Nors Europoje ir kitose išsivysčiusiose šalyse rusai stengiasi būti nepastebimi, Dubajuje jie jaučiasi kaip savo namuose.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Garsus Rusijos sportininkas, kuris, kaip ir tūkstančiai jo tautiečių, Dubajuje jaučiasi kaip namie ir iš savo kišenių traukia ir barsto atsivežtą žemę, kad visiems būtų aišku.
„Atvykau į Dubajų, atsivežiau rusiškos žemės. Štai ir viskas, dabar tai Rusijos žemė“, – iš kišenės traukdamas ir paplūdimyje barstydamas žemes sako vyriškis.
Rezultato ilgai laukti nereikia – rusė jau pakrikštijo miestą „Černodubaisku“.
„Nusprendžiau pafilmuoti jums iš Juodosios jūros regiono pakrantės – Alupka, Alušta, Anapa, Eupatorija ir visa kita – maždaug taip dabar atrodo Dubajaus paplūdimiai“, – vaizdo įraše sako moteris.
Įkūrė „rusų miestelį“
Rusijos šou verslo karaliumi pasiskelbęs Filipas Kirkorovas taip pat dažnai lankosi JAE ir mielai demonstruoja savo prabangius apartamentus.
Nepaisant skambių etikečių, kurias Rusijos propagandistas ir karo Ukrainoje rėmėjas priskyrė sau, jis čia yra žvaigždė tik tokiems patiems kaip jis – atvykėliams.
Tačiau žvaigždės – tai toli gražu ne viskas. Šimtai rusų moterų ten ieško turtingų vyrų ir geresnio gyvenimo. O širdžių užkariavimo metodai nesikeičia. Moterys organizuoja sekso vakarėlius ir konkuruoja dėl vyrų.
Rusai pasiilgsta savo tėvynės, tačiau užuot grįžę į gimtąjį kraštą, mieliau pažįstamą muziką ir maistą renkasi svetimoje šalyje. Pavyzdžiui, klube, pavadintame „Šalė Bieriozka“, vaikšto carais persirengę darbuotojai, o degtinė liejasi upeliais.
„Turime nedidelį „rusų miestelį“. Arba nedidelį, tarkime, tarptautinį miestelį su rusų kultūra“, – pasakoja „Šalė Bieriozka“, vaodvė Polina Kaneva.
Rusijos verslai JAE klesti
Putinui pradėjus kruviną karą į Dubajų patraukė ir daug rusų verslininkų. Tik toli gražu ne dėl sąžinės graužaties dėl pradėto karo. Per pastaruosius metus Emyratuose atsidarė bent 1 tūkst. Rusijos įmonių.
„Rusijoje daug sankcijų ir tarptautinis verslas ten dabar neveikia. Tai labai didelė problema, todėl daug žmonių išvyksta už Rusijos ribų, kad galėtų atidaryti naują kompaniją“, – pasakoja Rusijos inžinerinės bendrovės generalinis direktorius Sergejus Tulinovas.
„Dubajus tapo savotišku pasauliniu centru, 95 proc. jo gyventojų yra emigrantai. Be to, tai patogu, nes čia nesijauti kaip koks trečiarūšis žmogus“, – teigia Rusijos verslininkas Sergėjus Polonskis.
„Tai toks rojaus kampelis šiuo neramiu krizės metu, kuris padeda kiekvienam čia esančiam greitai augti, įgyvendinti troškimus, gyventi laimingai ir iš tiesų daryti tai, ką mėgstate“, – kalba renginių organizatorė Aleksandra.
Kol turtingi ir pasiturintys rusai nuo problemų pabėgo į Dubajaus rojų, mažas pajamas gaunantiems Rusijos regionų gyventojams belieka šokti pagal dainą „Mama, aš Dubajuje“. Todėl šeimos už porą šimtų tūkstančių rublių arba pora tūkstančių dolerių siunčia savo vyrus į frontą žudyti ir prievartauti taikių ukrainiečių. O jei pasiseka likti gyviems, namo dar parsiveža vogtą skalbimo mašiną ar televizorių.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.