Piktų komentatorių neapsikentusi žinoma moteris socialiniame tinkle „Instagram“ pasidalijo istorijų serija, kurioje iškėlė opią Lietuvos problemą.
Įrašais sutiko pasidalyti ir su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Įrašuose atlikėja pasakojo, kad po 3 mėnėsių praleistų svetur ir sugrįžus į Lietuvą, pamačiusi komentarus patyrė šoką.
„Sekmadienį grįžau iš Prancūzijos, o pirmadienį kilo didelis ažiotažas dėl įvykio, kuris atsitiko ir kurį aš pakomentavau labai trumpai, labai smulkiai. Sulaukiau daug dėmesio, kurio nesitikėjau. Nenorėjau niekaip piarintis, reklamuotis, kaip galėjo atrodyti kitiems. Prisidėjau prie bendros minios kartu užjausti, pagerbti tuos žmones, kurie išliko gyvi ar iškeliavo.
Trumpai tariant įvyko įdomus dalykas, kurio aš tikrai nelaukiau. Nuskambėjau su ta naujiena kartu per visą Lietuvą. Skambino ir iš televizijos, bet sakau, ką aš jums ten papasakosiu jei pati nelabai kažką žinau, bet nelaikau jokio pykčio nei ant televizijos, nei laidų. Gavosi taip, kad išėjo straipsniai ir kartu su naujiena mano vardas“, – pasakojimą pradėjo ji.
Šokiravo komentarai
Moteris patikino, kad pikti komentarai, neapykanta liejama ne tik ant jos, bet ant kiekvieno žmogaus.
„Komentarai po straipsniais, tai nei juoktis, nei verkti. Truputėlį gal ir kultūrinis šokas po trijų mėnesių grįžus į Lietuvą. Buvau užmiršusi tą srutų pylimą ant savęs. Vėl ant manęs varymas nesuprantu nei dėl ko, nei ką aš padariau jiems. Atrodo žmonės ir to intelekto nesužaloti, kai pažiūri jų nuotraukas ir visa kita, bet va reikia užvaryti užgauti, pažeminti, paminti tą žmogų, apie kurį rašo. Ir čia tikrai ne apie mane vieną. Kiek paskaitai komentarus po kiekvienu straipsniu – košmaras“, – tęsė moteris.
Ji pabrėžė, kad padidėjęs nelaimių skaičius Lietuvoje gali būti pasekmė žmonių neapykantos.
„Aš galvoju, kur tie žmonės gyvena? Su kuo jie bendrauja? Ką jie valgo, kad jie taip drįsta? Leidžia sau menkinti kitą žmogų. Ar jie turi vaikų? Ar jie savo vaikus irgi taip moko? Man kilo begalė klausimų viduje. Tai, kas vyksta Lietuvoje – žmogžudystės, savižudybės, pagrobimai ir kt. manau, kad tai yra pasekmė viso to, ką mes kalbam, transliuojam, vieni į eterį, kiti klaviatūros riteriai. Manau, kad tai ir yra pasekmės.
Mes visi aplink, tie patys klaviatūros riteriai stebisi, kas čia vyksta, kodėl taip vyksta... Aš galiu pasakyti vieną. Aš nemačiau, kad tokia neapykanta vienas kitam būtų kažkur kitur. Nėra niekur tokios neapykantos žmogui, kaip pas mus Lietuvoj
Kas vyksta? Kas yra negerai? Ar tai persiduoda iš kartos į kartą? Kame yra šaknys?“, – dėstė Mia.
Atsiriboja nuo viešumos
Moteris tvirtai apsisprendė, kad kuriam laikui nori nuo to atsiriboti nuo viešumos ir apsaugoti save nuo negatyvo.
„Buvau išvykusi į Prancūziją ir tikrai daug žurnalistų klausė gal norėtumėte pasidalinti kažkuo, bet daugelį interviu ir laidų teko nutraukti, atidėti neribotam laikui ir jose nedalyvauti. Neturiu nieko prieš žurnalistus, prodiuserius, televizijos laidų vedėjus. Atėjo man viduje laikas, kad nenoriu negatyvo, nes tai tiesiogiai veikia mane ir mano šeimą.
Tą būseną aš pasirinkau, nes nenoriu negatyvių dalykų, negatyvių laidų, nenoriu kalbėti apie bėdas. Čia jau yra ne apie mane. Žmonės keičiasi. Kokia Mia buvo anksčiau, jos seniausiai jau nebėra. Šiandien esu kitoks žmogus, kitaip mąstau. Tai, kas buvo svarbu, tapo nebesvarbu arba atvikrščkiai. Žinomumas, pigus populiarumas, blizgučiai, kurie yra labai laikina, asmenybei nepadės augti, o tave nuris žemyn. Tai yra mano praeitis. Šiandien aš esu visiškai kitokia.
Reziuomuojant temą noriu pasakyti, kad nenoriu kalbėti apie negatyvius dalykus ir pergalvojau, kad noriu keisti savo turinį. Noriu, kad jis būtų prasmingas ir naudingas mums visiems“, – kalbėjo žinoma moteris.
Ji taip pat pabrėžė, kad neigiami žodžiai, mintys yra mūsų kiekvieno pačių atsakomybė, o kartais išsakyta kritika gali atnešti liūdnų rezultatų.
„Mes visi turime jausti atsakomybę už išsakytus žodžius. Ne visi žmonės aplink mus yra stiprūs. Vieni išgyvena mažiau, kiti, deja, renkasi kitokį kelią. Dėl tos priežasties esame pirmi pasaulyje pagal savižudybių skaičių. Todėl visus raginu atsibusti ir gerai pagalvoti prieš kalbant ar rašant savo mintis. Kodėl tai vis dar nėra traktuojama kaip psichologinis smurtas? Juk realiai taip ir yra.
Kodėl tie žmonės, kurie spjaudosi ir užgaulioja kitą žmogų gali tai nesustodami daryti? Aš nekalbu apie save. Aš per 20 metų bunant scenoje mačiau visko. Bet juk užgauname ne tik komentarais. Gyvenime tai vyksta ne tik po straipsniais.
Todėl kiekvienas turi prisiimti atsakomybę už kito žmogaus psichologinę būseną, jei jie sau leidžia tai elgtis. Aš iš visos širdies tikiu, kad ateis tokia diena, kai viskas pasikeis. Bet laikas pradėti keistis, nes tai, kas vyksta dabar nežada nieko nieko gero mūsų visuomenei. Tai rodo, kad žmonės galbūt serga dvasiškai“, – naujienų portalui tv3.lt pridėjo ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!