• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitą savaitę buvo paskelbta, kad Vilniaus miesto savivaldybės įmonę „Susisiekimo paslaugos“ palieka jos vadovas Gintaras Macijauskas. Teigiama, kad vadovas esą dirbo puikiai, bet karjeros sieks kitur. Vis tik savivaldybės tarybos narys vardijo vadovo klaidas, netinkamus sprendimus ir abejojo, kad jis savo noru išeitų ir atsisakytų 8 tūkst. eurų algos. O kur dar išeitinė, apie kurią savivaldybės įmonė tikina, kad nieko nežino.

Praeitą savaitę buvo paskelbta, kad Vilniaus miesto savivaldybės įmonę „Susisiekimo paslaugos“ palieka jos vadovas Gintaras Macijauskas. Teigiama, kad vadovas esą dirbo puikiai, bet karjeros sieks kitur. Vis tik savivaldybės tarybos narys vardijo vadovo klaidas, netinkamus sprendimus ir abejojo, kad jis savo noru išeitų ir atsisakytų 8 tūkst. eurų algos. O kur dar išeitinė, apie kurią savivaldybės įmonė tikina, kad nieko nežino.

REKLAMA

Vilniaus miesto tarybos narys Aleksandras Nemunaitis socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad Vilniaus savivaldybė nebeturės daugiausiai gaunančio, o ne uždirbančio („neapsiverčia liežuvis rašyti“) savivaldybės įmonės vadovo.

„Sklinda gandai, kad Valdyba nebeapsikentė begalės vadovo kliurkų – kreivas e-bilieto diegimas, troleibusų pirkimo 1,5 metų vėlavimas ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA

Nors pats Gintaras Macijauskas teigia, kad eina į priekį. Suprask, eina į privatų sektorių“, – rašė tarybos narys.

Anot jo, vadovas savo noru atsisako 8 tūkst. eurų bazinės algos.

„O kur dar kintama dalis ir priedai? Nežinau, kur jis panašias sąlygas gaus, na bet gerbkime žmogaus apsisprendimą.

REKLAMA

Bet jei jis išeina savo noru, išeitinių kompensacijų nebus?“ – retoriškai klausė jis.

Anot darbo teisės specialisto Artūro Tuklerio, kuomet pats darbuotojas nusprendžia išeiti iš darbo, jam išeitinė nepriklauso.

Tačiau egzistuoja keletas išimčių, pavyzdžiui, pati darbovietė nori ir sutinka darbuotojui išmokėti išeitinę.

Postą paliks birželio pradžioje

„Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė Vitalija Ročė komentavo, kad Gintaras Macijauskas vadovo pareigas paliks 2024 m. birželio 10 d.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimus apie atlyginimą ir išeitinę kompensaciją ji neatsakė, tikino, kad neturi informacijos.

Pats įmonės vadovas taip pat nekomentavo nei savo algos, nei išeitinės dydžio.

„Sodros“ duomenimis, „Susisiekimo paslaugų“ vidutinis atlyginimas šių metų kovo mėnesį siekė 3941,30 euro neatskaičius mokesčių. Įmonė savo interneto puslapyje skelbia, kad jos 19-os vadovų vidutinė alga yra 4,9 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Kada gali būti mokama išeitinė?

„Glimstedt“ advokatas, darbo teisės ekspertas Artūras Tukleris komentavo, kad jeigu darbo sutartis nutraukiama darbuotojo pareiškimu be svarbių priežasčių, tokiu atveju išeitinė išmoka darbuotojui nėra mokama, neatsižvelgiant į darbo santykių trukmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tokiu atveju darbdavys privalo sumokėti darbuotojui tik iki darbo santykių nutraukimo dienos priklausantį darbo užmokestį ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas, jeigu tokių yra“, – atkreipė dėmesį darbo teisės specialistas.

Tačiau anot jo, dėl išeitinių gali būti taikomos išimtys:

  • Jeigu darbo sutartį savo pareiškimu darbuotojas nutraukia dėl svarbių priežasčių. Pavyzdžiui: jeigu darbuotojui 2 mėnesius iš eilės ir daugiau nemokamas visas jam priklausantis darbo užmokestis; jeigu darbuotojas negali tinkamai atlikti savo darbo funkcijos dėl ligos ar neįgalumo; jeigu pagal neterminuotą darbo sutartį dirbantis darbuotojas sukako senatvės pensijos amžių ir įgijo teisę į visą senatvės pensiją dirbdamas pas tą darbdavį. Nutraukiant darbo sutartį darbuotojo pareiškimu dėl svarbių priežasčių, darbdavys privalo išmokėti darbuotojui 2 jo vidutinio darbo užmokesčių dydžio išeitinę išmoką, o jeigu darbo santykiai tęsiasi trumpiau negu 1 metus, – 1 jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.
  • Jeigu, darbuotojui nutraukiant darbo sutartį jo pareiškimu be svarbių priežasčių, darbdavys geranoriškai sutinka išmokėti išeitinę išmoką. Pavyzdžiui, darbuotojas paprašo ir darbdavys sutinka, arba darbdavys savo iniciatyva išmoka išeitinę išmoką.
  • Jeigu darbo santykiai vis dėlto nutrūksta ne darbuotojo pareiškimu, bet šalių susitarimu, o šalys tokiame susitarime susitaria dėl išeitinės išmokos ir jos dydžio.
  • Jeigu darbo sutartyje ar kitame susitarime prie darbo sutarties šalys buvo susitarusios, kad darbuotojui nutraukiant darbo sutartį jo pareiškimu be svarbių priežasčių ir/ar esant tam tikroms sąlygoms, darbuotojui išmokama tam tikro dydžio išeitinė išmoka.
  • Jeigu darbovietėje galioja kolektyvinė sutartis ir/ar vidaus teisės aktas, kuris numato, kad darbuotojui nutraukiant darbo sutartį jo pareiškimu be svarbių priežasčių ir/ar esant tam tikroms sąlygoms, darbuotojui išmokama tam tikro dydžio išeitinė išmoka.

Pranešė apie pasitraukimą

Portalas tv3.lt primena, kad apie pokyčius įmonėje gegužės 30 d.tinkle „Linkedin“ pranešė savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

REKLAMA

„Po beveik 3 metų darbo su JUDU (SĮ Susisiekimo paslaugos) komanda atsisveikina Gintaras Macijauskas“, – rašė A. Bužinskas.

„Ne tas atvejis, kuomet atsisveikinama šalių susitarimu, nes nepavyko kartu dirbti. Čia tas atvejis, kuomet Vilniaus įmonių grupės vadovai sėkmingai daro karjerą ir eina į priekį. Tai irgi šioks toks įvertinimas visai įmonių grupei“, – pridūrė jis.

Vadovauti savivaldybės įmonei G. Macijauskas pradėjo 2021 metų rugpjūtį. Naujuoju įmonės vadovu jis buvo išrinktas po Vilniaus miesto savivaldybės organizuoto viešo konkurso.

gynybos fondo lėšas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų