• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ užvirė diskusija apie situacijas, kai žmonės randa pamestą daiktą, susisiekia su savininku, tačiau galiausiai lieka apkaltinti vagyste arba to daikto sugadinimu.

REKLAMA

Nors tokios situacijos gan dažnos – tačiau retas būtų pagalvojęs, kad radus pamestą daiktą ir bandant pasielgti sąžiningai bei gražinti jį savininkui, gali likti apkalintas vagyste ar net paduotas į policiją.

Gyventojų istorijos

Tokia situacija nutiko vienam iš Kauno gyventojų, kuris socialiniuose tinkluose dalijosi savo skaudžia istorija.

„Radom piniginę su dokumentais. Perdavėm savininkui, o jis sako, jog buvo 2000 eurų joje, liko tavo pirštų atspaudai. Perduosiu policijai. Šoke esu...daugiau niekada nesivelsiu į grąžinimą...“, – rašė kaunietis.

Po šiuo įrašu pasirodė šimtai komentarų ir reakcijų, kuriuose žmonės piktinosi situacija arba dalijosi savo tokiomis pačiomis istorijomis, po kurių teigė, daugiau niekada nebesivels į gražinimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Turėjau ir aš tokią patirtį. Ir nuo to laiko niekada nebesiveliu į grąžinimus. Radau, vadinasi mano“, – rašo vyras.

Kitas jam antrina: „Buvo ir panaši patirtis, eisiu ir praeisiu dabar.“

Panašia istorija komentare po įrašu dalijasi ir kita moteris.

„Radome mobilųjį telefoną miške, išsikrovęs. Grįžome namo, įjungiam, neleidžia skambinti (matomai blokuotas). Paskambinau paskutiniu daugiausiai skambinusiu numeriu. Atvažiavo pasiimti. Išsibarė, kad praėjusi jau savaitė, todėl mes jį grąžinome nes imei blokuotas ir t.t. persikėlė visus duomenis mūsų namuose bumbėdamas ir paliko blokuota įrenginį sūnui.

REKLAMA

Jautėmės siaubingai, visą laiką kartojo, kad jis ne miške jį pametė, kad mes ne jį radom, o paėmėm..  Žinoma yra ir gerų patirčių grąžinant daiktus, bet, kaip lengva apkaltinti kitą. Juk nebūtinai žmogus pirmas rado“, – rašo moteris.

Situacija, kai susidūrė su nedėkingu žmogumi, pasakoja ir kitas gyventojas.

„Buvo man tokia situacija vaikystėje. Radau piniginę su dokumentais po daugiabučio balkonu. Kadangi kieme daugmaž visi visus žino, tai radom kur gyvena ir nešėm atgal. Visa laimė, kad ėjau su tėvais, nes vyras, kurio piniginė buvo iškart šoko ant manęs, kad pavogiau ją iš mašinos, kol jis nešėsi daiktus… tai tuo metu tėtis draugiškai pasiūlė išsitrinti galvą jam“, – pasakoja žmogus.

REKLAMA
REKLAMA

Teisininko komentaras: ar reikia bijoti tokių kaltinimų?

Nors pinigai yra itin jautri tema, sukelianti daug emocijų, galimų pykčių ir grėsmių, tačiau tokiais atvejais teisininkas Andrius Iškauskas pataria išlikti ramiems, nes įrodyti tokių kaltinimų, jeigu jie melagingi, beveik neįmanoma.

„Jeigu kažkokiais būdais piniginės savininkas įrodytų, kad tie pinigai buvo pasisavinti, tai aišku, kad tai būtų nusikaltimas, bet tai įrodyti yra labai sudėtinga. Tuo labiau sunku įrodyti, kad pavogė būtent tas, kuris pranešė – gal kažkas prieš tai pasiėmė ir piniginę į šiukšlių dėžę išmetė“, – sako teisininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu gražinus surastą daiktą, savininkas kaltina ir grasina, kad kreipsis į policiją, teisininkas taip pat ramina: „Pasakymas, kad kreipsis į policiją dėl vagystės, tai nėra pasakymas, kad žmogus pavogė. Tai yra tiesiog pasakymas, kad jis bandys gintis savo teises ir policija atliks tyrimą.“

Teisininko teigimu, net tuo atveju, jeigu pinigai tikrai buvo pasisavinti, tai įrodyti galima nebent tik atsitiktinai nusišypsojus sėkmei – jeigu aplinkoje būtų liudininkų, kurie tai pastebėtų, arba užfiksuotų aplinkinių pastatų kameros.

REKLAMA

Tokie nepagrįsti kaltinimai, pasak teisininko, gali būti pripažinti kaip šmeižtas ir jeigu kaltinanti žinia skleidžia neteisingą informaciją, tai gali būti žmogaus garbės ir orumo pažeidimas.

A. Iškauskas sutinka, kad po tokių istorijų gali išsivystyti baimė ir rizika pakliūti į tokias pačias pinkles, tačiau visgi mano,  kad tokie ginčai neturėtų atgrasyti žmonių nuo gerų darbų, nes reali grėsmė gali būti tik tuo atveju, jeigu pinigai tikrai pasisavinti ir savininkas gali tai įrodyti.

REKLAMA

Teisininkas ir policija pataria, kaip nepakliūti į tokias situacijas

Norint apsisaugoti nuo tokių situacijų, teisininko teigimu, visada gali padėti aplinkinių žmonių, liudininkų, informacija bei pataria tą įvykį fiksuoti.

„Taip pat galima nusifotografuoti, ką rado, tai būtų papildomi įrodymai – kaip atsidaro piniginę, kaip ten nieko nebuvo. Aišku, tai nėra sidabrinė kulka, kuri viskam padės, tačiau galima papildomai apsisaugoti“, – aiškina A. Iškauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu policija teigia, kad kreipimųsi dėl tokių atvejų gauna itin retai ir iki jų nukeliauja tik pavieniai atvejai.

Vis dėlto, norint išvengti galimų nemalonumų, policija pataria rastus daiktus perduoti jiems.

„Radus pamestus daiktus (asmens dokumentus, mobiliuosius telefonus, pinigines ir kitus daiktus) policijos pareigūnai prašo juos atnešti į artimiausią policijos komisariatą“, – aiškina policijos atstovai.

jei rasite moteros piniginę ,telefoną -nesusidėkite niekada, apie pusmetį liksite durniaus ",vagies" vietoje .
Jei rasčiau vyro piniginę su pasu ,teisemis -imesčiau į belei kokios policijos nuovados pašto dežutę ( butinai užsidenges ,apsivyniojes veidą).
Žmonės laukėja ,žverėja kosminiu greičiu
ramintojams teisininkams
ramintojams teisininkams
O tai tampymai ieškant tų įrodymų nieko tokio? Laikas nesvarbu? Dar ginantis reikės samdytis visokius advokatus... Ir dar tas žodelis "beveik". Beveik neįmanoma įrodyti, vadinasi, panorėję gali sukurpti bylą. Išvada? Geriau neprasidėti.
Geriausiai tylėti , nes mūsų jaunoji karta visiškai išsigimus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų