Prieš čečėnų interneto svetainės "Kavkaz-Centr" uždarymą protestavęs Seimo narys krikščionis demokratas Petras Gražulis penktadienį (07.18) paragino teisėsaugos institucijas įvertinti tautinę nesantaiką kurstančius "Delfi" portalo skaitytojų komentarus.
"Peržvelgus www.delfi.lt tinklapį, nuolat galima rasti nemažai teiginių, kurstančių nacionalinę nesantaiką ir neapykantą. Daugiausiai yra dėl čečėnų tautos. Kodėl į tokias nuomones nereaguoja VSD?" - klausia parlamentaras rašte, adresuotame Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Generalinės prokuratūros vadovams.
Rašte Seimo narys pateikia dešimtis ištraukų iš "Delfi" portale pasirodžiusių komentarų.
P. Gražulis prašo VSD ir Generalinės prokuratūros vadovų įvertinti, ar komentaruose nėra "nusikaltimo sudėties" ir "reaguoti analogiškai, kaip ir "Elnet" atveju".
Birželio 20 dieną VSD pareigūnai konfiskavo iš bendrovės "Elnet" tarnybinę stotį, kurioje buvo įkurdinta čečėnų svetainė "Kavkaz-Centr" (www.kavkazcenter.com) ir taip nutraukė jos veiklą.
Savo veiksmus VSD atstovai motyvavo tuo, kad svetainėje buvo platinama terorizmą propaguojanti ir tautinę nesantaiką kurstanti informacija.
Seimo nario neliečiamybę turintis P. Gražulis leido savo bute Seimo viešbutyje pastatyti tarnybinę stotį, tačiau dėl techninių problemų iki šiol svetainė savo darbo neatnaujino.
Komentuodama P. Gražulio kreipimąsi, "Delfi" direktorė Jurga Eivaitė sakė BNS, kad "komentuoja žmonės, jie nėra visiški anonimai, juos įmanoma surasti".
"Jei jie pažeidžia įstatymus, už tai turi atsakyti", - pabrėžė "Delfi" vadovė.
Pastaraisiais mėnesiais Rusijos pareigūnai ne sykį Lietuvai pareiškė nepasitenkinimą dėl čečėnų svetainę aptarnaujančios tarnybinės stoties patalpinimo Vilniuje ir reikalavo, kad nepriklausomybės siekiančių čečėnų svetainės veikla būtų nutraukta.
Čečėnų naujienų agentūros "Kavkaz-Centr" tarnybinė stotis Lietuvoje buvo išjungta jau du kartus.
Anksčiau ši svetainė nuo sausio pabaigos iki balandžio pabaigos veikė Lietuvos bendrovės "Microlink Data" tarnybinėje stotyje, po to, nesutarus dėl kainų, buvo perkelta į Estiją. Ten ji veikė Estijos bendrovės "Starman Internet" prižiūrimoje tarnybinėje stotyje.
Į Lietuvą "Kavkaz-Centr" grįžo gegužės pabaigoje po nemalonumų su Estijos saugumo policija. Keletą savaičių tarp persikėlimo iš Estijos atgal į Lietuvą svetainė, spaudos žiniomis, buvo įsikūrusi JAV bendrovės "Pegasus Web Technologies" tarnybinės stotyje.
"Kavkaz-Centr" nušviečia įvykius Čečėnijoje ir musulmonų šalyse iš čečėnų kovotojų už nepriklausomybę nuo Rusijos pozicijų.
BNS