Valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos narys Bronius Bradauskas suabejojo dėl seksualinio priekabiavimo besiskundžiančių moterų "pakraipos".
"Ar jūs nesidomėjote, kokios pakraipos tos moterys, kurios skundžiasi, kad vyrai priekabiauja?", - antradienį paklausė B.Bradauskas Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierės Aušrinės Burneikienės, pristačiusios Seime metinę savo veiklos ataskaitą.
"Kaip jūs galvojate, ar tai būtų normalu, jeigu vyrai nepriekabiautų prie moterų, ar būtų giminės pratęsimas?", - klausė A.Burneikienės socialdemokratas, nustebindamas kontrolierę.
A.Burneikienė Seimo narį patikino, jog moterų, kurios kreipiasi dėl priekabiavimo, "orientacija yra visiškai normali".
"Moterys mėgsta, kai joms asistuoja, bet ne kai priekabiauja. Eidami į Europą, turėtume turėti daugiau tolerancijos ir nelaidyti juokelių dėl orientacijos", - pažymėjo Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierė.
Seimui pateiktoje ataskaitoje teigiama, jog priekabiavimu apskųsti asmenys dažnai nesuvokia savo veiksmų neteisėtumo.
"Jie taip elgiasi su silpnesnėmis, dažniausiai pavaldžiomis moterimis, tarsi norėdami pademonstruoti savo "vyriškumą" ar įrodyti, kad priekabiavimo auka privalo jam paklusti vien todėl, kad užima žemesnes pareigas", - rašome ataskaitoje.
Pasak A.Burneikienės, bylos dėl seksualinio priekabiavimo sudaro dešimtadalį visų tarnybos tirtų atvejų.
Iki šių metų kovo vidurio per metus Moterų ir vyrų kontrolieriaus tarnyba gavo 72 skundus, o 34 tyrimus pradėjo savo iniciatyva.
Praėjusiais metais pirmą kartą tarnyba gavo ir dviejų vyrų skundus dėl seksualinio priekabiavimo.
Lietuva yra vienintelė valstybė Rytų ir Vidurio Europoje, įsteigusi moterų ir vyrų lygias galimybes ginančią instituciją.
BNS