Latvijos bendrovės „Palink“ akcininkai praneša esantys pasirengę imtis teisinių veiksmų prieš Latvijos valstybę ir asmenis, atsakingus už teismo sprendimą, kuriuo įmonė buvo paskelbta nemokia. Jeigu atsakingos Latvijos institucijos nedelsiant nesiims priemonių, kad būtų panaikintas minėtas Rygos Kurzemės rajono teismo sprendimas, „Palink“ ketina teisiniu keliu siekti materialinės ir moralinės žalos atlyginimo.
„Keista ir nesuvokiama, kad 21-ajame amžiuje nepriklausomoje Latvijos valstybėje, kuri yra visateisė Europos Sąjungos narė, Rygos Kurzemės rajono teismo teisėjas gali pripažinti bendrovę nemokia, remdamasis 30 tūkst. eurų ieškiniu. Jokio kito teismo nepripažintu ieškiniu, kuris yra ginčijamas kitame Rygos teisme. Jei Latvijos institucijos nedelsdamos nesiims priemonių atšaukti neteisėtą sprendimą pripažinti „Palink“ nemokia, bendrovės akcininkai yra pasirengę imtis teisinių priemonių prieš Latvijos valstybę ir asmenis, atsakingus už šį sprendimą, siekdami materialinės ir moralinės žalos atlyginimo“, – Rygoje surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė Oliver Ortiz, UAB „Palink“ steigėjas ir akcininkas.
O. Ortiz kalbėjo, kad per 20 veiklos metų Baltijos šalyse bendrovė nė karto nebuvo patyrusi tokios didelės ir gėdingos neteisybės. UAB „Palink“ steigėjas daro prielaidą, kad dukterinė bendrovė Latvijoje SIA „Palink“ susidūrė su korumpuotomis manipuliacijomis, dėl kurių kilo grėsmė visam įmonės verslui, investicijoms ir daugiau kaip 1200 Latvijos gyventojų darbo vietoms.
UAB „Palink“ generalinio direktoriaus Marcel Haraszti teigimu, incidentas Latvijoje gali neigiamai atsiliepti visos šalies įvaizdžiui. „Net ir didžiulėms tarptautinėms kompanijoms, siekiančioms investuoti šioje šalyje, veikti laikantis aukščiausių etikos standartų ir kurti darbo vietas Latvijoje, kyla grėsmė be jokio pagrindo būti pripažintomis nemokiomis. Tai – tikras absurdas. Tikimės, kad ši situacija bus greitai išspręsta, nes priešingu atveju, tai gali dar labiau pakenkti Latvijos reputacijai tarp verslininkų ir investuotojų“, – pabrėžia M. Haraszti.
Didžiausios „Palink“ akcininkės kompanijos „Rewe Group“ komunikacijos direktorius Martin Bruning priduria, kad ši istorija siunčia rimtą signalą visai tarptautinei verslo bendruomenei. „Bendrai vertinant, susidariusi padėtis sukėlė rimtų trikdžių verslui ir grėsmę sėkmingai veikiančiai įmonei žlugti vos per porą savaičių. Tai kelia rimtą susirūpinimą ne tik mums, tačiau ir bet kuriam potencialiam investuotojui. Apie kokias ekonomines šalies perspektyvas galima kalbėti, kai užsienio investuotojai atakuojami tokiu būdų? Ar toks yra Latvijos teisinis saugumas?“, – kalbėjo M. Bruning.
Kad sprendimas pripažinti SIA „Palink“ nemokia yra visiškai nepagrįstas, liudija ir įmonės veiklą audituojanti bendrovė „PricewaterhouseCoopers“. Jos atsiųstame rašte teigiama, kad atlikus praėjusių metų bendrovės auditą neaptikta jokių trūkumų, kurie leistų abejoti „Palink“ mokumu.
Lietuvoje šiuo metu viešintis Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius šiandien žiniasklaidai jau pranešė, kad Latvija yra pasirengusi peržiūrėti įstatymą, kuriuo remiantis Latvijos bendrovė „Palink“ paskelbta nemokia.
Nuo savo veiklos pradžios „Palink“ Latvijoje investavo apie 123 mln. eurų (424,3 mln. Lt). Per ateinančius penkerius metus į tinklo plėtrą Latvijoje ir Lietuvoje planuojama investuoti 610 mln. litų. Vien tik šiemet „Palink“ Latvijoje planavo investuoti apie 3 mln. latų (15 mln. Lt), tikėdamasi ilgalaikės investicijų grąžos.
„Palink“ yra viena iš dešimties didžiausių įmonių Baltijos šalyse, turinti stiprų finansinį užnugarį ir pelniusi verslo partnerių, bankų, oficialių institucijų bei vartotojų pasitikėjimą. Didžiausia „Palink“ akcininkė – kompanija „Rewe Group“, viena pirmaujančių bendrovių Vokietijoje ir Europoje. „Rewe Group“ apyvarta 2010 m. viršijo 53 mlrd. eurų; kompanija turi daugiau kaip 310 tūkst. darbuotojų keturiolikoje šalių.