Palangos turizmo informacijos centro direktorės pavaduotoja Egidija Smilingienė balsas.lt papasakojo apie nakvynės Palangoje kainas, poilsiautojų įpročius ir tam tikras tendencijas, kurios susiformavo pastaraisiais metais.
„Lietuviai dažniausiai gyvena privačiame sektoriuje. Jie nuomojasi butus daugiabučiuose, apartamentus, kambarius privačiuose namuose. Vieno-dviejų kambarių butas sezono metu gali kainuoti 150-250 litų už parą.
Jei ieškoma kuklesnių kambariukų, tada pavyksta surasti tokių, kur už nakvynę tenka sumokėti apie 40-50 litų. Kaina priklauso nuo to, kokioje vietoje stovi namas, butas. Svarbu tai, kokia įranga jame yra. Ar atliktas remontas“, - sakė E. Smilingienė.
Pigiausiai, anot jos, gyvena vasarai į Palangą dirbti atvykę žmonės. Dalį jų darbdavys apgyvendina nemokamai, kitiems už parą tenka mokėti 10-20 litų. Suprantama, kad nedaug mokantys jauni žmonės gauna tik lovą ir stogą virš galvos. R. Smilingienė pasakojo, kad praktiškai kiekvieną dieną ateina 2-4 lietuviai, kurie prašo pagalbos, nes neturi, kur apsistoti. Miegoti automobiliuose tokiems iš anksto nakvyne nepasirūpinusiems poilsiautojams netenka. Rasti nakvynę jiems pavyks, tiesa, tas gali užtrukti ir suteikti nemalonių atostogų pradžios įspūdžių.
Pasiteiravus dėl užsieniečių, R. Smilingienė teigė, kad be jokios konkurencijos Palangoje dominuoja poilsiautojai iš Rusijos:
„Dažniausiai į Turizmo informacijos centrą kreipiasi poilsiautojai iš Rusijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Skandinavijos šalių. Per vasarą kurortą aplanko žmonių iš apytiksliai 50 pasaulio šalių. Sulaukiame turistų iš Pietų Amerikos šalių, Ramiojo vandenyno salų, Naujosios Zelandijos.“
Palangoje dominuojantys rusai, priešingai nei lietuviai, dažniausiai renkasi kokybiškesni poilsį. Jie renkasi 3, 4 ar 5 žvaigždučių viešbučius. „Rusai mėgsta apsistoti kelioms savaitėms. Jie pradeda planuoti iš anksto, nes reikia pasirūpinti viza. Lietuviai, savo ruožtu, atostogas linkę susiplanuoti paskutinę minutę.
Palangoje netrūksta vokiečių ir latvių, tačiau jie, priešingai nei rusai, Palangoje užsibūna 2-3 dienas ir keliauja toliau, nuolat migruoja. Tuo tarpu rusai mėgsta poilsį ir organizuojamas turistines išvykas“, - pabrėžė E. Smilingienė.