Nuo Palangos simbolio – tilto – trečią valandą nakties į jūrą nušoko moteris. 40-ies metų kaunietė, pasak liudininkų, dar plaukė bangose, o srovė greitai ją nunešė tolyn į Baltiją. Moteris tamsoje dingo.
„Po dešimties minučių buvau vietoje. Jūroj bandėm ieškoti tos moters. Ji nuplaukė nuo kranto toli ir dingo vandenyje. Taip pasakojo žvejys, kuris buvo ir pranešė 112 paskambinęs“, – pasakoja Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.
Kodėl moteris šoko į jūrą ir ji buvo vartojusi alkoholio ar ko nors kito – neaišku. Paieška atnaujinta ir penktadienį. Tačiau kol kas ji bevaisė. Kaip pasakoja moters ieškantys ugniagesiai, nelaimių Palangoje daugėja proporcingai gerėjantiems orams.
„Autoįvykiai dažnai būna kada žmonės skuba prie jūros, poilsiauti ir nepraleidžia vienas kito. Tai būna avarijų. Teko neseniai vaduoti iš automobilio prispaustą žmogų“, – sako Palangos ugniagesių viršininkas Vidmantas Jarulis.
Alytiškis Alvydas. Vakar vakare dingo vyro žmona. Moteriai diagnozuota Alzheimerio liga. Todėl Alvydas ją vedžiojasi prisirišęs. Tačiau net tai nepadėjo, kai sutuoktinius pašaukė gamta.
„Aš ją veduosi su pavadėliu, tai aš ją vedžiausi į vyrų ir ji į vieną, o aš į kitą. Aš su pavadėliu laikiau ją, bet ji sako – duok, ji durų neužsidarė, kai aš laikiau. Padaviau grandinėlę – paklausiau – popieriaus yra? Sako, yra. Ir aš biški ilgiau užtrukau, išeinu, viskas – nėra. Kai aš su pavadėliu ją, tai ji ramiau jaučiasi ir jinai nebėga“, – pasakoja Alvydas.
Moters ieško gausios policijos, gelbėtojų ir pasieniečių pajėgos. Alytiškę pastebėję žmonės raginami skambinti 112. Pasitaiko ir kitokių nelaimių. Ir kartais jos tragiškos atrodo tik patiems nukentėjusiesiems. Štai Jūratės ir Kastyčio skvere stovi greitosios pagalbos automobilis, šalia jo suaugusiųjų lydima verkia mažametė:
„– Va, širšė įkando anūkei. Bėda. – Smarkiai? – Ne, nieko, truputį patinęs pirštukas, bet viskas gerai. Taip? Gerai viskas baigėsi.“
Anot policininkų, atostogos, geras oras, namie palikti darbų rūpesčiai ar net pastarosiomis dienomis padidėjusios magnetinės audros poilsiautojams kartais taip susuka galvas, kad žmonės patys nebesupranta, ką daro.
„Kaip ir ką tik gerai paminėjot, karščiai labai įtakoja poilsiautojus. Tikrai išsiblaškymas yra didelis. Palieka daiktus, telefonus, rankines, dviračius. Pamiršta, kur palikę, pranešimai dėl vagysčių, pasirodo vėliau randa. Tai kasdienybė mūsų pastarųjų dienų“, – teigia Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Mockaitis.
Patys poilsiautojai pripažįsta, kad kartais visai pameta galvas. Ir dalinasi patarimais, kaip jas išlaikyti vietoje:
„– Ar esat iš tų poilsiautojų, kurie išsiblaško per atostogas? – Taip. – Kaip jums pasireiškia tai? – Kai viską pamiršti. – Kas buvo? – Nieko, raktai, telefonas, vaikai kur dingo. Kur dabar mano vaikai? Kur vaikai? Yra vaikai, ačiū Dievui.“
„Jei atsivežei ypač mažos kartos atstovus, tai reikia turėti ir atsakomybės. Ir savo daiktus paeiliui. Jei vienas į vandenį, tai kitas vaikus ir daiktus prižiūri. Ir atvirkščiai.“
Policininkai pastebi, kad dažnai nelaimių priežastimi tampa alkoholis. Atvykę poilsiautojai vis dar nesugeba atostogauti be jo.
„Daugiau, galbūt, vakarais. Bet, aišku, žmonės gaivinasi. Gaivinasi ne tik gaiviaisiais gėrimasi, bet ir svaigiaisiais. Tai tikrai tenka tikrai nemažai problemų“, – sako D. Mockaitis.
Tad darbo Palangoje turi tiek gelbėtojai, tiek ugniagesiai, policininkai ir medikai. Vis dėlto tarnybų atstovai sako, kad toks jų darbas ir ragina nutikus nelaimei niekada nebijoti į juos kreiptis. Juk kartais laikas gali kainuoti gyvybę.