Vasarą Senvagėje pastatyta metalo lankstinių kompozicija „Panevėžio vėžys“ įregistruota Lietuvos rekordų knygoje kaip didžiausia vėžiagyvio skulptūra. Gyventojų pamėgta kompozicija yra 9,8 metro ilgio, 6,9 metro pločio, 1,27 metro aukščio ir sveria net 1,7 tonos.
Vėžio skulptūros
Skulptūros autorius buvęs panevėžietis Vilius Puronas turi įtarimą, kad vėžiagyvio skulptūra yra didžiausia ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Mat tokio mastelio vėžiagyvių skulptūrų niekas negamina. Be to, menininkui su savo darbais atsidurti rekordų knygoje ne naujiena. Vyrui tai jau septintas kartas.
„Prieš gamindami skulptūrą mes lyg ir turėjome minčių, kad galime tapti rekordininkais, bet apie tai mažai galvojome. Šis apdovanojimas yra mūsų visų nuosavybė, tai ne tik mano darbas, o visos mūsų Lietuvėlės. Džiaugiuosi, kad galime būti stiprūs, geri, o svarbiausia – patriotiški“, – „Sekundei“ teigė V. Puronas.
Vėžio skulptūros.Kompozicija „Panevėžio vėžys“ atkeliavo iš Šiaulių. V. Puronas kartu su kitais bendraminčiais šiauliečiais ją padovanojo mūsų miestui 511-ojo gimtadienio proga. Anot jo, Šiaulių miesto dovana Panevėžiui – tarsi vyresniojo miesto dovana jaunesniam broliukui.
Įgyvendinti dovanos Panevėžiui idėją padėjo Šiaulių pramonininkų asociacijos nariai. Prie šio kūrinio prisidėjo ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus kaliniai, kruopščiai pagaminę smulkias detales, suvirinę konstrukcijas.
Skulptorius džiaugėsi, kad šiauliečiai yra ne tik didžiosios skulptūros pradininkai. Lietuvos istorijoje dar nebuvo tokio atvejo, kad miestas kitam miestui dovanotų tokį meno kūrinį.
Be to, kaip įvardijo V. Puronas, skulptūra nėra plikas meno kūrinys, tai daugiau miesto įvaizdžio elementas.
Ne veltui įspūdingas miesto meninis akcentas patraukia ne tik praeivių ar turistų žvilgsnius, bet ir jaunavedžiams malonu šalia įsiamžinti.
„Ši skulptūra kai kuriems įprastas reginys, bet kai kam visada naujas“, – sakė menininkas.
Dovilė BARVIČIŪTĖ