Apleistą, voratinkliais apraizgytą ir visokiu šlamštu užverstą daugiabučio rūsį paversti slėptuve – namo pirmininko idėja.
„Pati situacija tokia, kad turim tą daryt, tai mūsų protestas prieš tą iškrypėlį, kuris žudo ir vagia vaikus. Jeigu jau švedai kasa ir ruošiasi, tai kas mums belieka daryti“, – teigė daugiabučio bendrijos pirmininkas Gendrius Jakubėnas.
Įrengė už bendrijos sukauptas lėšas
Pirmininkas sako, kad daugiabutyje beveik pusšimtis butų, tad reikalui esant tikrai tilptų visi. Dar ir kaimyninio namo gyventojai esą galėtų prisiglausti.
„Tai namas statytas šaltojo karo metu, jis jau buvo planuojamas atominiam karui apsisaugoti, sienos labai storos, rūsiai labai gilūs, mes tikrai, jei ne tiesioginis smūgis, esam apsaugoti“, – sakė G. Jakubėnas.
Saugią priedangą daugiabučio pirmininko iniciatyva meistrai įrengė už bendrijos, tai yra visų daugiabučio gyventojų, sukauptas lėšas.
„Ne visi palaikė šitą idėją, ai, kam čia reikia, karo nebus. O kodėl mes garantuoti turim būti, kad nebus karo, kas ten žino?“ – sakė jis.
Įrengimas kainavo 10 tūkstančių eurų
Pirmininkas skaičiuoja, kad slėptuvės įrengimas rūsyje atsieis apie 10 tūkstančių. Įskaičiuojant meistrų darbą.
„Reikės tualetą įsirengti, dar dušas būtinai, gal tau reikės 2 – 3 paros būti, būtinai reikalingas. Planuojam tokią mini virtuvėlę. Žmonės gali ateit iš butų pro koridorius, jie yra dezinfekuoti, išdažyti visi per visą namą, jiems nereikia išeiti į lauką“, – sakė daugiabučio bendrijos pirmininkas.
Pasak jo, labiausiai dėl tokios idėjos apsidžiaugė namo senbuviai.
„Daugumoj pas mus pagyvenę žmonės, jaunimas mūsų narvelyje tik nuomojasi, o daugiau visi pagyvenę žmonės“, – dėl atsiradusios slėptuvės džiaugėsi namo gyventoja Aleksandra.
Čia pat ir gyventojų rūsiai ir tikrai, kaip juokauja moterys – ne tušti.
„Užkandos pilna, iš bado nemirsim, jeigu ką“, – šypsojosi namo gyventoja Jorūnė.
Visgi gyventojai viliasi, kad baisiausias scenarijus neišsipildys. Ir neabejoja, kad sutvarkytas rūsys – slėptuvė pasitarnaus įvairiausioms reikmėms.
Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.