• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paplūdimiuose karaliauja poilsiautojams grėsmę keliantys šunys - jų nesiseka išguiti jau ne vienerius metus.
Keturkojų mylėtojai reikalauja specialių pliažų savo augintiniams, penktadienį rašo dienraštis "Klaipėda".

REKLAMA
REKLAMA

Nors šią vasarą pliažuose sustiprintos policijos pajėgos ir pareigūnai keturkojų šeimininkams skiria ne įspėjimus, o baudas, nusižengti taisyklėms mėgstantiems žmonėms tai - nė motais.

REKLAMA

Nubausti keturkojų šeimininkai reikalauja, kad Klaipėdoje būtų įrengti šunų pliažai. Tačiau tai įgyvendinti trukdo higienos normos.

Gyvūnų auginimo ir laikymo Klaipėdos mieste taisyklėse nurodyta, kad vasaros sezono metu - nuo balandžio 1-osios iki rugsėjo 30 dienos - draudžiama vedžioti ir maudyti gyvūnus paplūdimiuose. Tačiau tokio draudimo nepaiso daugelis keturkojų šeimininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdiečiai savo augintinius dažniausiai atsiveža į Melnragės ir Girulių paplūdimius. Jų ypač daug tuose ruožuose, kurie yra greta automobilių stovėjimo aikštelių.
Smiltynės pliažuose keturkojus vedžiojančių žmonių yra mažiau, nes juos atgraso ne itin patogus susisiekimas.

Poilsiautojai pagrįstai piktinasi dėl paplūdimyje vedžiojamų šunų. Jie širsta matydami, kaip greta keturkojis atlieka savo gamtinius reikalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro bendrosios higienos gydytojas Rimantas Giedraitis tvirtino, jog keturkojai paplūdimiuose gali pridaryti nemažų problemų.

„Šuo yra šuo. Jis atlieka gamtinius reikalus ten, kur užsinori, o jų šeimininkai išmatų tikrai nerenka. ypač didelė grėsmė kyla mažiems vaikams, kurie rausiasi smėlyje. Taip galima užsikrėsti kirmėlinėmis ligomis, nes išmatos ir yra užkratas“, - tvirtino R.Giedraitis.

REKLAMA

Blogybė yra ir tai, kad nuo karščio gali pakisti šuns psichologija. Jis gali tapti agresyvus ir užpulti niekuo dėtus žmones.

Guodžia tik tai, kad, anot gelbėtojų ir policijos pareigūnų, žmonės į paplūdimius dažniau vedasi ne didelius, o mažus šunis, kurie kelia triukšmą, nes nuolat amsi.

REKLAMA

Siekdami išvengti baudų, žmonės savo šunis į pliažus vedasi anksti rytą, kol nepradeda budėti gelbėtojai. Taip pat vakare, kai šie baigia darbą.

Gelbėtojai ir visuomenė bendradarbiauja su policija, todėl dieną pamatę šunis pliaže, jie iškviečia pareigūnus.

Klaipėdos VPK Viešosios policijos Prevencijos skyriaus Bendrosios prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė ekologiniais klausimais Alina Žulpienė teigė, kad paplūdimiuose vaikšto ir uniformuoti, ir civiliais rūbais vilkintys pareigūnai, kurie drausmina į pliažus šunis atsivedusius žmones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Keturkojų šeimininkai dar nėra tokie sąmoningi, kad juos būtų galima sudrausminti tik įspėjimu. Todėl skiriame nors ir minimalias, bet pinigines baudas“, - sakė A.Žulpienė.

Už šuns vedžiojimą paplūdimyje ar maudymą jūroje jo šeimininkas gali būti nubaustas bauda nuo 20 iki 200 litų.

REKLAMA

A.Žulpienės žodžiais, visuomenė yra nepakanti keturkojams paplūdimiuose. Todėl vos išvydę policijos pareigūnus, poilsiautojai prieina prie jų ir nurodo vietas, kur vedžiojami šunys. Tokia pagalba pareigūnams itin praverčia, nes atsiranda gudruolių, kurie, pasirodžius pareigūnams, sugeba į pliažą atsivestą keturkojį paslėpti.

REKLAMA

„Itin aktyviai policiją palaiko ir paplūdimių kavinių savininkai. Jie taip pat informuoja, kur ir kada vedžiojami šunys“, - tvirtino pareigūnė.

Diskusijos netyla

Pasiteiravus, ar neteko kviestis gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ darbuotojų, kad šie išvežtų šunis iš paplūdimių, A.Žulpienė tikino, jog tokių drastiškų priemonių imtis neteko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Be to, būtų labai negražu, jei pliažuose tarp žmonių „Nuaras“ kilpomis imtų gaudyti šunis. Užtenka, kad keturkojų šeimininkus nubaudžia pareigūnai. Tuomet žmonės apsirengia ir sykiu su augintiniu savo noru palieka pliažą“, - teigė pareigūnė.

A.Žulpienė neslėpė, kad policininkams tenka patirti keturkojų šeimininkų pyktį. Jie šiaušiasi dėl to, kad nėra kur legaliai prie jūros pavedžioti šunis, todėl esą yra priversti juos vestis į bendrą pliažą.

REKLAMA

Prieš kelerius metus viename ruože Girulių paplūdimyje buvo leidžiama vedžioti keturkojus.

Tačiau galiausiai paaiškėjo, kad pagal higienos normas pliaže negalima ilsėtis su šunimis, juos vedžioti leista tik paplūdimių prieigose.

Nors diskusijos apie šunų pliažo būtinybę netyla iki šiol, Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės teigimu, tokia idėja jau yra numarinta.

„Nežinia, ar tas šunų pliažas išties yra toks būtinas. Kitose Europos šalyse paplūdimiai nekuriami keturkojams. Kita vertus, vargu, ar šunį būtina vestis į paplūdimį nežinant, ar jam nekenkia karštis“, - svarstė A.Žulpienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų