O darbostogų žmonės ten atvyksta iš visos Lietuvos. Žinoma, diskutuoja ir apie augančias maisto bei būsto kainas ir lygina jas su kitomis šalimis.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Etiopijoje gimęs, vėliau Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje gyvenęs Džastinas atsikraustė į Palangą, ten susirado žmoną ir dabar studijuoja akcijų biržą. Ir mokosi lietuvių kalbos.
„Aš noriu labai kalbėti. Bet, deja, sunku, yra sunku“, – teigė finansų analitikas Justinas Wilsonas.
Vyras kalbos mokosi ir klaviatūrą maigo kurorte esančioje erdvėje, kurioje kiekvienas, norintis ramiai padirbėti, gali tai daryti niekieno netrukdomas, su didžiuliu kavos puodeliu pašonėje. Tad Palanga, panašu, nėra tik vasaros kurortas.
„Čia aukšta gyvenimo kokybė. Žinoma, kopos, jūra ir miškas. Visur galiu važinėti dviračiu – iš vieno miesto galo į kitą man numinti užtrunka 5–10 minučių“, – kalbėjo J. Wilsonas.
Diena – 20 eurų
Erdvė, kurioje vyras bei būrys kitų įvairiausių sričių specialistų darbuojasi, vadinama „Out of office“. Tai vieta, kur nenorintys ar negalintys dirbti iš namų gali susirinkti po vienu stogu ir ne tik pasipildyti sąskaitas, o ir pabūti bendruomenėje.
„Žmonės čia gali pasidaryti darbus netrukdomi aplinkos. Nes kavinėje, aš esu dalį gyvenimo dirbęs kavinėse, bet vis tiek yra daug pertrūkių, daug trukdžių, garso ir taip toliau. Čia labiau fokusuotis gali į viską“, – pasakojo „Out of office“ įkūrėjas Nidas Kiuberis.
O mokestis už vieną dieną tokioje erdvėje siekia 20 eurų. Nors darbo valandos nustatytos, jei vakare laukia svarbi nuotolinė konferencija, niekas į lauką tikrai neišvys.
„Labai fainiai. Gali ateiti, padirbti ir bet kuriuo metu, yra parkas kitoje gatvės pusėje, gali nueiti pasivaikščioti“, – sakė renginių organizatorius Šarūnas Šimaitis.
„Aš buvau ir Niujorke, ir Londone, ir Paryžiuje, ir Madride tokiose erdvėse, tai mes turim lygiai tą patį,o gal kartais netgi geriau. – Kuo? – Jaukiau, paprasčiau, mažiau apsaugos, mažiau biurokratijos“, – pasakojo vyriausybių patarėjas Karolis Granickas.
Šioje erdvėje dirbantys žmonės iš visos Lietuvos bei pasaulio Palangoje apsigyveno skirtingose vietose. Kas čia įsigijo namą ar butą, o kas nuomojasi. Sako, kainos ir nuomininko ar pardavėjo sąlygos labai priklauso nuo sezono.
„Nuo 400 iki 600 eurų mėnesiui. Dviejų kambarių butas, naujai renovuotas su visais patogumais – televizoriai, indaplovės ir panašiai“, – teigė Š. Šimaitis.
Džiaugiasi gyvenimo kokybe
Tiesa, dirbti į Palangą suvažiavę žmonės pietų keliauja ir į kavines ar restoranus, o ten palieka keliasdešimt eurų. Kas nusprendžia taupyti, gaminasi maistą namuose.
„Aš ateinu į darbą per 5 minutes, pietums galiu grįžti namo, aš per 20 minučių susirenku vaiką, nuvažiuoju į parduotuvę, grįžtu namo. Aš galiu išeitį į mišką, kur stirnos bėgioja. Kuom gyvenimas negeras, man pasakykit?“ – klausė vyriausybių patarėjas Karolis Granickas.
O Džastinas mini ir kitokias kainas, apie kurias dažnas lietuvis gal net nesusimąsto. Anot vyro, taip yra visose mažesnėse šalyse ar miestuose.
„Jei nori kažko netradicinio, tai gali būti labai brangu. Pavyzdžiui, didžiuosiuose Vokietijos ar Jungtinės Karalystės miestuose viskas optimizuota ir pigu. Sakykim, sulūžo mano klaviatūros mygtukas – ten naują pigiai galiu gauti per 24 valandas. Man vien pristatymas atsieis 7–8 eurus ir reiks laukti tris savaites“, – pasakojo finansų analitikas.
Šios erdvės įkūrėjai turi didelių planų vasarai. Planuoja plėstis ir atsidaryti visai netoli jūros. Kad į Palangą darbostogų atvykę žmonės galėtų klaviatūras tarškinti kone įmerkę kojas į Baltijos bangas.
Daugiau sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.