Apie tai, kad rūkytos mėsos produktus iš anksto užsisakius galima įsigyti vienoje Klaipėdos prekybos centro automobilių aikštelėje, buvo skelbta „Facebook“. Apie galimus pažeidimus ir įtartiną veiklą VMVT pranešė akylūs vartotojai.
Trys pažeidimai vienu metu
Atvykusiems patikrinti inspektoriams A. N., prekiavusi rūkytais mėsos produktais – kumpiais, nugarine bei lašiniais, dokumentų, pagrindžiančių vykdomą veiklą, pateikti negalėjo. Kiaulienos gaminiais ji prekiavo neturėdama ženklinimo etikečių, be lydimųjų atsekamumą bei tinkamumo vartoti terminus įrodančių dokumentų.
Įvairūs kiaulienos produktai buvo parduodami neužtikrinant maisto produktų higieninių sąlygų – jie atvirai buvo laikomi bagažinėje, plastikinėse dėžėse, aplinkui buvo pašalinių daiktų.
Neregistruota gamintoja aiškino žalią mėsą pirkusi iš parduotuvės, o paruošusi ir išrūkiusi namuose. „Facebook“ socialiniame tinkle iš anksto paskelbė laiką ir vietą, kada pirkėjai gali atvykti nusipirkti, prekybą vykdė savaitgalį.
„Nepaisant to, kad mažiesiems maisto gamintojams VMVT taiko supaprastintas sąlygas veiklai, vis dar identifikuojame mėginančius „prasmukti“ ir produktus gaminti ar jais prekiauti nelegaliai, nesilaikant teisės aktų reikalavimų.
Šis atvejis parodo ir pirkėjų patiklumą, kuomet buvo perkama nežinia iš ko ir neaišku kokiomis sąlygomis paruoštą produkciją, iš nepatikrintos žaliavos, rizikuojant patirti sveikatos sutrikimus. Norime akcentuoti, jog maisto gamyba tiesiogiai susijusi su žmonių sveikata, o tikimybė sunegaluoti nuo nelegaliai parduodamų ypač gyvūninės kilmės maisto produktų yra gerokai didesnė.
Todėl visiems privalu elgtis atsakingai – tiek gamintojams ir prekiautojams laikytis įstatymų, tiek ir pirkėjams – nepirkti produktų iš atsitiktinių prekeivių, nerizikuoti įsigyti nesaugių ar nekokybiškų gaminių, kuriais prekiaujama nesilaikant net elementarios higienos ar tinkamų laikymo sąlygų“, – sako Mindaugas Kašinskas, VMVT Priežiūros departamento Klaipėdos apygardos priežiūros skyriaus vedėjas.
Dar patikrinimo metu šiai prekiautojai buvo priminta, kokiu būdu reikia įteisinti gyvūninio maisto tvarkymo mažais kiekiais veiklą, kokie dokumentai tam reikalingi bei paaiškinta, kad kilus daugiau klausimų VMVT specialistai visuomet pasirengę konsultuoti.
VMVT atkreipia vartotojų dėmesį ragindama maisto produktus pirkti iš patikimų – oficialiai savo veiklą įregistravusių gamintojų, kurių parduodami maisto produktai atitinka maisto saugos ir kokybės reikalavimus. Norint pasitikrinti, ar prekiautojas dirba legaliai ir turi reikiamus dokumentus, galima VMVT svetainėje esančiame Maisto tvarkymo subjektų registre.
Šaltinis: Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!