Neseniai sprogimo išgąsdinti žmonės sako gyvenantys lyg ant tiksinčios bombos. Ir ne tik dėl kai kuriuose butuose naudojamų draudžiamų dujų balionų, bet ir kai kurių gyventojų aplaidumo.
Ant kojų sukelti ir dujininkai
Paaiškėjo, kad tarnybas ant kojų sukėlė bendroje bendrabučio virtuvėje ant dujinės viryklės paliktas puodas. Esą tokia situacija nebepirma, o viskas kartojasi dėl ten gyvenančios itin netvarkingos ir nuolat girtaujančios moters.
„Puodas liko virti, ne laiku atėjau, reikėjo truputį paskubėt ateiti. Televizorių žiūrėjau, valgiau vakarienę“, – teigė bendrabučio gyventoja Laima.
Dūmuose paskendusią bendrą virtuvę pastebėjo vieno buto gyventojai. Jie ir suskubo kviesti pagalbą bei kelti kaimynus iš lovų.
„Aš tik rėkiu bendram pagalbos, kad degam, mes negalim įeiti, dūmų tiršta, koridorius pilnas, baisu, kas dedasi, uždust ten galėjome“, – sakė bendrabučio gyventoja Laima.
Sekmadienį bendrabutį sudrebino galingas sprogimas penktame aukšte, nukentėjo dar 7 būstai dviejuose aukštuose. Sprogimą viename iš butų sukėlė dujų nuotėkis iš baliono gaminant maistą. Gyventojai pasakoja, kad ir šįkart iki tragedijos – vienas žingsnis.
„Gerai, kad padorus laikas buvo, o jeigu būtų naktį buvę? Būtume irgi sprogę, dujos tai atviros visas tinklas, viskas“, – blogiausio baiminasi bendrabučio gyventoja Ema.
Gyventojai pasakoja, kad gaisras dėl tos pačios gyventojos bendroje virtuvėje kilo ir pernai. Tąkart naktį gyventojams teko evakuotis ir šalti lauke.
Kaimynai įsibaiminę
Gyventojai tvirtina, kad gyvenimas pragaru virtęs ne tik dėl esą agresyvaus kaimynės būdo ir gaisro baimės, bet ir dėl dvoko bei nešvaros.
„Šimtą procentų tiksinti bomba vaikšto. Ji neprognozuojama yra, gal su liga, ji pati sakė, kad kažkas yra, reikės eit pas gydytojus“, – teigė Janina.
„Užsideda puodus ir nueina ar gert, ar miegot. Ji ir pageria, ir žolės parūko ir niekas nieko, šiandien akis išsproginus kolioja visus“, – piktinosi kaimynė Ema.
„Reikėtų jums pas ją nueiti į kambarį, ten tokia smarvė. Ten mėšlu dvokia, rytą atsikeliam, mes negalim net kvėpuot, dvokas toksai tiesiog“, – sakė kaimynė Ema.
Kaimynus įbauginusi moteris pateikė versiją dėl vos nesupleškinto bendrabučio.
„Mano puodas buvo, iš to puodo dingo vištiena, nežinau, kažkur ir liko puodas degti“, – teigė kaimynus įbauginusi Laima.
Moteris turi paaiškinimą ir dėl nesutarimų su kaimynais.
„Nesutariam todėl, kad vienas geriam, kitas negeriam, nėra kompanijos ir nėra bendro sutarimo. Aš neturiu nei balionėlių, nei purškiu, nei mušuosi“, – sakė Laima.
Bendrabučio gyventojai tvirtina, kad dėl kaimynės elgesio ne kartą kreipėsi į policiją, viešosios tvarkos sergėtojus.
„Pradžioj bandoma gražiai su žmonėmis susitarti, kad jie išspręstų patys savo noru tas problemas, jeigu ne, tai yra priverstinės priemonės, baudos skiriamos“, – sakė viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis.
Pasak viešosios tvarkos skyriaus vedėjo, dažnai ir tam pačiam žmogui, dėl kurio skundžiasi gyventojai, reikia pagalbos, pavyzdžiui, dėl socialinių įgūdžių stokos ar negebėjimo pasirūpinti savimi. Tuomet pasitelkiamos socialinės tarnybos. Sudėtingiausia, anot specialistų, kai žmogus atsisako socialinių darbuotojų, kartais ir medikų pagalbos.
Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.