O „Agrošiltnamių“ direktorius Paulius Andriejavas tikina, kad, nepaisant išaugusių auginimo kaštų, šiais metais lietuviškos daržovės net trečdaliu pigesnės.
Produkciją realizuoti pradėjo rekordiškai anksti
Dar sausio pabaigoje Vyriausybei stipriai pakėlus suskystintų naftos dujų akcizą, stambiausi Kėdainių krašto šiltnamiai buvo atsidūrę kone ant bankroto ribos. Tačiau praėjus porai mėnesių, anot jų direktoriaus, situacija stabilizavosi, o klientai ir vėl gali mėgautis jų auginamais agurkais.
„Dėl įvesto akcizo suskystintoms naftos dujoms, mes buvo priversti laikinai stabdyti gamybą, persiderinti savo šildymo katilus ir pradėjome naudoti gamtines dujas“, – „Rinkos aikštei“ susiklosčiusią situaciją komentavo P. Andriejavas.
Jo teigimu, net ir nepalankios veiklos aplinkybės nesutrukdė šiais metais pasiekti savotiško rekordo.
„Šiemet produkciją realizuoti pradėjome vasario 12 d., mums tai rekordiškai anksti, nes šį sezoną priėmėme sprendimą daigus šiltnamiuose sodinti šiek tiek anksčiau. Tačiau jei metų pradžia nebūtų tokia ūkanota ir būtume turėję daugiau saulėtų dienų – derlių būtume skynę dar anksčiau“, – kalbėjo pašnekovas.
Sąnaudos didesnės, bet daržovių kainos gerokai mažesnės
Kaip ir visuomet, pirmosios lietuviškos daržovės – nepigios. Agurkų kilogramas kainavo apie 6 eurus. Pasidomėjus, ar žmonės perka lietuviškas daržoves net ir už tokias kainas, „Agrošiltnamių“ direktorius sakė: „Pirmosios daržovės visada yra brangesnės, nes jų kiekis yra nedidelis. Taip pat taip anksti užauginti šviežias daržoves kainuoja brangiai. Tačiau lyginant šių metų kainas su pernykštėmis, jos yra net 30 proc. mažesnės, nors sąnaudos yra gerokai padidėjusios“.
Paklaustas, kada kainos jau turėtų pasiekti draugiškesnį lygį, P. Andriejavas patikino ilgai laukti jau nebereikės: „Daržovės labiau atpinga pavasarį. Kai lauke daugiau saulės ir yra šilčiau, skinamas gausesnis derlius ir pirkėjai prekybos tinkluose daržoves gali įsigyti pigiau“.
O klabėdamas apie daržovių kainas ir prognozes vasarai pašnekovas sakė: „Tikslios kainos įvardinti negalime – viskas priklauso nuo konkurencijos kaimyninėse šalyse bei bendro daržovių kiekio Europoje. Tačiau, ką matome dabar, tai kainos, bent kol kas, – žemesnės nei pernai“.