„Apkabinsiu ir šiltai priglausiu tą, kuris atspės, kam šiandien neįmanoma paskambint. Kantrybė – laiko švaistyklė“, – tokiais žodžiais savo patirtį socialinio tinklo paskyroje apibūdino S. Baniulis.
Prieš dvi savaites naujienų portalas tv3.lt dalijosi žinia, kad koronavirusas nustatytas kolegei Rūtai Žibaitytei-Rūtai Loop iš radijo stoties „Power Hit Radio“. Apie ligos atvejį vėliau portalui tv3.lt patvirtino ir programų direktorius S. Baniulis. Visa komanda nedelsdama saviizoliavosi.
Prireikė daugiau nei 100 skambučių
Po 2 savaičių saviizoliacijos, S. Baniulis nebejautė koronaviruso simptomų, todėl turėjo pasidaryti du testus, kurie įrodytų, kad jis pasveiko.
„Tu nuolatos kontaktuoji su savo šeimos gydytoju, jis klausinėja, ar vis dar yra simptomai. Kai simptomai dingsta, po kokios savaitės leidžia pasidaryti papildomą testą. Iš viso reikia atlikti du testus – jeigu pirmasis neigiamas, gali darytis antrąjį.
Tai man pirmasis buvo neigiamas ir aš bandžiau užsiregistruoti antram testui“, – pasakoja Saulius.Registruojantis pirmajam testui, pasak Sauliaus, problemų nekilo. Tačiau užsiregistruoti antrajam prireikė daug kantrybės. Vyras pasakojo, kad trumpuoju numeriu skambino daugiau nei dvi valandas.
„Iš dviejų telefonų skambinom ir padarėm daugiau nei 100 skambučių. Žmonės labai nori kuo greičiau prisiskambinti, atsikratyti tos visos koronos ir išeiti iš saviizoliacijos, bet neišeina prisiskambinti.
Panašu, kad po savaitgalio žmonės nerimavo. Jeigu pasireiškė simptomai, jie skambino tuo karštuoju numeriu. Tai išeina, kad skambina ir tie, kurie nori informacijos, ir tie, kurie nori užsiregistruoti testui. Taip ir išeina, kad neprisiskambina nei vieni, nei kiti“, – svarstė S. Baniulis.
Giria karštosios linijos darbuotojas
S. Baniulis pasakoja, kad prisiskambinus karštąja linija, problemų nebekilo. Jo teigimu, problemos kyla ne dėl darbuotojų kaltės.
„Tos merginos labai gerai aptarnauja. Jos informacijos duoda kiek tik nori. Šneka kantriai, nepavargusios, ne kaip būna, kad paskambini ir jauti, kad tik atsikratyt nori.
Jos tikrai šaunuolės. Ko gero klausimą reiktų kelti dėl tų linijų skaičiaus, kiek tų operatorių yra“, – svarsto vyras.
Nors S. Baniulis jaučiasi gerai, tam, kad galėtų nutraukti saviizoliaciją, turi gauti neigiamą antrojo testo atsakymą. Antrąjį testą jis atliks rytoj.
„Jei antras testas irgi bus neigiamas, jau galėsiu pats išnešt šiukšles“, – juokavo vyras.
Veryga žada pasitelkti savanorius
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga antradienį pareiškė, kad stokojant žmogiškųjų resursų į pagalbą žadami pasitelkti savanoriai.
Jis taip pat teigė, kad augant susirgimų skaičiui, žmonės dažniau skambina visuomenės sveikatos specialistams ar Karštosios linijos konsultantams, todėl vėl į pagalbą bus pasitelkiami savanoriai.
„Steigsim, matyt, savanorių centrą, (...) kad būtų įmanoma fiziškai atsiliepti ir žmonėms tam tikrą informaciją suteikti, nes matom ir girdim iš institucijų, nes žmogiškų išteklių jau nebeužtenka. Kviesim organizacijas, su kuriomis bendradarbiavome per pirmąjį valdymo etapą – ir šaulius ir skautus, ir Raudonojo kryžiaus, ir kitus savanorius“, – sakė A. Veryga.
Prioritetas – jaučiantiems simptomus
Taip pat ministras pabrėžė, kad siekiant greitesnio ligos nustatymo, mobiliuosiuose koronaviruso patikros punktuose prioritetas bus teikiamas simptomus jaučiantiems asmenims.
„Dabar visi iš esmės registruojami tą laisvą laiką, kuris yra prieinamas. Prioritetas tikrai turėtų būti teikiamas simptominiams, nes jie yra patys pavojingiausi, nuo jų užsikrečia daugiausiai asmenų“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.
Anot jo, įvertinus simptominių pacientų dalį savivaldybėje, mobiliuosiuose punktuose turėtų būti suformuota „dviguba eilė“ – rezervuotas tam tikras laikas atlikti tyrimus simptomus jaučiantiems asmenims.
A. Verygos teigimu, šiuo metu tokie sprendimai yra ruošiami.