Anot kūrinio autoriaus Tautrimas-Onsa, jis nuo pat vaikystės domėjosi aviacija ir astronomija, todėl visi procesai, susiję su pirmojo lietuviško palydovo kūrimu, jam buvę nepaprastai įdomūs.
„Šio muzikinio kūrinio sudėliojimas buvo neeilinė patirtis. Visas ritmas ir pagrindiniai harmonijos elementai sukurti panaudojant palydovo „LituanicaSat-1“ vibracijos testų metu įrašytais garsais“, – pasakoja Tautrimas. Kūrinio autorius teigė, kad visas kūrybinis procesas užtruko apie dvi savaites. Buvo padarytos trys demonstracinės versijos ir tik vėliau pasirinkta viena, kurią atlikėjas ir nori pristatyti Lietuvos klausytojams. „Noriu, kad šiuo istoriniu įvykiu, Lietuvos tapimu kosmine valstybė, didžiuotųsi visi. Ne tik tie, kurie kuria aukštąsias technologijas. Ne tik tie, kurie domisi kosmosu, bet ir tie, kuriems patinka savo rytą pradėti įsijungus mylimus atlikėjus ar muzikinius kūrinius“, – sako dainininkas Tautrimas.
Pasak „LituanicaSat-1“ misijos vadovo Vytenio išgirdus šį Onsa muzikinį kūrinį, visa komanda įsitikino, jog palydovas svarbus visiems Lietuvos gyventojams. „Labai džiaugiamės, kad mūsų palydovu ir šiuo Lietuvai svarbiu įvykiu domisi visi“, – šypsojosi V. Buzas. – „Dabar šis kūrinys grojamas mūsų mobiliuose telefonuose, mašinose, namuose ir net laboratorijoje kur buvo kuriamas palydovas.“
Į atvirą erdvę vienas iš pirmųjų lietuviškų palydovų „LituanicaSat-1“ paleistas 2014 m. vasario 28 dieną, iš Tarptautinės kosminės stoties, 9:30 Lietuvos laiku. Jau 10:45 radijo švyturėlio siunčiamą Morzės kodu užšifruotą signalą pagavo ir užregistravo vokietis Mike Ruprecht, po 5 minučių, palydovui priartėjus prie Lietuvos, signalas buvo išgirstas ir „LituanicaSat-1“ žemės stotyje, įrengtoje VU radijo mėgėjų klube. Atsiųsta informacija parodė, kad palydovas sėkmingai pradėjo 6 mėnesius truksiančią misiją. Tai buvo pirmoji žinutė, atkeliavusi iš kosmoso, pasiųsta nepriklausomoje Lietuvoje pirmą sykį sukurto dirbtinio Žemės palydovo.
Primename, kad vienas iš pirmųjų palydovų šalies istorijoje „LituanicaSat-1“ ilgiau nei 6 mėn. skries atvirame kosmose, 400 kilometrų aukštyje, 8 kilometrų per sekundę greičiu.
Apsilankę svetainėje www.kosmonautai.lt galite registruotis ir turėti savo asmeninį pikselį pirmoje lietuviškoje nuotraukoje iš kosmoso, kurią ketinama padaryti palydovu „LituanicaSat-1“.
Onsos daina: