• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvių noro pakeisti aplinką ir pailsėti nestabdo net ir kasdien šalyje didėjantis koronaviruso atvejų skaičius. Lietuvos kurortuose apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai sako, kad poilsiautojų srautas, atšaukus judėjimo ribojimus, suintensyvėjo. Daugiausiai poilsiauti vis dar atvykstama savaitgaliais.

Lietuvių noro pakeisti aplinką ir pailsėti nestabdo net ir kasdien šalyje didėjantis koronaviruso atvejų skaičius. Lietuvos kurortuose apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai sako, kad poilsiautojų srautas, atšaukus judėjimo ribojimus, suintensyvėjo. Daugiausiai poilsiauti vis dar atvykstama savaitgaliais.

REKLAMA

Visgi duris atverti atvykstantiems pasiruošę ne visi – kai kurie verslininkai sako, kad dėl neaiškios epidemiologinės situacijos šalyje, veiklos pradėti dar neskuba. Kaip ten bebūtų, tos vietos, kuriose apsistoti jau galima, bent kol kas kainų nėra baisiai pakėlę.

Sprendžiant iš „Booking.com“ skelbimų, vienam žmogui dvi naktys šį savaitgalį Palangoje kainuoja nuo 42 eurų, Druskininkuose – nuo 44 eurų, o Birštone – nuo 56 eurų. Tiesa, portalo duomenimis, šiame kurorte beveik 80 proc. visų vietų savaitgalį yra užimtos.

Daugiau, bet vis dar nedaug

Svečių namų Birštone „Vila Klasika“ savininkas Vytautas sako, kad rezervacijų šio mėnesio savaitgaliams jau sulaukia, visgi išskirtinai daug besikreipiančių kol kas nėra.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiek tiek drąsiau rezervuojasi, bet nėra dar, kad pultų labai, nes nėra čia ką veikti labai – nakvynė ir vaikštinėjimas. Bet šiaip tai laisviau, savaitgaliui jau rezervavosi, tai kažkiek užsipildysime“, – teigia Vytautas. 

REKLAMA

Anot verslininko, paprastai poilsiautojų aktyvumas balandį labiausiai priklauso nuo oro – jei oras geras, atvažiuoja gerokai daugiau žmonių.

„Pas mus konkrečiai vykstama visus metus, aišku, daugiausia savaitgaliais, arba kai mieste vyksta kokie nors renginiai ar konferencijos, tai tuomet lieka nakvoti, o žiemą savaitgaliai daugiau būna užpildyti“, – prideda vyriškis.

REKLAMA
REKLAMA

Ir nors šią žiemą verslininkas apgyvendinimo paslaugų teikti negalėjo dėl šalyje įvestų judėjimo ribojimų, visgi atsigriebti už prarastus mėnesius, keliant vasaros sezono kainas, Vytautas neplanuoja.

„Jei ir kelsime, tai simboliškai vienos nakvynės kainą. Turiu minty, kai žmonės atvyksta vienai nakčiai. Bet jei dviem ir daugiau, tai ta kaina išliks tokia pati, kaip pernai“, – dalijasi Vytautas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausiai skambučių – prieš pat savaitgalį

Tuo metu viešbučio Druskininkuose „Simpatija“ vadovas Audrius Abromavičius neslepia, kad vos tik buvo atšaukti judėjimo ribojimai, viešbutis iškart sulaukė rezervacijų.

„Aišku kol kas jų nėra labai daug, daugiausiai kreipiasi artimiausiam savaitgaliui, darbo dienomis tikrai nėra daug žmonių. O žmonės vis tiek daugiau yra linkę paskutinę minutę užsisakyti kambarius, tai srautas suintensyvėja prieš pat savaitgalį“, – dalijasi A. Abromavičius.

REKLAMA

Viešbučio direktoriaus teigimu, klientų rezervacijos šiuo metu yra kelių tipų.

„Yra keli periodai – šis savaitgalis ir tolimesnės rezervacijos, jau kur gegužę, birželį, liepą užsisakinėja.

Paprastai balandžio pabaiga, gegužė jau būna stiprus sezonas pas mus. Bet jei grįš ribojimai, tai natūralu, kad žmonės tiesiog negalės atvykti ir jų nebus“, – sako A. Abromavičius.

REKLAMA

Viešbučio vadovas prideda, kad nors žiemos sezonas šiemet nebuvo aktyvus, įtakos apgyvendinimo paslaugų kainoms vasaros sezono metu tai neturės.

„Nesikeis, išliks tokios kaip ir praeitais metais“, – patikina A. Abromavičius.

Šiek tiek palauks

Kambarių nuoma Palangoje užsiimantis Rimas (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) sako, kad pajūryje poilsiu susidomėjusių žmonių šiuo metu jau taip pat atsiranda. Visgi kol karantino situacija šalyje išliks neaiški, itin aktyvios veiklos verslininkas vykdyti neplanuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Situacija dar kadangi kol kas neaiški, tie atlaisvinimai vieną dieną yra, kitą nebėra, tai mes daugiau ruošiamės veiklą atnaujinti nuo gegužės. Kažkiek užsakymų yra jau, tikrai yra, daugiau gegužę, birželį, o iki tol rezervacijų per daug nepriimame.

Nėra prasmės, nes dabar vėl auga susirgimų atvejų skaičius Lietuvoje, gal vėl tuoj uždarys viską, tai kokia prasmė pradėti veikti, kai nėra aiškios perspektyvos“, – dalijasi Rimas.

REKLAMA

Verslininko teigimu, balandis paprastai jau būdavo šiokia tokia sezono pradžia. Visgi tai, kad šiemet veiklą vyras planuoja atnaujinti kiek vėliau, įtakos nakvynės kainoms, jo teigimu, neturės.

„Aišku, žiūrint dar, kokia bus ta vasara. Jei atsilaisvins judėjimas labiau, žmonės, manau, ir į užsienį norės išvykti, tai nebus prasmės tų kainų kelti. Vietinis turizmas apskritai būna problematiškas, nes lietuviai atvyksta paprastai trumpam laikui, o iš kitų šalių žmonės – rusai, baltarusiai – dar nelabai gal ir važiuos šiemet. Sunku prognozuoti, bet kainų kelti tikrai neketiname“, – sako Rimas.

REKLAMA

Daugiausiai svečių – viešbučiuose

Ir jei mažesni svečių namai veiklos pradžios dar planuoja kiek luktelėti, tai kurorto viešbučiai nuo savaitgalio veiklą pradeda gerokai didesnėmis apsukomis.

Kaip naujienų portalui tv3.lt teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė, Palangoje šį savaitgalį jau veiks 15 asociacijai priklausančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų. Kiti planuoja atsidaryti kiek vėliau. Keturi asociacijai priklausantys viešbučiai duris praverti turėtų dar kitą savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Valaitienė pasakoja, kad jau ketvirtadienį viešbučiai savaitgaliui buvo  daugmaž užpildyti – visuose juose jau yra rezervuota apie 80 proc. kambarių.

„Iš tikrųjų pasijautė padidėjęs susidomėjimas ir užsakymų srautas. Tie viešbučiai, kurie jau yra pradėję vykdyti savo veiklą, kurie sugrįžo iš prastovų, tai tikrai tą užimtumą savaitgaliui turės pakankamai gerą“, – tv3.lt sako I. Valaitienė.

REKLAMA

Tačiau verslo atsigavimu to, I. Valaitienės teigimu, laikyti dar jokiu būdu nereikėtų.

„Tai yra sugrįžimas į savo veiklas, į darbą, mes negalime būti visada užsidarę. Tai nėra joks dar atsigavimas, tai yra tiesiog veiklų atidarymas. Išlaikius žmones be judėjimo galimybės šitiek laiko, normalu, kad žmonės puola kaip išprotėję.

To efekto reikėjo tikėtis, šitiek laiko išbūti niekur nejudant jau visiems buvo sudėtinga, tuo labiau, saulė pasirodo, namuose kažkas su vaikais, šią savaitę vaikų atostogos dar, tai lauktas ir natūralus efektas, mūsų nestebina. Bet tai nėra joks atsigavimas. Kavinių ir restoranų veikla dar yra visiškai uždaryta. Pirčių, baseinų negalime vykdyti veiklos“, – komentuoja I. Valaitienė.

REKLAMA

Paklausta, ar verslai jaučiasi galintys pradėti vykdyti visas paslaugas, Palangos viešbučių ir restoranų atstovė sako, kad verslas prie saugumo reikalavimų jau yra prisitaikęs ir pripratęs. Dabar duris atveriantys verslai taip pat laikosi saugumo reikalavimų, į darbą grįžta tik koronaviruso testus pasidarę ir neigiamą atsakymą gavę darbuotojai.

„Visi verslai dabar jau grįžtantys pradedantys veiklą mūsų sektorius, tiek apgyvendinimo, tiek maitinimo, tiek grožio, turi testuotis. Darbuotojai grįžta saugiai ir ta aplinka yra saugi darbui. Lieka tik prižiūrėti, kad svečiai atitinkamai irgi laikytųsi priemonių. Mes to laikomės, jau yra metai laiko nuo praėjusių metų kovo, tai jau tapo įgūdžiais, kasdienybe.

REKLAMA
REKLAMA

Visi atstumai, kaukių dėvėjimas viduje, svečių reguliavimas, užsklandos, atitvėrimai, iškabinti informaciniai lapai, kambarių valymas, vėdinimas mums jau tapo kasdienybe“, – sako I. Valaitienė.

Dar kovo mėnesio pabaigoje I. Valaitienė minėjo, kad karantinas ir neaiški ateitis, galima trečioji pandemijos banga, kurortams vis dar neleidžia net pradėti dėlioti jokių tikslesnių vasaros planų.

Tąkart užsiminusi apie kainas, asociacijos vadovė pridėjo, kad laisvalaikio sektoriaus kainos Palangos kurorte šią vasarą kils, tačiau tai – kasmetiniai pokyčiai, su kuriais pandemija neturi nieko bendra.

„Kiekvienais metais ne tik laisvalaikio sektoriuje, bet apskritai, natūralu, kad kainos kažkiek paauga, nes ir sąnaudos kurorte didėja. Tai 5–7 proc. ribose kainos laisvalaikio sektoriuje tikrai gali augti. Tai – apgyvendinimas, maitinimas, grožio ir sveikatos paslaugos“, – teigė I. Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų