• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurių Panevėžio mokyklų mokiniai per pamokas mokosi mūvėdami pirštines, darželių auklėtojos vaikus veda į kiemą, nes saulėtą dieną lauke šilčiau nei žaidimų kambariuose, o švietimo įstaigų elektros skaitikliai net ūžia nuo sujungtų šildytuvų.

REKLAMA
REKLAMA

Jau prieš savaitę įjungti šildymą prašiusios, tačiau šilumos vis dar nesulaukiančios mokyklos ir vaikų darželiai stebi Savivaldybės taupymo pasekmes: mažųjų panevėžiečių sergamumas auga. „Kai saulėta, vedame vaikus į lauką, kieme šilčiau nei grupėse. Vaikams nešalta tik todėl, kad jie juda“, – pasakojo „Sigutės“ lopšelio-darželio direktorė Berutė Laureckienė.

REKLAMA

Ikimokyklinės įstaigos grupėse temperatūra siekia vos 13-14 laipsnių šilumos. Kiek šilčiau vaikų miegamuosiuose. Juose termometro stulpelis pakyla iki 15 laipsnių. B.Laureckienė dar prieš savaitę Savivaldybei įteikė prašymą įjungti šildymą. Direktorė teigia suprantanti, kad spalio pradžioje pradėti šildyti biudžetines įstaigas Savivaldybei – per didelė prabanga. Esą tą suvokia ir tėveliai, todėl ir nesipiktina higienos normų neatitinkančiomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tėvų priekaištų dėl šaltų patalpų pripažįsta neišvengianti „Vyturėlio“ lopšelio-darželio direktorė Edita Tinkūnienė. Šiuo metu renovuojamos įstaigos patalpose vidutinė oro temperatūra – 15-17 laipsnių. „Prašome tėvų vaikus aprengti šilčiau, grupėse arbatą verdame“, – pasakojo direktorė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirštinių nenusimauna

E.Tinkūnienė abejoja, ar delsdama švietimo įstaigoms įjungti šildymą Savivaldybė daug sutaupys: kad vaikai nesušaltų, dažnas darželis įjungęs elektrinius šildytuvus. Kitos išeities ji pripažįsta nematanti. Jau dabar iš 215 „Vyturėlį“ telanko 161 vaikas. Anot direktorės, dalis iš jų gydosi namuose peršalimo ligas. „Sergamumas tikrai padidėjęs. Kai darželyje taip šalta, tėveliai nenori vaiko vesti šiam vos suslogavus“, – pasakojo įstaigos vadovė.

REKLAMA

„Vyturėlyje“ šilčiausia vieta – baseinas. Kad termometro stulpelis pakiltų iki 24 laipsnių, kaip reikalauja higienos normos, patalpą šildo elektriniai radiatoriai. „Nieko kito negalime padaryti. Jei temperatūra bus mažesnė, negalėsime eksploatuoti baseino“, – aiškino E.Tinkūnienė. Šąlantys „Vyturio“ pagrindinės mokyklos mokiniai pirštinių nenusimauna net per pamokas. Klasėse temperatūra siekia 14–15 laipsnių, vėjui pasisukus termometro stulpelis dar krenta.

REKLAMA

„Labai šalta. Kiaurus langus laikraščiais užsikamšėme, bet vis tiek vėjai košia. Prašome vaikų, kad šiltais megztiniais apsirengtų, ir patys pavyzdį rodome. Mokiniai sušyla bent per pertraukas pajudėję, o mokytojų rankos, kojos sutingusios“, – guodėsi mokyklos direktorė Vitalija Dziuričienė. Direktorė nuogąstauja, kad jei Savivaldybė dels švietimo įstaigoms įjungti šildymą, ligos gali pradėti retinti ir mokinių, ir pedagogų gretas. „Vyturio“ mokykla renovacijos tikisi sulaukti kitą vasarą. Šiuos mokslo metus įstaigai dar teks išgyventi ekstremaliomis sąlygomis: kai kuriuose kabinetuose netgi šildymo sezono metu žiemą temperatūra tesiekia vos 12 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaltina neūkiškumu

Higienistai Savivaldybės taupymo programą kritikuoja ir giria jos nepaisančius pedagogus. „Neišmokta ūkiškai tvarkytis su šildymu. Visi žino, kad ateis ruduo, bet kasmet pereinamuoju laikotarpiu kyla tos pačios problemos. Ir kaip higienistė, ir kaip mama sakau, kad negalima vaikų sąskaita taupyti“, – tvirtino Panevėžio visuomenės sveikatos centro Saugos kontrolės skyriaus vedėja Vida Vyčienė. Higienos normos numato, kad šaltuoju sezonu vaikų darželių žaidimo patalpose privaloma ne žemesnė nei 20 laipsnių oro temperatūra, miegamuosiuose – 18-22 laipsniai.

V.Vyčienės nuomone, pati Savivaldybė verčia švietimo įstaigų vadovus numojus ranka į kiaurą biudžetą jungti elektrinius šildytuvus. „Direktoriai kaip išmano, taip bando užtikrinti higienos normas. Šaunuoliai, kad stengiasi dėl vaikų“, – mano higienistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų