• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasaros sezonui prasidėjus, vis daugiau žmonių susirūpino atostogomis. Kadangi pandemija iš pasaulio dar niekur nepasitraukė, dalis lietuvių ilsėtis nusprendė Lietuvoje ir atostogoms rinksis jau pamėgtą Palangą. Čia poilsiautojai sutinkami su daug naujovių ir kartu dėl to ūgtelėjusiomis kainomis.

Vasaros sezonui prasidėjus, vis daugiau žmonių susirūpino atostogomis. Kadangi pandemija iš pasaulio dar niekur nepasitraukė, dalis lietuvių ilsėtis nusprendė Lietuvoje ir atostogoms rinksis jau pamėgtą Palangą. Čia poilsiautojai sutinkami su daug naujovių ir kartu dėl to ūgtelėjusiomis kainomis.

REKLAMA

Kone populiariausia lietuvių atostogų kryptis Lietuvoje – Palanga. Šis kurortas poilsiautojų yra mėgstamas visais metų laikais, o vasarą įprastai miestas tiesiog šurmuliuoja.

Vis dėlto šiemet kurortas poilsiautojus pasitinka ūgtelėjusiomis kainomis. Karantino metu įgyvendinę daugybę naujovių kai kurie viešbučiai kainas pakėlė iki 7 proc.

Kainos – nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų

Tarptautinėje apgyvendinimo paslaugų užsakymo internetinėje platformoje booking.com galima rasti įvairių apgyvendinimo pasiūlymų. Gausu ir paprastų kambarių su bendrais patogumais svečių namuose, netrūksta ir prabangių viešbučių pasiūlymų.

REKLAMA
REKLAMA

Viena naktis vienam asmeniui artimiausią savaitgalį įvairiose apgyvendinimo įstaigose Palangoje gali kainuoti nuo keliolikos iki kelių šimtų eurų. Kaina, kaip žinia, priklauso nuo daugybės faktorių: atstumo iki jūros centro, nuo apgyvendinimo įstaigos tipo, lygio, ar į kainą įskaičiuotas maitinimas ir t.t.

REKLAMA

Vienas pigiausių sistemoje rastų pasiūlymų – 15 eurų už naktį. Tiesa, už tokią sumą kambariu, ko gero, teks dalintis su kitu žmogumi. Siūloma apsistoti kambaryje su dviaukšte lova.

Į kainą yra įskaičiuotas nemokamas belaidis internetas, svečių namų klientai gali naudotis bendromis virtuvėmis, tualetais, dušais ir kitomis erdvėmis.

Tiesa, svečių namai nėra prie pat jūros – juos pasiekti pėsčiomis gali užtrukti maždaug pusvalandį.

Pažiūrėjome ir kiek brangesnius variantus. Vienas skelbimas siūlo netoli Palangos centro apsistoti už 38 eurus nakčiai. Nurodoma, kad kambarys yra 16 kvadratinių metrų dydžio, jame stovi dvigulė lova, sofa, ant kurios irgi gali miegoti žmogus. Kambaryje stovi stalas, šaldytuvas, spintelė, veidrodis, mikrobangų krosnelė ir televizorius.

REKLAMA
REKLAMA

Skelbime rašoma, kad svečiai dar gali naudotis ir kieme esančia kepsnine. Į kainą taip pat įskaičiuotas automobilio parkavimas uždarame kieme bei internetas. Tiesa, ir čia tualetai bei vonios yra bendri.

Viename netoli Palangos centro esančiame viešbutyje apsistoti vienai nakčiai kainuotų 80 eurų. Čia jau gautumėte kambarį su privačiu tualetu ir vonia, taip pat į kainą yra įskaičiuoti ryte į numerį pristatomi pusryčiai bei galimybė apsilankyti viešbutyje esančiame SPA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo čia iki jūros nueiti užtruktų maždaug dešimt minučių.

Kone vienas iš brangiausių pasiūlymų booking.com sistemoje – vos pora šimtų metrų nuo jūros esantis viešbutis. Čia naktį praleisti siūloma už daugiau nei 300 eurų. Tiesa, kambarys, kurį gautumėte, galėtų talpinti tris asmenis.

Į kainą įskaičiuoti pusryčiai, siūlomas numeris yra didelis ir turi balkoną, kavos aparatą bei kitus patogumus.

Sistemoje pasirinkus kitą datą, pavyzdžiui, vieną iš liepos mėnesio savaitgalių, kaina žymiai padidėja. Jei ta pati nakvynės vieta birželį kainuoja 15 eurų, tai liepos savaitgaliui kaina jau 17 eurų už naktį. 

REKLAMA

Viešbutis, birželį siūlęs nakvynę už 80 eurų nakčiai, liepos savaitgalį apsistoti leistų už 100 eurų.

300 eurų už nakvynę prašęs viešbutis liepą jau prašo 500 eurų už naktį.

Rugpjūtį kainos taip pat išlieka didesnės.

Viešbučiai ir restoranai pristatė naujienų, dėl jų kainos kiek pakilo

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė sako, kad vasaros sezoną viešbučiai sutiko atsinaujinę, o apgyvendinimo kainos dėl pristatytų naujienų šiek tiek pakilo.

REKLAMA

Dalis viešbučių bei restoranų karantino laikotarpį, kai jų veikla buvo draudžiama, išnaudojo atnaujinimams įgyvendinti. 

„Tiek viešbučiai, tiek restoranai vykdė įvairiausius kosmetinius remontus ir plėtros darbus. Kai kas įrengė kambarius vietoje konferencijų salių, kai kas plėtė restoraną, keitė savo interjerą. Tokių pavyzdžių yra nemažai.

Taip pat pandemijos metu atsirado poreikis nuotoliniam darbui. Žodis darbostogos jau yra mums visiems, taip pat ir mūsų kurorte žinomas. Atsirado naujų erdvių, viešbučiai perorientavo savo konferencijų centrus, pritaikydami šiai paklausai“, – tv3.lt komentuoja I. Valaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karantino metu kai kurie viešbučiai savo SPA centrams nupirko naujos įrangos, dėl kurios svečiai galės pasilepinti naujomis kūno ar veido terapijomis.

Palangos mieste atsirado ir nauja paslauga „Labas, jūra!“ Nuo šios vasaros su vaikais atvykę tėvai turi galimybę palikti savo vaikus edukacijos studijoje, kurioje jiems siūlomi įvairūs užsiėmimai – žygiai, sporto užsiėmimai, šokiai, dainos, meditacija, skaitymas ir t.t.

Tiesa, ši paslauga mokama, dienos narystė kainuoja 65 eurus, bet yra galimybė sudaryti individualią narystę ir gauti individualią kainą. Mėnesio narystė kainuoja 649 eurus.

REKLAMA

Palangos restoranai karantino metu atliko daug atnaujinimų. Buvo tokių, kurie visiškai pakeitė siūlomų patiekalų sąrašus.

„Daug kas investavo į terasų plėtrą, kosmetinius remontus viduje, generalinius remontus, į įrangos atnaujinimą, visiškai naujo meniu sudarymą pasitelkiant profesionalius šefus. Yra objektų, kurie visiškai pakeitė meniu. Tai yra investicijos ir jos irgi turi atsipirkti. Galbūt aukštesnė kokybė yra suplanuota su to naujo meniu paleidimu, tai viskas atsiliepia ir kainose“, – sako I. Valaitienė.

REKLAMA

Šiuo metu, lyginant su praėjusių metų tokiu pačiu laiku, pastebimas maždaug 5–7 proc. apgyvendinimo paslaugų kainų pakilimas.

„Nepaisant pandemijos tos kainos neženkliai kildavo, kadangi kiekvienais metais turime maisto produktų žaliavų kainų augimą, kitų paslaugų iš tiekėjų kainos neženkliai auga su kiekvienais metais. Jei ne kasmet, tai kas dvejus“, – aiškina I. Valaitienė.

Specialistė sako, kad kainų pokyčio poilsiautojai akivaizdžiai pajusti neturėtų. Poilsiautojai esą mato kainų augimus, bet drastiškai į tai nereaguoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir įprasta, vasaros sezonui prasidėjus, kainos pakyla.

Svarbu poilsį planuoti iš anksto

Paklausta, kokių patarimų turėtų savo atostogas planuojantiems praleisti Palangoje žmonėms, I. Valaitienė sako, kad svarbu poilsį planuoti iš anksto. Taip galima rasti ir labiausiai lūkesčius atitinkančių apgyvendinimo vietų, ir pasiderėti dėl kainos.

„Pirmiausia reikėtų nuspręsti, ko nori šeima, kokių atostogų. Kokiame objekte – ar jie nori didesniame, kur yra didesnis svečių srautas, ar jie nori ramaus, tik šeimyninio poilsio. Kelių žvaigždučių viešbutyje jie nori tų paslaugų, kokių paslaugų jie po to objekto stogu norėtų sulaukti, kad nereikėtų kažkur vaikščioti.

REKLAMA

Susigalvojus, kokio objekto jie nori, ieškoti pagal tai, kiek yra šeimos narių, nes nuo to priklauso kaina. Planuojant išsirinkti du–tris labiausiai patinkančius objektus, kokių pagal savo lūkesčius norėtų ir tada tiesiog žiūrėti, kas kokių pliusų ir minusų turi“, – pasakoja I. Valaitienė.

Pašnekovė sako, kad poilsiauti į Palangą atvykstantys žmonės paprastai apsvarsto atstumą nuo viešbučio iki jūros, kai kam yra svarbu ir atstumas iki miesto centro.

REKLAMA

Dalis poilsiautojų, atvykusių su šeima mieliau renkasi šeimyninius numerius, o kitiems esą pakanka standartinių kambarių.

I. Valaitienė teigia, kad atostogas pradėjus planuoti iš anksto, galima sutaupyti.

„Viena, galima atvirai paprašyti nuolaidos, jei tai yra konkreti šeimos viešnagė ir tai yra daugiau negu trys paros, penkios, septynios – kiekvienas objektas daro skirtingas nuolaidas. Bet paprašyti nuolaidos derinantis visada galima.

Didelė tikimybė (rasti pigesnių variantų – aut. past.) todėl, kad dabar, kai dar nėra didelis užimtumas, yra vienokios kainos. Kai jau pasiūloje liks tik keletas laisvų kambarių, viešbučiai kelia kainas, nes yra didelė paklausa. Kai dar yra daugiau neužimtų vietų, yra vienokios kainos ir mes jų taip nekeliame. Kai lieka keli kambariai ir visi jų nori, tai natūralu, kad kaina gali pakilti“, – aiškina pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

I. Valaitienės teigimu, vis dėlto pastebima, kad išankstinių rezervacijų kol kas nėra daug. Žmonės vis dar nėra apsisprendę, kur praleis atostogas, tad rezervuotis kambarių vasarai neskuba.

„Pandemija padarė tokį negerą dalyką – svečiai nėra linkę iš anksto rezervuoti. Vasarai rezervacijų tikrai visi turi, jų po truputį daugėja, tačiau šiuo metu yra rezervacijos įsibėgėja. Dar gyvename karantine, dar yra daug apribojimų, yra daug niuansų, svečiai galvoja, ar atsivers užsienio šalys ir ten planuos atostogas, ar, vis tik, teks dar atostogauti čia, Lietuvoje.

Šie faktoriai iššaukia delsimą, užlaikymą. Nors ir dėliojasi tos rezervacijos, jos nevyksta taip, kaip seniau. Kad nėra vietų, tokio gando paleisti negalima“, – sako I. Valaitienė.

Šiuo metu daugiausiai rezervacijų sulaukta birželiui, tačiau jau gaunama užsakymų ir liepai bei rugpjūčiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų