• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdančiųjų – socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ – koalicijos taryba antradienį beveik galutinai susitarė dėl kai kurių mokesčių pertvarkos, pranešė premjeras Gintautas Paluckas. 

Valdančiųjų – socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ – koalicijos taryba antradienį beveik galutinai susitarė dėl kai kurių mokesčių pertvarkos, pranešė premjeras Gintautas Paluckas. 

REKLAMA

Jis patvirtino, kad su kai kuriomis išlygomis bus siūlomas visuotinis NT mokestis, vienu punktu didesnis – 17 proc. pelno mokestis, 12 proc. PVM lengvata vietoj 9 proc., taip pat trys gyventojų pajamų mokesčio tarifai, nepriklausomai nuo pajamų šaltinio, o tik nuo jų dydžio, – tai yra 20, 25 ir 32 proc., 10 proc. draudimo mokestis ir 5 proc. jo lengvata.   

Pasak premjero, galutiniai skaičiai ir tarifai paaiškės po to, kai Finansų ministerija pateiks tikslesnius skaičiavimus. 

„Pasvėrėme koalicijos politinę valią juos (mokesčių pokyčius – BNS) įgyvendinti ir dabar eisime kalbėtis su socialiniais partneriais, su visuomenės grupėmis ir mėginsime pristatyti siūlomų tam tikrų mokestinių pakeitimų modeliavimą ir poveikį tiek asmens finansams, tiek verslui, tiek atskiriems sektoriams“, – po koalicijos tarybos posėdžio žurnalistams Seime teigė G. Paluckas. 

Kaip anksčiau ratė BNS, taryba ketino svarstyti pasiūlymus dėl gyventojų pajamų (GPM), pelno, draudimo, nekilnojamojo turto (NT) mokesčių, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų. 

Apmokestinant NT siūloma iki 200 tūkst. eurų vertės turtui taikyti 0,1 proc. tarifą, daliai nuo 200 tūkst. iki 400 tūkst. eurų – 0,2 proc. Svarstomi ir 0,5 proc., 1 proc. ar 2 proc. tarifai brangiam turtui. Pirmajam būstui, socialiai remtiniems žmonėms, oficialiai nuomojantiems būstą būtų taikomas 50 proc. mažesnis tarifas. Nenaudojamą apleistą NT siūloma apmokestinti 4 proc. tarifu. 

REKLAMA
REKLAMA

G. Paluckas neatsakė į klausimą, ar bus skirtingas turto miestuose ir kaimo vietovėse apmokestinimas. 

BNS žiniomis, dar svarstoma nustatyti ir žemiausią NT mokesčio ribą eurais, iki kurios gyventojai jo nemokėtų. 

Be to, siūlomi trys GPM tarifai – 20 proc. – pajamoms iki 36 metinių VDU (pagal pernai trečiojo ketvirčio VDU rodiklį – 80,6 tūkst. eurų), 25 proc. – iki 60 VDU (134,3 tūkst. eurų) ir 32 proc. – virš 60 VDU. Valdantieji nebesvarsto papildomo 8 proc. tarifą taikyti 120 VDU viršijančioms pajamoms.

REKLAMA

Draudimo įmokas siūloma apmokestinti 10 proc., o lengvatiniu 5 proc. tarifu – kai kurias civilinės atsakomybės įmokas – automobilio ir būsto draudimą, kai jis perkamas su paskola. 

Demokratas Linas Kukuraitis sako, kad dar svarstomas variantas tokias sutartis iš viso atleisti nuo mokesčio.  

Valdantieji susitarė dėl 17 proc. standartinio ir 7 proc. lengvatinio pelno mokesčio. Nuo šių metų jis padidintas nuo 15 proc. iki 16 proc., lengvatinis – nuo 5 proc. iki 6 proc.    

9 proc. PVM lengvatą bus siūloma padidinti iki 12 proc. 

9 proc. PVM lengvata šiuo metu taikoma centralizuotam šildymui, kūrenamoms malkoms, keleivių vežimui visuomeniniu transportu, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, taip pat turizmo sektoriaus apgyvendinimo paslaugoms.

REKLAMA
Lietuva mokestinis rojus milijonieriams?
Lietuva mokestinis rojus milijonieriams?
Per daug apmokestintos mažos ir vidutinės pakamos ir per mažai keliašimtatūkstantinės ir milijoninės metinės pajamos. Vokietijoje, Anglijoje metinės pajamos iki maždaug 11-12 tūkst. eurų neapmokestinamos, didelių pajamų mokesčiai siekia 45 proc., Austrijoje taip pat 12 tūkst, eurų per metys neapmokestinami,o milijoninės metinįs pajamos apmokestinamos 55 proc.
Jokio skirtumo, pasirinksi konservatorius su liberalais ar socialdemokratus su demokratais ir na, vistiek milijonieriai lieka mokesčių rojuje , o pagrindinę mokesčių naštą tempia vidutines pajamas gaunantys....
Manau,tokio dydžio nekilnojamo turto mokesčiai gali sugriauti ne vieno žmogaus gyvenimą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų