Neringos mama gulėjo Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose, neurologijos skyriuje dėl to, nes jai labai skaudėjo ir tirpo trys vienos rankos pirštai. Dėl šio skausmo moteriai buvo leidžiami vaistai nuo skausmo, kurie skausmą nuėmė, tačiau tirpimo ne.
Iš pradžių moteris nusiskundimų dėl vaistų injekcijų neturėjo, viskas praeidavo sklandžiai – jai suleisdavo vaistus, skausmas praeidavo ir jokių žaizdų nelikdavo. Tačiau medikamentų leidimas paskutinę dieną prieš, išleidžiant namo, buvo kitoks:
„Mama pasakojo, jog paskutinį sykį, kai jai slaugytoja suleido vaistus, jai labai skaudėjo. Iš karto mamai pasakiau, kad reikėjo šitą pasakyti slaugytojai, tačiau ji tylėjo.
Mano mamos žaizdą jau apžiūrėjo gal 8 skirtingi gydytojai, nes ir mūsų kaimynai yra gydytojai, todėl pasirodėme ir jiems. Visi yra pakraupę ir nežino ko griebtis – pirmą kartą mato tokį dalyką. Vieni gydytojai sako, kad galėjo pataikyti į nervą, kiti – kad paviršutiniškai leido vaistus, o treti sako, kad galėjo pataikyti į kraujagyslę.
Žaizda atsirado tą pačią dieną, kai jai suleido vaistus, o gydytojai pamatę ją – tiesiog išleido namo, išrašę vaistą. Labai atmestinas darbas, kaip taip gydytojai gali dirbti“, – nusivylimo neslepia Neringa.
„Nebežinome, ko griebtis“
Moteris pasakoja, kad jos mamai žaizda neišnyksta jau visą mėnesį ir jokie išrašyti vaistai nepadeda.
„Lankomės pas dermatologus, jie uždeda specialius pleistrus, tačiau žaizda visiškai negyja. Ligoninėje dar buvo išrašytas ir kitas vaistas, tačiau savaitę panaudojus šį vaistą situacija visiškai nepagerėjo – niekas nepasikeitė.
Apsilankėme pas gydytojus Klaipėdoje, ten jie atliko tyrimus ir rentgeną, išrašė dar vieną naują vaistą ir išleido namo gydytis, tačiau dar po vienos savaitės ant žaizdos atsirado ir mažos pūslelės. Jau nebežinome, ko griebtis ir kur ieškoti gydymo. Jau visą mėnesį kas antrą dieną važinėjame pas gydytojus. Kiek tai gali tęstis?“ – su liūdesiu kalba moteris.
Neringos mama nebegali gyventi pilnavertiško gyvenimo, nes žaizdą moteriai labai skauda. „Ligoninėje paėmė mėginį tam, kad pažiūrėtų, ar nebus jokių pažeidimų, tačiau atsakymo dar nesulaukiame iki šiol.
Mamai labai skauda, jos viena ranka operuota, todėl negali pamiegoti ant dešinės pusės, o ant kairės pusės sėdmenų yra ši žaizdą, todėl negali miegoti ir ant kairės. Mama niekada nepailsi“, – tikina Neringa.
Naujienų portalas tv3.lt dėl šios situacijos kreipėsi į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas:
„Neturime paciento leidimo kalbėti – mūsų specialistai neturi jokios galimybės konsultuoti hipotetinių atvejų ar jų komentuoti“, – teigiama raštu pateiktame atsakyme.
Skubiosios pagalbos skyriaus vedėjo komentaras
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyriaus vedėjas Paulius Uksas, išklausęs Neringos mamos situaciją teigia, jog dėl medikamentų suleidimo tokios žaizdos neturėtų būti.
„Dėl medikamentų suleidimo, taip neturėtų būti, galbūt ten yra kitokios problemos. Nuo kateterio ar vaistų suleidimo, toje vietoje gali atsirasti paraudimas ar mėlynė – tai yra visiškai normalu.
Jei yra duriamas kateteris, kadangi jis yra duriamas į veną, ta vieta gali ir pakraujuoti – tai įprastas dalykas“, – naujienų portalui tv3.lt pakomentavo P. Uksas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!