• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė šiemet žada iš „šešėlio“ ištraukti milijardą litų ir net neseniai skelbėsi jau tai padariusi. Kadangi grumtynėse su tuo šešėliu prioritetine sritimi ir toliau liks kontrabanda, kovojantiesiems su ja numatytas šioks toks atlygis.

REKLAMA
REKLAMA

Tam, kad kova su „šešėliu“ vyktų geriau, pagaliau siūloma premijuoti ir pareigūnus, išaiškinusius stambaus masto nusikaltimus, kuriais valstybė patyrė turtinę žalą. Šiam tikslui yra numatyta vien šiemet skirti 5 milijonus litų.

REKLAMA

Premijoms – penki milijonai

Dabar siūloma įteisinti nuostatą, kad tokie pareigūnai Vyriausybės nustatyta tvarka galės būti skatinami ne didesne kaip pareigūno keturi vidutiniai darbo užmokesčiai vienkartine pinigine išmoka. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, vidaus tarnybos pareigūnus leidžiama skatinti ne didesne kaip pareigūno vidutinis darbo užmokestis pinigine išmoka.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomų pinigų tokiais atvejais galėtų gauti muitinės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, policijos, prokuratūros, Finansinių nusikaltimų tyrimo, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai.

Dėl pareigūnų skatinimo yra įvairių nuomonių ir tarp pačių parlamentarų. Vieni tam pritaria, kitų manymu, tokiu būdu tik bus padidinti kyšiai ar pareigūnai taps kažkokia išskirtine kasta. Abejojama ir kaip apskritai ši tvarka veiks ir bus veiksminga kaip motyvacijos priemonė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvi medalio pusės

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Rimantas Bobinas mano, jog bet koks paskatinimas motyvuoja geriau dirbti. Tačiau, pareigūno nuomone, ši konkreti situacija yra šiek tiek dvilypė.

Viršininko teigimu, kiekvieno pareigūno pareiga – gerai atlikti savo darbą, juk už tai jis gauna tarnybinį atlyginimą. Kita vertus, dabar valstybės pagrindinis prioritetas yra kova su finansiniais nusikaltimais, siekiama užkardyti kontrabandos patekimą į šalį. Tad siekiant gerinti rezultatus, motyvuoti darbuotojus reikia.

REKLAMA

R. Bobino manymu, tai naujas dalykas, dar tik pati pradžia, tad tik vėliau bus matyti, kaip tai realiai veiks. „Premija būtų skiriama ne už bet kokio nusikaltimo išaiškinimą, tai yra ne už eilinį kontrabandinių rūkalų ar alkoholio perpardavimą, o už didelį kiekį, – priminė. – Be to, reikės pateikti įvykio įrodymus, medžiagą svarstys atitinkama komisija ir t. t.“

REKLAMA

Dažnai turbūt nelepintų

Ar dažnai panevėžiečiai policijos pareigūnai gali tikėtis gauti paskatinimą už nusikaltimų išaiškinimą, sunku pasakyti. Pastaruoju metu tokių atvejų, kai aptinkamas didelis kiekis kontrabandos, apskrities pareigūnai neturėjo. Tačiau kitose apskrityse, R. Bobino žiniomis, tokių atvejų jau buvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dideli kontrabandinių prekių kiekiai paprastai patenka į muitininkų arba pasieniečių rankas.

„Nepamirškime, kad jie dirba pasienyje, kur į šalį patenka kontrabanda, o mes dirbame šalies viduje, – sako R. Bobinas. – Kiekvienas dirba savo darbą. Kas patenka į rinką, mes privalome išimti, kad neplistų plačiau.“

Beje, pastaruoju metu yra pasigirdusių kitų tarnybų atstovų nuomonių, kad tokios premijos gali tapti tik minimaliu paskatinimu, nes pareigūnų, atskleidžiančių nusikaltimą, kai kuriose tarnybose paprastai būna ne vienas ir ne du. Be to, premija mokama jau už ištirtą nusikaltimą, tad to gali tekti ilgokai palaukti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų