• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kilus diskusijoms Lietuvos parlamentarai atidėjo rezoliucijos, kuria buvo siūloma pasmerkti „bet kokius kitų valstybių bandymus“ kištis į Gruzijos vidaus reikalus, priėmimą.

REKLAMA
REKLAMA

Posėdyje ketvirtadienį svarstant rezoliucijos tekstą daugiausia prieštaravimų sukėlė dokumente išsakomas Lietuvos sveikinimas Gruzijos vadovybei, kuri esą ketina šią savaitę atšaukti nepaprastąją padėtį šalyje.

REKLAMA

Liberalas Petras Auštrevičius sakė, jog vertėtų ne sveikinti, o paskatinti Gruzijos valdžios atstovus atšaukti nepaprastąją padėtį, nes kol kas tik gauti pažadai tai padaryti, tačiau realūs veiksmai dar nėra vykdomi.

Jam antrino ir kiti parlamentarai, suabejoję, ar apskritai situacija Gruzijoje tikrai yra suderinama su demokratija.

Tuo metu vienas rezoliucijos rengėjų Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko pavaduotojas Audronius Ažubalis ragino kolegas išreikšti paramą Gruzijai, tikint pažadu artimiausiu metu panaikinti nepaprastąją padėtį.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš pasakysiu vieną dalyką - sveikindami šiandien vakarykščius Gruzijos vadovybės įsipareigojimus, mes parodome, kad mes sekame kiekvieną jų žingsnį, kiekvieną jų pažadą ir kaip draugai sakome: „mes pritariame tam jūsų žingsniui - atšaukti nepaprastąją padėtį lapkričio 16 dieną“. (...) Tiesiog mes sakome: tai kas pažadėta, turi būti ištesėta", - su oponentais nesutiko rezoliuciją pristatęs A.Ažubalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio 7-ąją paskelbtą nepaprastąją padėtį Gruzijos valdžia žada atšaukti šį penktadienį.

Nesutarę dėl formuluočių ketvirtadienį Seimo nariai sudarė redakcinę komisiją iš visų frakcijų atstovų. Atsižvelgdama į pastabas, komisija suredaguos rezoliucijos tekstą ir į plenarinių posėdžių salę ji grįš kitą antradienį.

REKLAMA

Kitos rezoliucijos formuluotės, kurios pažymi, jog Gruzijos teritorinis vientisumas yra nediskutuotinas, taip pat tos, kuriose reiškiamas pritarimas Gruzijos siekiams stiprinti valstybingumą, plėtoti demokratiją, rinkos ekonomiką bei integruotis į euroatlantinę erdvę, Seimo narių pastabų nesulaukė ir veikiausiai nebus keičiamos.

Praėjusią savaitę Gruzijoje kilo politinė krizė, policijai išvaikius Tbilisyje opozicijos piketus ir paskelbus nepaprastąją padėtį, kurios metu draudžiamos viešos piliečių akcijos ir apribotas informacijos rinkimas bei skleidimas.

Opozicija piketus rengė, reikalaudama pirmalaikių rinkimų. Kompromisas pasiektas, pažadėjus prezidento rinkimus surengti sausio 5 dieną ir artimiausiu metu atšaukti nepaprastąją padėtį.

Neramumų kurstymu Gruzijos valdžia apkaltino Maskvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų