Panevėžio rajone sužvejota piranija. Spėliojama, kaip šiltuose Pietų Amerikos vandenyse gyvenanti žuvis atsirado priemiesčio tvenkinyje.
Kaip praneša LNK „Žinios“, neregėta žuvis užkibo ant kukurūzo grūdelio tvenkinyje, kur paprastai kimba karosai. Su enciklopedija atvykęs žvejo draugas nustatė, kad tai Pietų Amerikoje gyvenanti juodapelekė piranija.
Manoma, kad egzotišką žuvį kas nors galėjo paleisti iš akvariumo. Specialistai nustatė, jog žoliaėdė piranija nepavojinga nei žmonėms, nei kitoms žuvims.
Paleisti į telkinius Lietuvos gamtai svetimas žuvis įstatymai draudžia. Piraniją išleidusiam savininkui gresia kelių šimtų litų bauda.
Pernai Didžiosios Britanijos mokslininkų grupė paskelbė, kad piranijos nėra tokie pavojingi ir viską ėdantys plėšrūnai kaip buvo manoma iki šiol.
Ekspertai iš šv. Andrejaus universiteto paviešino tyrimų rezultatus, kuriuose teigiama, jog piranijos yra visaėdžiai gyvūnai, dažniausiai ėdantys kitas žuvis, augalus ir vabzdžius. Jos formuoja didelius pulkus ne aukų medžioklei, o tam, kad pačios apsigintų nuo kitų plėšrūnų.