Daugelis moterų turi savo būdus, kaip kovoti su mėnesinių skausmais – nuo vaistų iki šildančių vandens pūslių, šokolado ar filmų maratono. Viena moteris pasidalijo „gyvenimą keičiančiu“ atradimu, kaip sumažinti mėnesinių skausmus.
„Tik tok“ vartotoja @lessiamac pasidalijo savo naudojamu triuku, kuris buvo peržiūrėtas daugiau nei 14 milijonų kartų.
Jame moteris naudoja pieštuką, kurio gale yra trintukas. Trintuku ji ima masažuoti ausies kaušelio viršutinę dalį. Ji nurodo tą tašką masažuoti apie minutę, o vėliau tą patį padaryti ir kitai ausiai.
Moterys dėkojo už tokį triuką, kuris neva iš tikrųjų padėjo sumažinti mėnesinių skausmus.
„Vau, tai iš tikrųjų skausmas dingo. Tiesiog išbandykite“, – rašė viena „Tik tok“ vartotoja.
Tačiau girti skubėjo ne visi.
„Man atrodo, kad mano mėnesinių skausmas yra per stiprus. Man tai nepadėjo“, – rašė kita moteris.
„Man padėjo, bet mano skausmai tokie stiprūs, kad juos palengvino tik šiek tiek“, – rašė trečioji moteris.
Metro.co.uk pasidomėjo ar šis triukas turi realų pagrindą. Gydytoja Claudia Pastides teigia, kad nėra tikra dėl medicininio šio triuko grindimo, tačiau numano, kad tai gali būti susiję su senoviniu masažu.
„Aš manau, kad tai susiję su akupresūra. Akupresūra naudojama menstruacijų skausmui gydyti, ir yra keletas tyrimų, kurie rodo, kad taškinis masažas gali būti naudingas – nors slėgio taškai nebuvo išdėstyti ant ausies, o viena iš sistemingų apžvalgų rodo, kad tai gali būti placebo efektas“.
Ji pažymi, kad jei šis metodas jums veikia, galite toliau naudoti metodą, bet būkite budrios.
„Ar gali pieštukas pakenkti? Manau, kad jei tai daroma protingai, švelniai ir ne per dažnai – vargu ar bus padaryta žala“, – sako Claudia. „Bet nedėkite jo į ausies skylę, nes trintukas gali nulūžti. Ir nepamirškite, kad tai nėra moksliškai įrodyta“.
Norint veiksmingai kovoti su mėnesinių skausmais, gydytoja sako, kad reikia rinktis daugybę patikimų kelių. „Kalbant apie mėnesinių skausmą – karštos pūslės tikrai padeda numalšinti skausmą. Taip pat priešuždegiminiai vaistai, kurie yra ištirti ir žinomi, kaip galintys padėti šioje situacijoje. Galite išbandyti ir kitus būdus: masažą, atsipalaidavimo būdus, tokius kaip joga ar pilatesas, šiltą dušą“.