Trys interjero dizainerės – Ieva Viesulienė (interjero namai „Matilda“), Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė (interjero namai „me2architects“) – įrengė keturis butus ir pasidalino patarimais, kaip šią patirtį pritaikyti norint sukurti savitą, įdomų ir subtilų namų interjerą, rašoma pranešime spaudai.
Anot profesionalių, spalvos turi didelę įtaką ne tik namų atmosferai, bet ir žmogaus savijautai, tad svarbu kiekvieną kambarį įrengti taip, kad būtų atskleistos geriausios jo savybės.
Pavyzdžiui, miegamajame rekomenduojama rinktis ramius spalvų tonus, kurie leidžia atsipalaiduoti, ramiai užmigti.
Pasak dviejų „Pilies apartamentų“ butų interjerą kūrusios „Matilda“ dizainerės I. Viesulienės, kadangi tai yra poilsio zona, joje galima kurti ir tamsesnę aplinką, taip sujaukinant erdvę ir vizualiai nuteikiant ramiam vakarui.
Svetainėje dažniausiai praleidžiama daugiausiai laiko, todėl svarbu įvertinti pasaulio šalių kryptis ir atkreipti dėmesį į apšviestumą, teigia J. Mockutė. Jeigu į šią patalpą patenka labai daug saulės, galima rinktis tamsesnius, prigesintus tonus. Jeigu šviesos mažai, šiltesnius atspalvius. Taip pat šiame kambaryje būtina rinktis mėgstamus atspalvius, kurie greitai nepabostų.
Įrengiant vonios kambarį, J. Mockutė siūlo atkreipti dėmesį į plytelių pasiūlą – galima rasti labai įdomių raštų ar spalvų, kuriomis galima sukurti labai individualų ir išskirtinį vonios interjerą.
I. Viesulienė čia pataria naudoti kuo natūralesnes gamtos spalvas, o baltus, pilkus tonus derinti su medžio atspalviais, įvedant geometrinius raštus.
Baldai – ryškesniems akcentams
Tinkamai pasirinkus interjere naudojamas medžiagas ir spalvas, eilė ateina baldams.
„Spalvų derinimas yra nelengva užduotis. Bazinius dalykus, tokius kaip sienos, grindys siūlyčiau rinktis natūralių tonų, o norint į interjerą įnešti ryškesnių spalvų, tai daryti su tekstile, baldais ar aksesuarais“, – pataria J. Mockutė.
Tiesa, nors manoma, kad tik šilti atspalviai kuria jaukumą, tačiau taip toli gražu nėra. Mat panaudojus ir šaltus, pilkus bei melsvus atspalvius, bet prie jų tinkamai priderinus baldus, rezultatas gali nustebinti.
„Šaltų atspalvių fone šilto medžio spalva gali „suskambėti“ ir atrodyti labai jaukiai. Visgi jaukumą dažniausiai sukuria detalės: atviros lentynos, užuolaidos, pagalvėlės ant sofos ar jaukus foninis apšvietimas. Svarbu apsispręsti, ar baldų medžiagiškumas ir spalviškumas bus projektuojami kontrasto principu, ar bus stengiamasi išgauti kuo vientisesnį vaizdą. Abu variantai yra teisingi ir naudojami“, – tendencijas apžvelgia E. Mišinytė.
Jai pritaria ir I. Viesulienė, kuri akcentuoja šiuo metu labai populiarėjančius drąsesnius, bet taip pat itin jaukius derinius – tamsius, pilkus tonus, derintus su akmeniu ir šiltų atspalvių medžiu.
Įrengė 4 butus
Šiuos patarimus interjero dizainerės pritaikė sostinės centre vystomame projekte „Pilies apartamentai“ įrengdamos keturis butus. Nors interjero specialisčių patarimai, atrodytų, buvo itin panašūs, tačiau jais įrengiant interjerą galima pasinaudoti labai įvairiai.
„Idėją padiktavo kontekstas: butas yra naujame, prabangių daugiabučių kvartale, tačiau pro jo langus atsiveria senojo Vilniaus vaizdai: Sporto rūmai, Katedros varpinė, baseino bokštelis“, – pataria E. Mišinytė.
Anot jos, kuriant interjerą svarbu atkreipti dėmesį, kokioje aplinkoje jis yra. Pavyzdžiui, kuriant interjerą senamiestyje, tikslinga išlaikyti istorinius bruožus. O blokiniame daugiabutyje klasikinis stilius greičiausiai neatrodys tinkamas.
Tačiau ir atsižvelgus į aplinką galimų interjero pasirinkimų yra daugybė.
„Pirmojo buto pagrindinė idėja buvo sukurti modernaus stiliaus, minimalistinį, solidų interjerą šiuolaikiškam žmogui. Tad pilkšvi tonai visuose buto kambariuose yra derinami su juodomis detalėmis ir harmonizuojami su balintos pušies medžio tekstūros baldais, žalumynų akcentais. Interjerui akcentuoti buvo parinkti ryškūs geltoni tonai, atsikartojantys tekstilėje, kietuosiuose balduose, dekoro elementuose“, – pasakoja interjero dizainerė I. Viesulienė.
Tuo metu kito buto interjeras buvo kuriamas remiantis modernios klasikos stilistika, kuri sukurta derinant modernius ir klasikinius interjero elementus.
„Naudoti modernūs interjero elementai: medžio tašeliai, aiškios ir lygios korpusinių baldų formos ir paviršiai, juodai dažyto metalo detalės, atsikartojančios kiekvienoje patalpoje. Taip pat – ir klasikinio stiliaus interjero elementai: atsikartojančios aukso spalvos detalės, klasikinio pobūdžio tekstilė, veliūras ir velvetas, minkštų baldų formos, veidrodžiai, akmens tekstūros paviršiai, durų dizainas“, – interjerą apibūdina I. Viesulienė.
J. Mockutė teigia, kad didžiausią dėmesį kurdama interjerą skyrė spalviniam erdvių padalijimui.
„Pirmoji buto dalis apima įėjimo, virtuvės zonas bei vonios kambarį, kuriuose vyrauja melsvos, baltai juodos spalvos tonai. Antroji buto dalis yra poilsio, miego zona, kurioje vyrauja šilti atspalviai ir, kaip akcentas, visus langus dengianti terakotos spalva“, – sako dizainerė.
Anot interjero specialisčių, kiekvienas iš šių savitai įrengtų butų puikiai atskleidžia, koks yra tas elegantiškas gyvenimas miesto centre.