• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio M. Rimkevičaitės technologinės mokyklos dešimtokai, anksčiau į pamokas dažnai vaikščiodavę su sportine apranga, to nebedaro. Moksleiviai teigė supratę, kad tokia apranga nėra tinkama mokyklai. Ir tai tik viena iš džiugių žinių, kurios žengiant į naujus metus pasiekė „Piliečio žadintuvo“ koordinatorius. Panevėžiečiai per keturis dalyvavimo projekte mėnesius jau spėjo pakelti mokymosi rezultatus, tapti kultūringesni ir sumažinti patyčias.

REKLAMA
REKLAMA

M. Rimkevičaitės profesinė mokykla nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja respublikiniame „Piliečio žadintuvo projekte“, kurio pagrindinis tikslas – moksleivių įgalinimas patiems spręsti jiems rūpimas problemas. Bendraamžių švietėjų užsiėmimo metu moksleiviai kalbasi, diskutuoja smurto, patyčių, žalingų įpročių, socialinės atskirties temomis.

REKLAMA

Visuomenėje gausu mitų, kad patys žmonės negali įsitraukti į jiems rūpimų problemų sprendimus. Taip pat – nėra įsiklausoma į jaunimo poreikius, jų pasiūlymus. Projektas „Piliečio žadintuvas“ siekia įgalinti jaunimą spręsti jiems svarbias problemas. Patys moksleiviai mažina patyčias mokykloje, yra prieš rūkymą ir alkoholio vartojimą? Efektyvumą ir pripažinimą pasaulyje pelnę „Forumo teatro“ ir bendraamžių švietėjų metodai atsako: „Taip!“

REKLAMA
REKLAMA

Susitikimai vyksta bendraamžių švietimo principu. Jaunimo lyderis visai klasei ruošia užsiėmimus, kurių metu identifikuoja mokykloje, mieste esančias problemas ir galvoja būdus joms spręsti. Panevėžio M. Rimkevičaitės technologinės mokyklos jaunimo lyderis Dominykas Zalba pasakojo apie užsiėmimų turinį: „Kai kalbėjome apie patyčias, vieningai nusprendėme, jog problema nėra vien tame, kad kažkas tyčiojasi. Klasės draugai teigė, jog net gi pasyvų kitų užgauliojimo stebėjimą galima būtų prilyginti patyčių veiksmui. Viso to negalima toleruoti ir reikia stengtis aktyviai prisidėti prie šio reiškinio mažinimo“, – teigė dešimtokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendraamžių švietėjas pastebėjo, jog elgesio pokyčiai lėmė ir besibaigiančio mokslo semestro rezultatus. „Praėjusiais metais klasėje buvo maždaug 12 neigiamų įvertinimų. O šiemet turbūt baigsime daug geriau, nes visi stengiasi išsitaisyti blogus pažymius.“ D. Zalba sakė manantis, jog prie to prisidėjo geresnis elgesys per pamokas, todėl moksleiviai galėjo labiau susikaupti.

REKLAMA

Moksleiviai ne tik kalbasi apie socialinę atskirtį, bet bando prisidėti prie jos mažinimo darydami visuomenei naudingus darbus. M. Rimkevičaitės technologinės mokyklos projekto komanda neseniai apsilankė Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose. Moksleiviai mažiesiems padovanojo pačių sukurtas spalvinimo knygeles. Vienu darbu jaunuoliai žada neapsiribosiantys ir planuoja naujas veiklas.

D. Zalba teigė, jog per keturis projekto mėnesius jo klasės draugai pastebimai pasikeitė: „Nė vienas nebenešioja „treningų“. O vaikinai galvotrūkčiais nebelekia iš klasės, suskambus skambučiui – pirmiausia praleidžia merginas. Manau, kad diskusijos įvairiomis temomis pakeitė požiūri į kitaip nei tu mąstančius žmones. Klasės draugai žymiai daugiau pradėjo bendrauti tarpusavyje, tapo mandagesni mokytojų atžvilgiu“, – pokyčiais dalinosi šešiolikmetis D. Zalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų