• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turbūt daugelis yra skaitęs pasakas, kuriose karaliaus rūmai nukloti auksinėmis detalėmis, ant lubų kabo krištoliniai šviestuvai, o laiptai pagaminti iš tikro marmuro. Jeigu ne, tuomet kviečiame trumpam mintimis pasisvečiuoti Lietuvos sporto universiteto ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus dr. Arūno Emeljanovo namuose Vilniuje.

7

Turbūt daugelis yra skaitęs pasakas, kuriose karaliaus rūmai nukloti auksinėmis detalėmis, ant lubų kabo krištoliniai šviestuvai, o laiptai pagaminti iš tikro marmuro. Jeigu ne, tuomet kviečiame trumpam mintimis pasisvečiuoti Lietuvos sporto universiteto ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus dr. Arūno Emeljanovo namuose Vilniuje.

REKLAMA

Pašnekovo namus galėtumėte aptikti pačioje Vilniaus širdyje. Tai – ištaigingas, aristokratiškas ir senąją Vilniaus dvasią bylojantis namas šalia niekuomet nemiegančio ir strategiškai svarbaus Gedimino prospekto.

Pokalbio metu Arūnas papasakojo, kokių pirminių planų turėjo įsigytam butui, kokios detalės namuose jam yra pačios svarbiausios bei kokia dabar galėtų būti jo būsto interjero kaina už vieną kvadratinį metrą.

Planuota būsto paskirtis – investicinė

Arūnas pasakojo, kad visa buto istorija prasidėjo tuomet, kai prieš kelis metus jis ėmė svarstyti apie tai, į ką galėtų investuoti savo turimus pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

Apmąsčius įvairias pelną nešančias investicijas, Arūnas nusprendė pasirinkti nekilnojamąjį turtą. Tuo metu vyras gyveno Kaune, tačiau norėjo turėti nuosavo turto ir Vilniuje.

REKLAMA

„Pagalvojau, kad reiktų būsto Vilniuje, nes galbūt ateityje, po 10 ar po 20 metų, kraustysiuosi gyventi į ten“, – priežastį nurodė jis.

Tuomet reikėjo pasirinkti miesto dalį, kurioje nekilnojamasis turtas būtų vyrui patraukliausias. Pašnekovas tikino, kad su tuo neužtruko – jau žinojo, kad namų norėtų centrinėje miesto dalyje:

Gedimino prospektas mane sužavėjo, nes tai yra puikus įvažiavimas į centrinę miesto dalį, jo plačios gatvės, o ir senamiestis čia pat.“

REKLAMA
REKLAMA

Tuomet Arūnas kreipėsi į nekilnojamojo turto agentą, kad šis jam vis parodytų naujų projektų toje gatvėje.

Ne visi variantai vyrui tiko, nes jis ieškojo renovuoto arba jau naujos statybos namo, ką Gedimino prospekte surasti nebuvo taip ir lengva.

Namas pavergė savo aura

Visgi, vieną dieną Arūnui nusišypsojo sėkmė. Kartu su agentu jis atvyko į vieną unikaliausių ir gražiausių pastatų Vilniuje.

Įėjus į laiptinę pašnekovo laukė pribloškiantis vaizdas: aukštos lubos, platūs koridoriai, originalūs marmuriniai laiptai. Jis pasakojo, kad netgi moldingai atrestauruotame pastate buvo sulipdyti pagal surastą senovinę liekaną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Laiptinė buvo kiek tik įmanoma atrestauruota. Joje buvo palikti senoviniai turėklai, sietynai atkurti pagal tai, kokie anksčiau buvo pakabinti originalai.

Įdomu ir tai, kad tame pastate prieš 100 metų netgi buvo liftas! Žinoma, dabar jis yra pakeistas į šiuolaikinį, dėl ko yra truputį gaila.“

Arūnas pasakojo, kad visa tai sukūrė pasakišką namo aurą. O įėjus į butą ir pamačius tuščią erdvę su lubomis, kurių aukštis buvo 3,7 metro, pašnekovas negalėjo atsigrožėti: „Buvau priblokštas. Mane sužavėjo“.

REKLAMA

Nors vyras nepuolė iškart svarstyti, kad čia gyvens. Tačiau jau prasidėjus buto įrengimo darbams Arūnas svarstė – o kodėl gi negyventi Vilniuje?

Jis tikino, kad nors tuo metu dirbo Kaune, tačiau atstumas tarp dviejų miestų nėra didelis – vos 100 kilometrų:

„O dabar viskas taip susidėliojo, kad dirbu ir Kaune, ir Vilniuje. Tad buto įsirenginėjimo eigoje jau ėmiau jį rengti sau.“

Tarpusavyje derino klasiką ir modernumą

Arūnas pasakojo, kad jo butas nėra labai didelis. Patalpos namo viduje sudaro 55 kv. m., o apvalus balkonas, iš kurio matosi vidinis kiemas, prideda dar 10 kv. m..

REKLAMA

Tačiau visas šias patalpas reikėjo įrengti taip, kad jos derėtų prie pačios namo auros: „Man turėjo susišaukti buto interjeras su namo eksterjeru.

Dėl to namo išvaizda davė toną mano butui. Ėmiau dairytis tokių detalių, kurios man primintų prancūzišką stilių.“

Tokiu būdu Arūnas ėmė derinti klasikinį stilių su moderniu. Skirtingos detalės turėjo atliepti tai vieną, tai kitą stilių ir apjungti vienos kitas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano namų stilius – moderni klasika. Pavyzdžiui, mano sofa yra visiškai moderni, o sietynas – absoliuti klasika.

Nežinau, kiek man pavyko suderinti šiuos du stilius tarpusavyje, tačiau galutinis rezultatas man patinka. O visa kita yra skonio reikalas.“

Namų neįsivaizduoja be dviejų detalių

Arūno namai pasižymi tuo, kad juose gausu antikvarinių detalių, ypatingų, dar nematytų dizainų baldų ir aukso spalvos. Tačiau be dviejų komponentų Arūnas savo namų neįsivaizduoja.

REKLAMA

Apie pirmąją detalę Arūnas pasakojo, kad žinojo, jog ji vieną dieną bus jo namuose dar iki atsikraustant į šį butą:

„Jaučiau, kad kai gyvensiu sekančiame bute, tai norėsiu, kad sietynas būtų akcentas. Taip ir yra. Kai tik įeini į namus – akys krypsta į jį. Sietynas yra klasikinės formos ir galbūt netgi didesnis negu turėtų būti. Tačiau, kadangi lubų aukštis yra 3,7 metro, tai jis namuose puikiai įsikomponuoja.“

REKLAMA

Dar vienas Arūno mylimas namų komponentas yra moderni sofa. Tai – jo pasididžiavimas, kuri puikiai varijuoja ir išlaiko balansą tarp modernaus ir klasikinio stiliaus.

„Sofa yra didelė – 3,2 metų ilgio. Ji yra odinė ir rankų darbo. Tad man patinka ta sąsaja tarp klasikinio sietyno ir modernios sofos“, – akcentavo jis.

Pasak pašnekovo, abi šios detalės ir namų kėdės yra italų dizainerių gamybos. O visos kitos likusios namų detalės – lietuvių dizainerių gamybos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buto įrengimo kaina

Arūnas pokalbio metu neslėpė, kad biudžetą butui buvo numatęs gana nemažą. Tiesa, iš pradžių, iki jį įrengiant, jis buvo gana nedidelis.

„Maniau, kad bus 500 eurų už kvadratinį metrą. Tačiau ten tebuvo plikos sienos“, – sakė vyras.

Tačiau jau pradėjus įsirenginėti būstą, jo kaina stipriai pakilo. Arūnas pasakojo, kad taip nutiko, nes vis sulaukdavo pasiūlymų iš meistrų, į namus įkomponuoti vieną ar kitą detalę.

REKLAMA

Visgi, kadangi namus vyras kūrėsi sau, jis norėjo kokybės. Dėl to vėliau pasirodžiusi kaina jo nenustebino:

„Visa tai buvo pasirinkimas. Kadangi viską dariausi sau, norėjau kokybiškesnių ir prabangesnių medžiagų. O visa tai, automatiškai, atsispindi ir biudžete.“

Dėl to dabar buto kvadrato įrengimo kaina yra pakilusi nuo šimtų eurų už kvadratą iki tūkstančių. Jis pasakė, kada kvadrato kaina pasiekė savo „lubas“: „Kvadrato įrengimo kaina baigėsi jau ties 2 000 eurų.“

REKLAMA

Pasidalijo auksiniais patarimais

Arūnas neslėpė, kad įsirengti butą taip, kaip nori – sudėtingas procesas. Dėl to jis pasidalijo keliais patarimais, kurie gali pagelbėti tiems, kurie norėtų panašiai įsirengti savo namus.

„Patarčiau neskubėti, o ypač atsirenkant meistrus ir dizainerius. Svarbu žinoti, ką prieš tai yra kūrę tie meistrai ar dizaineriai. Dėl to nepabijokite paprašyti parodyti, galbūt darbus galima ir fiziškai apžiūrėti.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis gerų meistrų sutaria su buvusiais darbdaviais, tad jeigu viskas gerai, laiku padaryta, tai mielai dalijasi tam tikrais patarimais ir įžvalgomis.“

Jis pridėjo, kad šiame procese svarbu neužmiršti kantrybės, mat netikėtumų būna visuomet – „vėlavo ne tik meistrų darbas, tačiau ir užsakymai: nuo stalų iki smulkmenų“. Dėl to Arūnui namus įsirengti truko daugiau nei metus.

Dar vienas pašnekovo patarimas skaitytojams – susižinoti viską, ką tik galima prieš renkantis medžiagas, kurios bus naudojamos namuose.

Nors Arūno bute gausu aukso dalelių, tačiau čiaupą jis pasirinko pagamintą iš žalvario: „Tikrai nepatariu jo niekam imti. Jis oksiduojasi susilietęs su vandeniu ir dabar yra tikra vargo vakarienė jį prižiūrint.

Svarbu, kad daiktai tarnautų jums, o ne jūs tarnautumėte daiktams. Tad svarbu patogumas, kokybė ir ne tik grožis, bet ir funkcionalumas.“

ruZkij mir ir pigus kičas kieviename kvadratiniame ir kubiniame centimetre.
Nesuprantu straipsnio tikslo
Nesuprantu straipsnio tikslo
Turėjo pinigų pasidarė pagal savo suvokimą ir pinigus. Čia vargšus komunalkėse panervuot. Buki sadistai.
Visiška beskonybė ir nulis jaukumo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų