokratų lyderiai K. Bobelis ir P. Gražulis.
VNDPS Seime turi septynių narių frakciją, į kurią įeina ir kitų partijų atstovų. Iki šiol neutralią poziciją užėmusi frakcija ketina pasiskelbti opozicine, jeigu kitų metų biudžete Vyriausybės nenumatys pakankamo finansavimo žemės ūkiui.
BNS