Taip kasmet Palanga su tam tikromis išimtimis (Naujieji metai, Stintų šventė – aut. past.) panyra į gilų žiemos miegą. Bet yra žmonių, kurie nesiilsi Palangoje, o čia gyvena.
Tad atrodytų logiška, kad pasibaigus sezonui turėtų nurimti ir vietos gyventojų gyvenimo ritmas. Bet, pasirodo, nebūtinai taip nutinka. Paaiškėjo, kad daug palangiškių sprendžia pastaraisiais mėnesiais (o kitų teigimu ir metais – aut. past.) aktualias vietinio vandentiekio problemas.
Kaip nuprausti vaiką?
Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtoje grupėje prasidėjo diskusija tarp Palangos gyventojų. Evelinos vardu prisistačiusi internautė paviešino nuotraukas (jas galite pamatyti nuotraukų galerijoje – aut. past.) ir paliko tokį įrašą:
„Kažin ar ilgai mokėsime už nuleidžiamą rudą vandenį ir nuotėkas??? Juo labiau, kaip reikia kūdikį prausti po tokiu vandeniu??? Palanga, Medvalakio gatvė.“
Netrukus paaiškėjo, kad ši problema aktuali ir daugiau Palangos gyventojų. Viena jų rašė: „Čia, žinok, jau ne pirmi metai taip yra. Pamenu ir praėjusiais metais apie šią temą buvo kalbama ir meras žadėjo spręsti problemą, bet iki šiol niekas neišspręsta, o mokame tokius mokesčius ir kam pasiskųsi..?“
Internautė Audronė savo ruožtu pridūrė: „Pavėsio take taip pat rudas vanduo bėga jau visą savaitę, to dar nebuvo. Vamzdžiai nauji. Kur žiūri ir ką veikia „Palangos vandenys“?! Tiek daug žmonių nusiskundimų, kodėl meras nežiūri, tai rimta ir sveikatai kenksminga problema.“
Atsirado ir tokių, kurie į šią problemą pažvelgė su ironijos kupinu humoru: „Vandentiekis vaišina nemokama gira“, „Čia praturtintas geležimi vanduo, sveika ir naudinga. Ir plaukus nudažo...“, „Po dušo išlipi purvinesnis nei buvai“.
Geros kokybės vanduo
Bendrovės „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis teigė, kad rudas vanduo, deja, yra neišvengiamas, kai vyksta planiniai ar neplaniniai vamzdynų remonto darbai:
„Taip nutinka, kai dėl remonto darbų ar reguliarių patikrinimų tam tikrose atkarpose būna uždaromi vamzdynai, pasikeičia vandens kryptis. Bet galiu užtikrinti, kad Palangos gyventojams tiekiamas geros kokybės vanduo. Aišku, dėl vamzdynuose nusėdusių drumzlių, kartais reikia nuleisti daugiau vandens nei įprastai. Toks vanduo nėra kenksmingas, tiesa, vizualiai jis tikrai gali atrodyti negražiai.“
Anot direktoriaus, kai vykdomi planiniai darbai, tai gyventojai yra perspėjami dėl laikino vandens kokybės pablogėjimo.
„Yra pagal planus plaunamos vamzdynų linijos. Uždaromos tam tikros atkarpos. Bet kuriuo atveju, planinių darbų atveju visada perspėjame gyventojus. Atkreipsiu dėmesį, kad laikinas vandens pablogėjimas nėra kažkoks Palangos išskirtinumas. Turi tas drumzlinas vanduo išbėgti. Taip, kartais šiek tiek daugiau to vandens reikia išleisti. Bet jei prastesnės kokybės vanduo bėga ilgesnį laiką, tai žmonės turėtų mums skambinti. Tada reikėtų aiškintis priežastis. Mes esame atsakingi tik už vandentiekį trasose. Bet kartais kyla problemų su vandentiekiu namo viduje“, – sakė jis.
Šiai direktoriaus išsakytai minčiai savotiškai pritarė į anksčiau aprašytą diskusiją įsitraukusi Danutė: „Ir pas mus taip buvo, bet surinkome parašus namo gyventojų ir pakeitėme visą vamzdyną. Pasikeiskite viso namo vamzdžius ir vandenėlis bėgs švarus.“