Vos įžengus į raižinių labirintą lydint muzikai, šviesoms, lankytojai kviečiami ne tik pamatyti, bet ir pajausti visas keturias stichijas. Pasivaikščioti raižinių labirintu rekomenduojama nusiavus batus: „Kojos liečia derlingai šiltą žemę, kūnas priglunda prie kieto, nepatogaus medžio kamieno, ausyse suošia gausybė laukų žiedų šurmulio.“
Idėja sukurti trimatį popierinių raižinių labirintą gimė Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro darbuotojai. Visi raižiniais tapę piešiniai taip pat kūrėjos darbas. Moteris sako neatsitiktinai pasirinkusi gamtos temą.
„Tiesiog pasivaikščiokime gamtoje, nusimeskime visa tą netikrumą, aplinkos poveikį ir pabūkim pačiu savimi“, – sako idėjos autorė Inga Grinskytė-Gulbinienė.
Kad piešiniai virstų raižiniais, prireikė ne vienos dešimties rankų. Pora mėnesių vakarais, laisvalaikiu, savaitgaliais moterys iš Kupiškio, Joniškio, Rokiškio, Biržų ir Panevėžio krašto skrupulingai raižė didžiulius piešinius.
„Kad išsukti tą rutuliuką tai ir ranką reikia pasukioti, ir peiliuką paimti patogiai, tačiau manau, kad visa tą sunkumą atperka pats smagumas , ramiai labai nuteikia ir dabar matant rezultatą džiaugsmas apima, kad ir mes dalyvavome, kad ir mes čia prisidėjome“, – kalba Upytės tradicinių amatų centro vadovė Aušra Sidorovienė.
Kruopščių rankų darbo rezultatas – 50 metrų raižinių labirintas.
„Jeigu skaičiuojant nuo idėjos gimimo iki to, ką turime dabar, tai beveik pusės metų darbas yra, pats raižymas du mėnesiai labai labai aktyvus, paskui ta konstrukcija, statymas, kabinimas, tai tikrai užtruko tiek laiko, tiek pastangų, nes viskas vyko eksperimento būdu“, – pasakoja Liūdynės kultūros centro direktorė Karolina Raziūnienė.
Tačiau kaip teigia kūrėjos, visą vargą atperka geros lankytojų emocijos ir atsiliepimai.
„Visi didelėmis raidėmis rašė ačiū, dėkojame už kūrybą ir vėl grįšime. Tai kūrėjui ir atsiperka visos tos pastangos. Jeigu tas įspūdis įvyko, patyrimas atsitiko, tai fantastika“, – džiaugiasi I. Grinskytė-Gulbinienė.
Kūrėjos viliasi, 50-ies metrų raižinių labirintas pateks į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausias raižinys. Pamatyti raižinių labirintą galima tik užsiregistravus iš anksto. Planuojama, kad iš Dembavos, kur šiuo metu eksponuojamas, jis keliaus į kitas rajono kultūros įstaigas.