• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija gali tikėtis tarptautinių sankcijų jai atšaukimo tik tada, jei ji laikysis paliaubų Ukrainoje sąlygų, pareikšta Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime trečiadienį.

Rusija gali tikėtis tarptautinių sankcijų jai atšaukimo tik tada, jei ji laikysis paliaubų Ukrainoje sąlygų, pareikšta Didžiojo septyneto (G-7) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime trečiadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukšto rango diplomatai, susirinkę Vokietijoje į antrąjį savo susitikimą po Rusijos išvarymo iš savo gretų praėjusiais metais dėl Krymo aneksijos, pabrėžė, kad vasarį Baltarusijos sostinėje Minske sutartų paliaubų reikia laikytis.

REKLAMA

„Sankcijos pačios savaime – tai dar ne viskas; reikia jų trukmę sieti su tuo, kaip Rusija vykdo Minsko susitarimus ir gerbia Ukrainos suverenumą“, – sakoma bendroje ministrų deklaracijoje.

„Mes taip pat laukiame, kad Rusija imsis veiksmingų priemonių, kad nebūtų per sieną remiami separatistų kovotojai“, – pažymima joje.

REKLAMA
REKLAMA

Ministrai išreiškė „visišką paramą“ Vokietijos, kuri šiuo metu pirmininkauja Didžiajam septynetui, ir Prancūzijos tarpininkavimo pastangoms.

„Mes vieningai esame įsitikinę, kad konfliktą Ukrainoje galima išspręsti tik diplomatinėmis priemonėmis ir visiškai laikantis tarptautinės teisės, ypač teisinių įsipareigojimų dėl Ukrainos suvereniteto, teritorinio vientisumo ir nepriklausomybės“, – pareiškė ministrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deklaracijoje taip pat sakoma, kad reikalinga tęstina ir tikrinama pažanga, „ypač paliaubose ir sunkiosios ginkluotės atitraukime“.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Fankas Valteris Šteinmejeris) pirmadienį Berlyne surengė keturšales derybas, kuriose dalyvavo jo kolegos iš Rusijos, Ukrainos ir Prancūzijos ir kuriose buvo vertinamos trapios paliaubos rytinėje Ukrainoje, pastarosiomis dienomis joje atsinaujinus mirtiniems susirėmimams.

REKLAMA

Pasak Vokietijos diplomatijos vadovo, pirmadienį buvo sutarta, kad nuo fronto linijos turi būti atitraukti mažesnio negu 100 mm kalibro ginklai, taip pat visų rūšių tankai.

Didįjį septynetą sudaro stipriausios pasaulio ekonomikos: Britanija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Italija, Japonija ir Jungtinės Valstijos.

REKLAMA

Anksčiau šis sambūris buvo vadinamas Didžiuoju aštuonetu (G8), tačiau po 2014 metų Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos Maskvos atstovai į susitikimus nekviečiami.

„Akivaizdu tai, kad kol nėra politinių sąlygų, kaip dabar, tokiam svarbiam formatui kaip G-8, tai ir pati G-8 (grupė) neegzistuoja – nei viršūnių susitikimas, nei toks formatas“, – taip, anot BBC, pasakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

F.-W.Steinmeieris antradienį prieš Liubeko susitikimą pareiškė, jog Rusija gali tikėtis sugrįžimo tik tuo atveju, jeigu bus išspręsta Ukrainos krizė.

„Aš nesuinteresuotas Rusijos ilgalaike izoliacija, – pareiškė jis. – Tačiau Rusijos sugrįžimo į G-8 formatą kelias veda per Ukrainos konflikto sureguliavimą“.

REKLAMA

JAV ir 28 Europos Sąjungos narės laikosi vieningos pozicijos dėl Rusijos, kuriai taikomos sankcijos. Kanada ir Japonija taip pat ėmėsi atskirų baudžiamųjų priemonių Maskvai.

Liubeko susitikimas yra skirtas pasiruošimui Didžiojo septyneto viršūnių susitikimui Bavarijoje birželio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų